Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Tanácstalan és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Tanácstalan és tapasztalatlan vagyok!

Figyelt kérdés

Én egy 18 éves lány vagyok. Az a helyzet hogy van egy 20 éves barátom akivel már 2 és fél éve vagyunk együtt. Ő az első komoly kapcsolatom elötte max ált. iskola alsó tagozatában volt "barátom" :). Vele történt meg minden, első csók és szex... EGész jó a kapcsolatunk bár van egy gond ami a kapcsolat eleje óta jelen van: a féltékenység. Állandóan féltékeny szinte az összes haveromra. Mivel kicsit fiúsabb lány vagyok így szinte 1-2 lány kivételével csak fiú haverjaim vannak. Osztálytársaim is fiúk mind. 3-an vagyunk lányok az osztályban és van 15 fiú. Az összes olyan srác aki a közelemben van vagy hozzámér azok első számú közellenségek a barátom számára. Már úgy vagyok vele, hogy megbékéltem a dologgal és ha ottvan a barátom is akkor nem hülyülök a haverokkal. Soha nem csaltam meg, nem is csináltam semmi olyan dolgot ami a barátomnak rosszul esett volna. Jó persze én sem vagyok ártatlan kisangyal, mert nekem is vannak hibáim :)

A lényeg annyi, hogy kezdek elhidegülni a barátomtól. Inkább a szórakozás és haverok felé hajlanék, de félek otthagyni a barátomat, mert mihelyst oda kerülne a sor h szakítunk máris elkezd hiányozni és rögtön elkezdek agyalni azokon a dolgokon h milesz ha a köv. barátom nem lesz olyan mint a mostani? Mármint milesz ha a köv. barátomban nem lesznek meg azok a jó tulajdonságok mint a mostaniban? Ilyeneken kezdek el agyalni és egyszerűen nem visz rá a lélek h ezeken túl lépjek, mert annyira megsajnálom hogy az hihetetlen :( És nem is akarom magamtól megvonni azokat a jókat amiket a barátomtól kapok, de ugyanakkor vágynék a szabadságra a szórakozásra. Egyébként a haverok és a barátom két külön dolog, nem igen csípik egymást... Mit tegyek ebben a helyzetben? Nem tudom eldönteni hogy szeretem-e még vagy csak fellángolás a szabadság felé vagy fogalmam sincs :S Esetleg vkinek ilyesmiben tapasztalat? Járt már valaki hasonló cipőben? Határozatlan vagyok és bizalmatlan. Esetleg félek az egyedülléttől? Nem akarnék egyedül maradni azért ragaszkodok a barátomhoz? Vagy egyszerűen csak fellángolás és majd elmúlik?

Amúgy a kapcsolatunk is eléggé unalmas, tudom h felkéne dobni, de nem ez az első alkalom, h megpróbálunk segíteni a kapcsolatunknak. Szerelmes sem vagyok már nagyon régóta, de viszont nagyon szerettem és az utóbbi időben sokat veszekszünk és már elhidegültem tőle. :(

Köszönöm h elolvastad és várom a tanácsod :)

Egy tanácstalan lány :(


2009. dec. 22. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálatból és megszokásból nem lehet együtt lenni valakivel. Én idén év elején vetettem véget egy két és fél éves kapcsolatnak. Nekem is ő volt az első, és nagyon sajnáltam, kicsit hiányzott, meg a megszokás nagyon eluralkodott rajtam. Furcsa volt utána minden. De alapjába véve már nem volt jó a kapcsolat, nem szerettem(csak sajnáltam) sok volt a vita (mindig mindenért én voltam a hibás) és a sex... nah hát arról ne is beszéljünk....


Aztán rátaláltam a mostani barátomra és már egyáltalán nem bánom ,hogy akkor így döntöttem.

Ne félj a változástól, a nagy döntésektől, soha ne bánd meg a döntéseidet, vállald azokért a felelősséget! 18 évesen nem kell attól rettegned ,hogy egyedül maradsz! Biztos ,hogy nem fogsz, de lehet ,hogy valami igazán jóból maradsz ki, ha nem hozol határozott döntést.


20/L

2009. dec. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Előszöris saját magaddal tisztázd: szerelmes vagy?


Ha nem akkor ne is olvasd tovább, lépj ki a kapcsolatból, kidobott idő és energia minden további együttlét.


Ha igen: ülj le a barátoddal és beszélgessetek el hosszan, mélyen. Ne hagyd hogy lerázzon, ne hagyd hogy mellébeszéljen, magyarázd el neki mi történik benned, mi a várható következménye a viselkedésének, mondj el mindent még sokkal részletesebben mint itt tetted.

KERÜLD A HANGOS SZAVAKAT! Ne veszekedj vele mert azt fogja gondolni hogy csak egy a sok megszokott hiszti közül. Légy határozott, nyomatékosan és érthetően, köntörvalazás nélkül mondd el neki a problémáidat.


Lehet hogy épp változóban vagy, lehet hogy már nem az a pasi hoz lázba aki annakidején. Lehet hogy most kezdesz ráébredni hogy a biciklibelsőn kívül is van élet. HA ez így van, semmit nem tudsz tenni ellene. Lépned kell még ha fájdalmas is lesz egy rövid ideig, mert nem sokáig fogsz keseregni és valszeg ő sem.


Ha rövid válszra is kíváncsi vagy: TIPLI!

2009. dec. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fel lehetne dobni a kapcsolatot persze!De ha nem szereted akkor ez sajna mind hiába!Mi is ugyan igy vagyunk mi is 3éve vagyunk nagyon huzzuk egymást de lehet jobb lenne ha vége lenne nállatok is!A féltékenység az rossz dolog!Mert nem féltékenynek kell lennicsak félteni és ez más!Lehetséges hogy egy kis szünet se ártana és akkor meglátod hiányzik e neked!De semmikép nem kéne egy olyan kapcsolatban benne maradni amiben már nincs öröm és boldogság!
2009. dec. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!