Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek miért csinálja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért csinálja a barátnőm azt, hogy ha ő bánt meg engem akkor is ő sértődik meg?

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 12:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen egyedek. Ezt én nem értettem soha.
2009. dec. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
csak mert nőből van.
2009. dec. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
mert csaj
2009. dec. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
mert nő, nincs ezzel nagy gond
2009. dec. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Elég nagy gond ez. Van olyan, hogy egész nap nem szól hozzám ilyen esetek után.
2009. dec. 17. 12:30
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit bővebben leírhatnád mit történt akkor talán többet tudnánk segíteni.
2009. dec. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy gyakori játszmának tűnik.


Lehet, azt tanulta a családjában, hogy akkor figyelnek rá, akkor jár neki szeretet, ha beüti valamijét, mert csak akkor vigasztalták kiskorában, amúgy meg nem nagyon néztek feléje sem, kissé elhanyagoltnak érezte magát. (Nem tudom, így volt-e, csak a példa kedvéért mondom.)


Egy ilyen környezet kialakíthatja ezt a viselkedésmintát, ha szeretetre, figyelemre vágyom, akkor bármilyen indokkal besértődöm, mert azt akarom, hogy a figyelem középpontjában legyek, foglalkozzanak velem. Nem tartom egészségesnek, de nem is végzetes, kivédeni úgy lehet, ha tudatosul, hogy nincs szükség erre a játékra, úgy is megkaphatom a figyelmet, ha egyszerűen kérem. ("Kérlek, ölelj át, most nagy szükségem van rá!" -ez például egy jó mondat erre, lehet gyakorolni.) A sikerhez persze az kell, hogy ilyenkor Te ne hárítsd el, ne meccset nézz, vagy internetezz, hanem tényleg kapja meg a figyelmet, amikor kéri. Ha kialakul ez az új reflex, akkor egyre ritkább lesz az, hogy csak úgy "teszt" céllal kéri, mert idővel tudja, hogy Te ott vagy neki, bármikor, amikor szüksége van rád. Az, hogy eleinte nem bízik meg ebben, és sokat kéri, akkor is, amikor látszólag minden rendben, nem baj, természetes. Ez egyfajta szeretet-éhség, az illető szeretet-nyelvei között a minőségi idő, amikor rá figyelnek fontos helyen lehet.


Ui.: Én erre tippelek. (Ennyiből még tippelni is elég merész, de ma ilyen a hangulatom, bevállalós.) ;)

2009. dec. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Na itt egy konkrét eset: A volt barátjáról előkerültek fényképek a szobájában. De ő sértődött meg rám mert nekem volt egy ballagási képem egy csajról (tényleg csak barát volt) akit ő utál. És ezért 2 napig sírt és haragudott rám
2009. dec. 17. 13:16
 9/20 anonim ***** válasza:

13:02 es.

Húúh én lány vagyok de teljesen magamra ismertem az irásodból.Én is ezt szoktam csinálni sokszor,nyafogok ,hisztizek a barátomnak,de csak azért ,hogy foglalkozzon ,törödjön velem.Tök igaz amit irtál.

2009. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezted tőle, hogy ő miért tartogatja a volt batája fényképeit? Ha csak azért nem nem akarja kidobni és csak egy emlék az még talán rendben van. Ha még érez valamit akkor meg egy szünet jót tenne..


Ha későbbiekben sem tudjátok megérteni egymást ennyire akkor rámehet a kapcsolat. Beszélgessetek!

2009. dec. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!