Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek miért csinálja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért csinálja a barátnőm azt, hogy ha ő bánt meg engem akkor is ő sértődik meg?

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 12:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Természetesen megkérdeztem tőle. Anyit mondott, hogy már el is felejtette, hogy megvannak neki. (Mint ahogy a gépén is elfelejtette, hogy még van egy képük. :S )
2009. dec. 17. 14:46
 12/20 anonim ***** válasza:
Gépen elfelejteni, nem tudom... nem sokszor használhatja a gépet. De ha cdn, dvdn, vannak írva akkor elhiszem, hogy nem tudja, hogy melyiken van..
2009. dec. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Megvan/volt neki gépen és megvan neki dvd-n is
2009. dec. 17. 14:52
 14/20 anonim ***** válasza:
67%
Úristen! Végigolvastam az egészet. Ne hülyéskedj, haggyad ott! Az ilyentől mit vársz? Kettős mércével él. Rá nem vonatkoznak a szabályok. Ő nem szeret téged, csak játszmázik, esetleg ragaszkodik hozzád. De ez nem szeretet, amit csinál! Hagyd ott a fenébe!
2009. dec. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Féltékenységben gyakori a kettősmérce.
2009. dec. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Az utóbbit nem igazán értem.
2009. dec. 17. 17:35
 17/20 anonim ***** válasza:

A féltékenység egy komolyan módosult tudatállapot.


A féltékeny ember nem tartja magát elég jónak a párjához tudat alatt, ezért folyton attól retteg, hogy az elhagyja őt. Magas fokú társfüggőséggel párosulva, lehet a dolog igazán rettenetes, mert ilyenkor a féltékeny ember akár úgy is érezheti, hogy vége a létezésének, ha a másik elhagyja őt. Nem ritka az sem, hogy úgy ragaszkodik a másikhoz, mintha az nem is a párja, hanem a szülője lenne.


Ezért az ilyen esetekben (a súlyosabbakban főleg) nem lehet elvárni a féltékeny embertől a mérlegelést, a helyzetek valós értékelését. Egyszerűen nem képes rá, más mércét alkalmaz, mint ami a valóságos. Magára nézve ez nem igaz, ott jobban a realitás közelében marad, így már készen is van a kettős mérce. Inkább az lenne a csoda, ha nem így lenne. De akkor nem is lenne súlyosan féltékeny az illető, hiszen reálisan mérné fel a helyzetét. Márpedig a féltékenység arról szól, hogy akár alappal, akár alap nélkül attól félek, hogy "jaj mi lesz velem?". Mi lenne? Majd élek tovább. Esetleg mással. Ezt nem tudja reálisan felmérni, aki betegesen féltékeny.

2009. dec. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Egy szülő megengedi, hogy legyenek barátaid.
2009. dec. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mert önző és bizonytalan, te meg rendes vagy vele és ezzel visszaél! Magyarul érzelmileg zsarol!!
2013. dec. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
2013. dec. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!