Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » MBTI Introvertált+Extrovertált...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

MBTI Introvertált+Extrovertált, mint ideális társ?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekeltek ezek a dolgok, egyrészt kicsit ezotérikus bullshitnek tűnik, mint a horoszkóp, de másrészt ezt pszichológusok készítették és a tudománynak lehet hinni.


Lényeg, hogy utána olvastam idegennyelvű oldalakon és mindennel egyet értettem kivéve a párkapcsolati résszel.

Kitöltettem az ismertségemben pár emberrel.


ESTJ lettem, legjobb barátom szintén ESTJ, eddig mágikusan stimmel a jellemzés.

Azokkal, akik ENTP-k nehezen tudok közös témát találni + idegesít, hogy mindent az utolsó percben döntenek el és ezért nem tervezhetem meg a dolgokat.


Párkapcsolatnál viszont az Introvertáltakat állítja párba az Extrovertáltakkal, ezt nem tudom elképzelni sehogyan sem.


Értem, hogy milyen logika mentén rakták össze őket, hogy a befelé forduló embereket a nagyobb irányításvággyal rendelkező partner karban tartsa.

(Pl régi világban a nőket introvertálttá nevelték és a férfiak nagyrészt extrovertáltak voltak)


Ha csak azt vennénk alapul, hogy a férfi introvertált típus a nő extrovertált, akkor abból nem lesz párkapcsolat, mert a nők max 1%-a szokott kezdeményezni, az introvertált emberek meg félősek lépni.


80% feletti az extraverzióm 2-féle teszt szerint is, semmiben nem vagyok bizonytalan, csak a párkapcsolat kezdeményezésében, esetleg arra tudok még gondolni, hogy valakinél fordítva van, nem beszél emberekkel, de mindenkit elcsábít, ami igen csak abszurdnak hangzana.


Ezt egy kicsit vita témának szánom, érdekel a véleményetek.


20/f


2014. márc. 22. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
ISTP vagyok, ellenben simán kezdeményezek, vagy "átmegyek extroveltáltba", ha van jó okom rá. Na, ilyenkor mi van? :D
2014. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán adok ezekre a tesztekre. Egyik oldalon több teszt is van ezzel kapcsolatban, néhány éve kitöltöttem, akkor mindegyiken INFP jött ki, most nemrég kíváncsiságból újra töltöttem és most meg mindegyiken INFJ. Jó, mondjuk valamennyit biztos változik is az ember az évek során.


A párkapcsolatok viszont szerintem egyáltalán nem ilyen sablon szerint működnek. Vannak hasonló temperamentumú párok és vannak különbözőek is, akik kapcsolata tartós és jól működik. Tehát az ilyen ki kihez illik jellegű besorolás akármilyen tudományos alapon is történik, szerintem maximum általánosításnak tekinthető.

A mi kapcsolatunkban pl. én introvertált vagyok, a párom inkább extrovertált, de ettől függetlenül annyi közös van bennünk, hogy egyáltalán nem zavaró ez a különbség.

2014. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ENTP vagyok, szóval nekünk nem lenne sok közös témánk. :D Szerintem ezeket a dolgokat nagyon befolyásolja az is, hogy az illető milyen környezetben nőtt fel, és milyen társasága van. Alapvetően megvannak a különbségek, de én nem jelenteném ki, hogy egy introvertált ember nem jöhet ki jól egy extrovertáltal, de azt sem, hogy tutira megvan a harmónia. Sok tényezős dolog ez.
2014. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, függ attól is, hogy kinek melyik érték hány %os.

Vannak sokan akiket nem tudott besorolni a rendszer, mert valamiből pont középen voltak.

De amúgy az egyik teszten ( a bonyolultabban) ESTP-re jöttem ki én is, meg a legjobb barátom is (az az érték amúgy eléggé 50% körül mozog nálunk is).


Amúgy picit rémisztő, hogy a horoszkópokat át lehet helyezni ezekre a tesztekre, legalábbis arra a 4 emberre, akit ismerek eléggé+ a teszteredményét eddig igaz volt.


(Mellesleg egy ENTPbe vagyok szerelmes, bár az ő %-t nem tudom, csak hogy ENTP, de igaz is, hogy idegesít a tudat, hogy akármit tervezek meg, szinte soha nem sikerül összehozni, mert túl spontán. Kitudja, lehet pont ő az igazi ellentétem és ezért vonz.)

2014. márc. 22. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!