Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csalódottság, bizonyítási...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csalódottság, bizonyítási vágy. Mit gondolsz erről? (lent)

Figyelt kérdés

Nemrég jöttem össze a egykori nagy szerelmemmel és most határtalan az örömöm. De!

Csalódottnak érzem magam, hogy nem én voltam neki az első, és most emiatt iszonyatos bizonyítási vágy dolgozik bennem, hogy mégis mivel/hogyan tudnék megújulni, olyan dolgokat megadni neki, amit a korábbi pasijától nem kapott meg.

Most teszem azt, ha el akarom vinni egy étterembe vagy szállodába, akkor rögtön beugrik, hogy mi van, hogyha az exe egy ötször olyan jó helyre vitte korábban?

És ez az érzésem támadhat akár majd a hálószobában is. A női lélekből kiindulva, nekik az elsővel az igazi, a másodiknál, harmadiknál, sokadiknál már nincs meg ez a fajta varázs.


Mit gondoltok?

Esetleg járt-e valaki hasonló cipőben?


2014. máj. 17. 02:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

minden kapcsolat mástól jó, és mástól különleges. egy csók is más két különböző emberrel.

most ha őszinte akarok lenni, akkor azt mondom, hogy ha ő állandóan azt nézné hogy az előző kőgazdag barátja elvitte mindenhova, te meg nem, akkor nem is magadért szeret.


az hogy nem te voltál az első, és esetleg neki az fontos volt, az nem azt jelenti hogy élete legjobb döntése volt, és senki más nem léphet a nyomába. mindenkivel van egy első.

ne ronts el ilyennel egy kezdődő kapcsolatot, nem kell túlbuzgónak lenni, mert megszerezted, tiéd lett, csak természetesen, ne komplikáld túl a dolgokat, inkább mondd el neki ha ennyire bánt és közösen találtok megoldást.

2014. máj. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál!


A nőknél azért szorosabb a kötelék az első párja iránt, mint egy férfinél, és emiatt bánkódom, hogy miért nem jöttünk össze régen, hogy én lehessek neki az első.

A másik dolog, amit már írtam, hogy nem érzem, hogy meg tudok újulni, az exét túlszárnyalni. Úgy érzem, ha veszek neki ezt-azt, elviszem ide-oda, ő már ezeket megkapta korábban, és unalmasnak fog tartani. Értem én, hogy ha szereti valaki a másikat, akkor önmagadért szereti, nem pedig azért, amit kap tőle (és ő sem ilyen), de akkor is kellemetlen nekem ez a szitu.

2014. máj. 17. 02:58
 3/11 A kérdező kommentje:
önmagáért*
2014. máj. 17. 03:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Az exe nyilván nem véletlenül csak ex már… Vagy van valami jele, hogy még érdekli a barátnődet az exe? Amúgy nem feltétlenül az elsőhöz kötődik a legjobban a nő, legalábbis én nem tudok ilyen "szabályról". Az igazi szerelem általában nem az első.
2014. máj. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire erőlködsz, akkor biztos, hogy elrontod az egészet! Ne a másikhoz mérd magadat, légy csak önmagad. Valószínű, hogy az exével azért szakadt meg a kapcsolata, mert már nem tudott adni neki semmi újat.
2014. máj. 17. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4-essel egyetértek, ritka az, amikor az első az úgynevezett nagybetűs igazi! Ha az lenne, akkor örökké tartana köztük a kapcsolat. Nem gondolod?
2014. máj. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Fish1 ***** válasza:

Én se kötődök az elsőhöz...

A bizonyítási vágy, vagy megfelelési kényszer nem fog jót szülni. Egyrészt, mert így nem önmagadat adod, másrészt görcsös leszel és ez lesír rólad. Harmadrészt így könnyen papuccsá válsz, egy papucsra pedig a nők nem tudnak felnézni. Legyen benned tartás és ne rendelj mindent alá a kapcsolatnak. A másik pasihoz meg kár hasonlítanod magad, senki sem egyforma, ki ebben jobb, ki meg amabban.

2014. máj. 17. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szard le az exét, csak simán legyél zsír! :)
2014. máj. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem erősebb a kötődés az elsőhöz.Nyugodj meg. L
2014. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én tudod mindig azt mondom,senkinek nem akarok az első szerelme lenni hanem az utolsó :)
2014. máj. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!