Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Különböző jövőre vonatkozó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Különböző jövőre vonatkozó tervek. Lehet így közös jövőnk?

Figyelt kérdés
A párommal 2 éve vagyunk együtt. Eleinte úgy tűnt, egyezik a jövőképünk, mert kb. azonos időben szeretnénk majd családot alapítani, stb. Mostanában viszont egyre többször jön elő, hogy ő szeretne egy ideig külföldön élni, én viszont nem. Neki évekig nagyon jól fizető munkája volt (több százezeres, volt, hogy egy milliós fizetéssel), most viszont másfél éve hivatalosan munkanélküli, alkalmi munkákból tengődik leginkább. Az én családom sosem volt gazdag, mindig szinte fillérre ki volt számolva, hogy mire mennyit költünk, így engem is arra tanítottak, hogy amég van valami, abból tegyek félre, mert később lehet, hogy ennyi sem lesz. Ennek ellenére sosem szenvedtem hiányt semmiben, bár nem is voltak nagy igényeim. A párom is szegény családból származik egyébként, de ő sosem tudta megbecsülni a pénzt. Akkor még nem voltunk együtt, de mesélte, hogy hétvégenként egy-egy haverokkal közös buli alkalmával több tízezret is elvert egy este alatt, de akkor még meg is tehette, bár ha én valaha kerestem volna ennyit, akkor most milliomos lennék. Ő meg persze nem tett félre abból a sokból se, mert ő élni akarta az életét, így aztán most a nehéz időkre sem maradt neki és eléggé megsínylette a dolgot, de amikor munkanélküli lett sem úgy reagált, mint az emberek többsége, hogy munkakeresés ezerrel, bármit elvállalnék, hanem hogy hát keresgél, de ez nem jó, ez nagyon rossz, ezt nem csinálná... és még 40 éves korához közelítve is azt mondja, hogy ő nem fogja egy raktári munkásként havi 120 ezerért leélni az életét (mikor mennyien minimálbérből tengődnek manapság), mert neki nem elég az, hogy néha elmegy egy moziba, egyet kirándulni vagy nyaralni. Nekem ha ezekre van pénzem, semmi gondom nincs, sokaknak ilyenekre sem futja egyáltalán és minél többször hangoztatja ezt az álláspontját, annál jobban fel tud vele idegesíteni. És magyaráz, hogy én nem tudom, hogy milyen másfél éve úgy élni, hogy nincs rendszeres munkája (de ami bejön alkalmi melókból pénze, annak is egy részét cigire meg sörre költi). Szerintetek lehet közös jövőnk ilyen különböző állásponttal?
2014. máj. 9. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hosszabbtávon nem működne.
2014. máj. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha szereted és elfogadod így lehet, de szerintem nem vagytok egy hullámon. Az ő felfogása az én véleményem szerint gáz.

Ha annyira jól keresett gondolom jó szakmája van. Többet kéne keresgetni és esetleg ha valami van elvállalni legalább addig amíg nincs jobb.

Az, hogy felelőtlenül szórta a pénzt az gond és ahogy kiveszem a szavaidból azt a keveset is szórja ami van most.

Ha ő külföldre akar menni te nem akkor folytassátok külön. Te engedjél neki, vagy ő neked? Ez nem működik így. Ha valaki enged úgy, hogy nem is akarja azt amit a másik abból csak viták vannak szerintem. de ezt neked kell érezned, hogy milyen a kapcsolatotok, csak hullámvölgy vagy ez a vége már, stb..

2014. máj. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Aki ennyire felelőtlenül bánik a pénzzel most, azzal mi lesz később? Amikor gyerek van, akkor is inkább cigit vesz? és hagyja hogy a gyerek lyukas cipőben járjon vagy mi?


Nem vagytok egymáshoz valók , ez 100%

2014. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!