Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mikor lehetünk biztosak egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor lehetünk biztosak egy párkapcsolatban? Sohasem?

Figyelt kérdés

Az még nem olyan meglepő, ha az ismerkedési időszakban, pár hét, vagy hónap után dobbant az egyik fél; azt gondolom, az benne van a pakliban. Viszont számomra felfoghatatlan, és eléggé nyomasztó olyanokat olvasni, amikor többéves, akár több évtizedes együttélés, házasság után is gondol egyet az egyik fél, és hirtelen le/félrelép.


Biztos sok esetben a másik fél is ugyanúgy hibás, de kétlem, hogy mindig ez lenne a helyzet. Hogyan lehet ennyire félreismerni egy embert, aki már az életünk részévé vált? Vagy hogyan változhat valaki ilyen hirtelen, hogy köpheti szembe az addig közösen felépített dolgokat?


Sajnos én is voltam hasonló helyzetben (házasság szerencsére még nem volt), jelenleg nincs kapcsolatom. Viszont rossz arra gondolni, hogy sosem lehetek biztos abban, hogyha a megbeszéltek szerint élünk, akkor se lép le a másik. Mást is zavar ez a tudat? Mit lehetne ezzel kezdeni? Olyan jó lenne, ha tényleg számíthatnánk a másik félre, viszont a mások és a saját tapasztalatom alapján azt hiszem, elég nehéz lenne ebben őszintén hinnem.


Köszönöm előre is, ha válaszoltok a témához kapcsolódóan.


2014. márc. 9. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled, más is megéli ezt.
2014. márc. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sohasem. Ezt mintha csak én írtam volna!! Sajnos ez mindig benne van a pakliban. Engem eddig mindenki elhagyott. Volt aki azzal, hogy "túl jó vagy hozzám". Ha túl jó vagyok az a baj ha meg nem vagyok jó akkor azért a tipli. Most akkor?

Nekem nincs is kedvem belevágni már, maximum laza kapcsolatba mert nem tudok már hinni az igazi, elköteleződésen alapuló kapcsolatban ne adj isten házasságban családban, tehát a hosszútávú tervekben.

2014. márc. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A jövőt nem ismerhetjük biztosra, ez van. Tulajdonképpen sosem lehet biztosra menni a kapcsolatban sem, viszont ha fenntartásaink vannak, abból sosem lesz jó kapcsolat. Nyerni csak kockáztatva lehet. A kockázatot kell minél jobban lecsökkenteni megfontoltsággal, jó emberismerettel, meg azzal, hogy mi is értékes emberek legyünk. Rajtunk is múlik.
2014. márc. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%-ig biztosak soha sem lehetünk. A bizonytalanságot az is növeli, hogy a mai világ minden területére igaz, hogy sokan inkább eldobják maguktól a dolgokat, kapcsolatokat, mintsem, hogy megjavítsák őket. Az un. fogyasztói társadalom az élet minden területére befurakodott. Azért érdemes megpróbálni tenni ellene.
2014. márc. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!