Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A kapcsolatunk mélyponton...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kapcsolatunk mélyponton van? Többi lent. Csak türelmeseknek ajánlom.

Figyelt kérdés

Három éve vagyunk együtt.Szeretjük egymást,de valamiért az én részemről egy kicsit bonyolultabb ez a dolog.(Talán mert én vagyok a nő..)Én mindig egy szolíd,kedves lány voltam,de kezdem elveszíteni önmagamat. Egész nap a páromat hallgatom,ahogy csúnyán beszél,ócsárol mindenkit és a családja egész nap otthon üvöltözik.

Volt egy nagyon rossz szokásom,ami belém lett nevelve. Mégpedig az alázatosság,nem tanultam meg senkitől se a problémák megoldását és azt,hogy másokkal szemben hogyan álljak ki magamért, csak azt,hogy hogyan teljesitsem mások kívánságait. Én soha senkitől nem kértem semmit,időm se volt rá,hiszen még azt a rengeteg követelményt is nehezen tudtam betartani. Sajnos ugyanez van a párommal is.

Az első évben nagyon csúnyán megbántott azzal,hogy más lányokhoz fordult ahelyett,hogy mellettem állt volna. Nagy szükségem volt rá és úgy éreztem,hogy hátbaszúrt engem,de aztán visszakönyörögte magát hozzám és én félredobtam a fájdalmaimat,visszafogadtam. Egy évembe telt,mire elfelejtettem azt az időszakot,beforrt a seb,de a heg ott maradt. Viszont ez már egy régi történet,nem is az a lényeg,hanem az,hogy utánna egyre több határt kezdett nekem megszabni,egyre több kérése van és egyre több korlátokat szab meg nekem,először csak félelemböl csinálta,mert amiatt aggódott,hogy talán visszaadom neki azt,amit velem csinált annó,de nekem semmi hátsó szándékom nincsen.Egy idő után rájött erre.Viszont én azt furcsállom,hogy ő sokkal bizalmatlanabb velem szemben,rengeteg követelései vannak,már barátaim sincsenek. Nagyon egyedül érzem magam :( és nem tudom mivel érdemeltem ki ezt? Én semmit nem csinálok, és már olyannyira elegem lett mostanában mindenből,a szabályokból,a kérésekből,hogy az elnyomott feszültséget már képtelen vagyok magamban tartani.Az a baj,hogy mindig azt követelte tőlem,hogy már pedig én legyek agresszívabb,álljak a sarkamra és mondjam ki amit gondolok.Én ebbe belefáradtam és már az se érdekel,ha megbántom őt.Úgy beszélek már vele,hogy fittyet hányok az érzéseire,nem érdekel egyszerűen. Kierőszakolta belőlem ezt és már negatív visszajelzéseket is kaptam tőle,hogy ezzel én őt csak el fogom marni magamtól,meg hogy csak magamat járatom le, meg hogy minden rólam szól és belefáradt abba,hogy mindig többször kell elismételnie azokat a dolgokat amiket kért tőlem,csak itt már az a probléma,hogy én már nem tudom megjegyezni ezeket. Már van egy teljes listám arról,hogy menyi mindent kér tőlem nap mint nap,hogy ne felejtsem el.

A multkor azt is felhozta,hogy nem érzi a szerelmemet,mert már mindent rá hagyok,mindenre rábólintok és így nem látja rajtam,hogy érdekelne engem bármi is,ami vele kapcsolatos. De most én ezek után mit mondjak? Még az anyámat is nehezen viseli el,lehet hogy anyu egy kicsit idegesitő tud lenni,de ő nagyon durván akart engem úgy fél éve uszítani ellene,mert nem érezte,hogy anyu kedvelte volna. Anyunak semmi baja nincs vele,csak az,hogy bunkó és nem látja,hogy ő engem tisztelne. Néha olyan is szokott lenni,hogy teljesen el akar engem szigetelni a családomtól :/ amióta együtt vagyok vele,eltávolodtam a családomtól is. Szeretem,de ezek után én nem tudom, hogy képes lennék vele úgy beszélni,mint ha rózsaszínű köd borítana el. El is mondta nekem,hogy utálja,ha rózsaszínű ködben látom őt,mert azt akarja,hogy ne legyek naív és lássak reálisan.Nekem viszont néha szükségem lenne erre a pici rózsaszínű ködre és ha egy kicsikét úgy szeretném őt látni,azonnal lerombolja egy egy durvább megjegyzéssel. :/ Azt látom ebből az egészből,hogy ő ebből merít önbizalmat,ha másokat lenyom..látom hogy fejlődik a kapcsolatunkban,azt csinál amit szeretne és jó neki,sok önbizalma van,de közben velem pont az ellenkezője történik,nem csinálhatok nagyon semmit,kevés önbizalmam van stb..és emiatt is ki szokott akadni,azt mondja h ő engem nem igy ismert meg és azt szeretné,ha megint tele lennék önbizalommal és mosolyognék.Le is fogytam a sok stressztől és hullik a hajam :/ és ehhez is néha tesz megjegyzéseket,hogy régebben milyen szép kerek melleim voltak és mennyire meg voltam magammal elégedve,nem érti miért vagyok csöndes és hogy miért lettem komoly és ha pár ismerősünkkel kicsit többet beszélgetek vagy elkezdek valaki mással valamin nevetni,azt mindjárt rossz néven veszi.Hogy oldjam meg ezt a nehéz helyzetet? Örülnék,ha valaki tudna nekem segíteni, nagy szükségem lenne most rá,mert nem tudom hol rontom el.Már többször is beszélgettünk erről,és ő úgy látja hogy ide kompromisszumok kellenek vagy szünet,hogy rendbe rakjam a káoszt a fejemben,mert hogy látja,hogy sok nekem,de nem tudja hogy mit tehetne,azt mondja hogy szeretne nekem segíteni,de nem látja,hogy engem érdekelne ez. Kérdez mindig,hogy mi a baj és azt mondta már a multkor,hogy nincs energiája megint megkérdezni,mert tudja hogy úgy sem felelek neki. DE én felelek,csak ő nem érti meg mi a gondd.Ő azt hiszi,hogy ő a Mr. Tökéletesség,de ha én valamit jobban tudok,vagy egy szimpla számítógépes játékban legyőzöm,már behisztizik és nincs kedve hozzám,órákig kell neki könyörögni és addig nem beszél velem,amíg bocsánatot nem kérek.Évente egyszer ha történik velem ilyen,hogy valamiben jobb vagyok nála és ez van belőle,annyiszor annyi mindenben lealáz és mégis megdicsérem a sikeréért,mert nekem ez nem versengés,viszont ha valamiben jó vagyok vagy sikereket érek el..az már annyira nem tetszik neki,sőt van hogy meg is sértődik rám :/ Én már megszokásból is minden nap mindenért bocsánatot kérek tőle,mert mindig valamit elrontok és az is idegesíti,ha bocsánatot kérek tőle.Lehet,hogy komoly baj van velem? Mik azok a hibák,amiket elkövetek?Változtatni akarok,nekem ez így nagyon nehéz :(

Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. ápr. 17. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az a megoldás, h otthagyod ez a komplexusos pasit..
2014. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezt nem te rontottad el, a pasid egy önző barom, aki nem veszi észre magát, és lekorlátoz.

Ha nem akarsz továbbra is ebben a szarban állni, ami egyre mélyebbre és mélyebbre húz, akkor szakíts avval a gyökérrel.

2014. ápr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az egész történet a te megfelelési kényszered köré épül. Ehhez találtál magadnak egy megfelelő partnert. Az egész kapcsolatotok egy játszmából áll, semmi másból.

Mindketten önbizalomhiánytól szenvedtek.

Szakíts ezzel a fityfasszal. Dolgozz magadon, szüntesd meg a kényszeredet és kezdj normális kapcsolatot egy egészséges emberrel.

2014. ápr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez egyaltalan nem normalis egyikotok reszerol sem.

Az egy dolog, hogy vannak dolgok amiket kerhetsz a parodtol, de hogy annyi legyen ezekbol, hogy listat kell vezetned az mar magas. A masik, hogy nincs joga a csaladodtol elszigetelni es ezzel nagyon vigyazz, ez egy nagyon jo modszer arra, hogy magahoz lancoljon. Elobb utobb annyira elszigetelhet mindenkitol, hogy ugy fogod erezni, nincs senkid rajta kivul es akkor mar nem nagyon fogod ravenni magad, hogy kilepj ebbol.

Szerintem beszelj valakivel szemelyesen, akiben megbizol es akinek eleg fontos vagy, hogy tenyleg segitsen es a te erdekeidet tartsa szem elott.

Nem irtad, hogy egyutt eltek-e vagy sem, de en a te helyedben nagyon gyorsan kizarnam a pasit az eletembol.

Olyan nincs, hogy valaki ennyire lekorlatoz es tonkretesz, ezt nem szabad hagyni.

Lepj minnel elobb es keress magadnak egy normalis pasit, aki a partnered, nem pedig a "fonokod"

2014. ápr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én neki adtam a szüzességemet is és a szex pedig nagyon jó vele,nem is kívánhatnék magamnak odaadóbbat az ágyban. De amikor ilyeneket csinál,egyszerűen nem tudom mit gondoljak. Elszomorodom és ha én vagyok a hibás ha nem,bűntudatot érzek . :/ Ő ilyenkor amikor kiakadok és már a sírás kerülget,meglágyul,sosem agresszív,mindig virágnyelven beszél,de CSAK velem.Azt mondta,én vagyok az első ember,aki megérintette őt annyira,hogy kedvessé váljon.Régen sokszor keveredett rossz társaságba,ivott,nem járt suliba stb..aztán amikor engem megismert,lemondott minden ilyen szokásáról a cigizésen kivül,rendes szakmája lett,új életet kezdett.Viszont visszatérve az 5perces kirohanásaira.. egyik nap azt mondta nekem,mikor már megharagudtam rá és kimondtam,hogy mit gondolok ezekröl a dolgokrol és a viselkedéséről,elmondta nekem,hogy a taktikámat ahogyan vele szemben beszélek,simán ellenem tudja forditani úgy,hogy egész este zokogjak,úgyhogy úgy vigyázzak a számra..meg hogy ne haragudjak ezért, de én nem ilyen vagyok és hogy idáig sose viselkedtünk így egymással és ha bunkó velem,azt én okozom,mert ő nem akar engem bántani.Igen mostanában sokszor belé kötök,de már nehéz nem belekötni a másikba, ha már ilyen sokszor megbántott...sőt történtek nézeteltérések is,máshogy mondtam valamit, amit rosszul értelmezett és rákérdezett kerek perec hogy: Hányszor fogsz még átba**ni??.. meglepett hogy ilyet kérdez,mert oka nincs rá,hogy ne bízzon meg bennem,én őszinte és hűséges,azt hiszem teljesen épeszű lány vagyok. Erre meg felhozta azt is,hogy bármikor bárkit palira vesz,szóval ilyeneket ne csináljak, meg hogy átlát már rajtam. Meg sokszor,amikor más emberrel foglalkozok,olyanokkal fenyeget be,hogy majd akkor ne is akarjak már beszélni vele,meg hogy nem is érdekel engem hogy mi van vele és akkor szakitsunk meg ilyen hülyeségek,meg hogy akkor keressek olyat,aki több mindent tesz meg értem,mert ő ugy érzi,hogy a tenyerén hordoz engem és én ezt nem értékelem.Dehát mikor olyanokat kér,hogy rázzam le a nagymamámat meg ilyeneket,aztán megharagszik,ha nem teszem meg és azután 2-3 óráig is eltart a veszekedés,vagyis inkább a részéről,mert én ilyenkor hallgatok,sokszor már nem is figyelek rá,egyszerűen csendben vagyok és nem válaszolok neki,nem is reagálok,amitöl mégjobban bedühödik és azt mondja,hogy ő mindig az utolsó helyen van és hogy sosincs ő az első helyen,hogy sose figyelek oda rá teljesen,mert mindig van valami fontosabb nála.Én szétszakadok a munkától,mégis egész idő alatt,ha tudok jelentkezem neki,beszélek vele,de ugyanúgy a kishúgomra is szeretnék időt szánni és ilyenkor megkérdezi,hogy azt minek kell? De amikor ott vagyok vele,minden mással foglalkozik,csak velem nem..olyankor a gépezés megy,a szex ha megkivánja,takaritás, az új telefonjának a babrálása, evés..ennyi és ha komolyan szeretnék,vele beszélni,azt mondja néha hogy hát most nincs kedve,inkább csak nézne engem, meg betehetnénk egy filmet. Ez most akkor itt mi?

Hát nem tudom,ha ennyire egyhangú a vélemény a válaszoknál,komolyan elgondolkozom azon,hogy folytassam e vele. Az a baj,hogy nagyon szeretem és egy harmónikus normális kapcsolatot szeretnék vele,tudom hogy menne ha nem csinálnánk ilyeneket,de nem olyan egyszerű mint amilyennek látszik.Amúgy azért is írtam ki ezt a kérdést,mert kívülállóként,idegenként lehet a legjobban megfigyelni és reálisan elemezni a helyzeteket,nincs olyan ember akivel ezt úgy igazán meg tudnám beszélni,ezért gondoltam hogy rátok bízom és talán lesz egy két értelmes és elgondolkodtató válasz egy külső szemlélőtől.

2014. ápr. 18. 02:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, a barátod nem vesz emberszámba, úgy tekint rád, mint egy kutyára, akivel akkor foglalkozik, amikor ő akar.

Nagyon, nagyon rondán bánik veled, elszakít a családodtól, a barátaidtól, ráadásul téged hibáztat mindenért, és ahogy viselkedik veled...

Tudom, szereted, de ez elég ok arra, hogy megnyomorítsd magad mellette, akár egy életre is?

Próbáld objektíven nézni a dolgokat, ha más ezeket elmesélné neki, hogy mit csinál vele a barátja, te mit tanácsolnál? Hogy még így is maradjon vele? Mert szerintem nem.

Ez nem kapcsolat, még a legnagyobb jóindulattal sem lehet rá azt mondani. Ez egy elb**szott szar, már ne haragudj.

Ha van annyi önbecsülésed, tartásod és tiszteled is magad annyira, hogy megadd magadnak egy jobb élet/párkapcsolat esélyét, akkor szakítasz ezzel a sráccal, mert tönkre fog téged tenni, ha még nem tette meg.

2014. ápr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ne misztifikáld túl a szüzesség dolgot. ok, neki adtad, és? lépj tovább. azt meg nem tudhatod hogy jó vele, mert csk vele próbáltad.


HAGYD OTT!!!!!

2014. ápr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nekem az a furcsa h te nem látod, hogy itt totálisan semmi sincs rendben... vagy szerinted ez a normális??? basszus, hogy a nagymamádtól is tilt? ne vicceljünk már... és még vele vagy?
2014. ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pont ugyanilyen kapcsolatban éltem kb 10 éve én is, de szóról-szóra, mint amit leírtál. A vége az lett, hogy irgalmatlanul összevert, nevelő célzattal, hogy tudjam hol a helyem. Sajnos én hülye voltam, és nem vágtam ki ajtóstul mielőtt még ez bekövetkezett volna, pedig a környezetem segített volna ebben, mert mindenki látta hogy elmebeteg, de én is csak győzködtem és hitegettem magam, mint te, ráadásul meggyőzött róla, hogy ezt érdemlem, mert szánalmas gyenge jellem vagyok, és az ő feladata engem helyreigazítani és nevelni. 17 évesen jöttem össze vele, ő volt az első komoly kapcsolatom, a szüzességemet nem ő vette el, de vele volt a legjobb a szex, ezt a mai napig is állítom, pedig már sok férfival voltam azóta. Kihasznált minden tekintetben, és sajnos buta kislányként tűrtem az egészet, még el is hittem hogy ez így jó, egészen addig amíg a szart is ki nem verte belőlem, és több hétre kórházba kerültem. Ne várd meg ezt, hagyd ott, főleg ha van aki segítsen, menekülj amíg teheted, ez az ember méreg.
2014. ápr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"De amikor ott vagyok vele,minden mással foglalkozik,csak velem nem..olyankor a gépezés megy"


Ez itt azonnal lapát. Pasiként mondom -.-

2014. ápr. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!