Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kinek van igaza, a barátomnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza, a barátomnak vagy nekem? Mit tegyek? 17/L

Figyelt kérdés
Előre szólok, hogy hosszú lesz. Tehát ott kezdjük az egészet, hogy a barátommal nem sokban értünk egyet, viselkedésben is különbözünk, de ettől függetlenül nagyon szeretjük egymást, féléve vagyunk együtt. Osztálytársak vagyunk, de osztályon belül annyira nem vagyunk sokat együtt, mert más-más csoportba tartozunk (nyelvi csoport). Nekem is, és neki is meg van a saját baráti köre. Nem túlzok, de egy azaz EGY napja lett jóban az én "baráti körömmel". Előtte mentek a kibeszélések, hogy ki mennyire szánalmas/nyomorék. Egyszerűen borzasztók, nem is vagyok jóban velük, csak felszínes kapcsolat. Osztályból egy pár jó lelkű ember van . Soha nem éreztem, hogy hozzájuk tartoznék. A probléma itt kezdődik, hogy elmenne velük nyaralni, amikor tudja, hogy én nem szeretnék. Eddig azt mondta, hogy nem megy ha nem szeretném, most meg már azonnal igen. A legidegesítőbb, hogy mindenben én engedek. Pl.: elnézem hogy a barátom kb 2 hetente eljár inni vagy szórakozni, mert én egyáltalán nem iszom, nem így lettem nevelve, és ami itt megy az nekem már sok. Tudja hogy mennyire zavar, mégse vesz vissza. Bulizni se szeretek, mert a társadalom nagy része (tinik) szánalomra méltók. Legtöbb drogos, analfabéta, alkoholista. Tisztelet a kivételnek! Nagyon megválogatom a barátaimat, ezért van csak 1-2 igaz barátom. A másik a fű, régebben a füvezett de mindig felhozza, hogy a kedvemért lemondott róla, mintha akkora dolog lenne, pedig az a normális ha valaki nem csinálja. Azt is mondtam neki, ha ekkora érvágás, akkor tessék füvezzen megint. Az fáj a legjobban, hogy MINDIG én engedek, ő még egyszer nem mondta, hogy ha nem szeretném akkor nem csinálja ezt, meg azt. Most meg fontosabbak neki az egynapos barátai, akiket valójában nem is ismer, mert a legtöbb úgy használja ki az embert ahogy tudja, és akkor beszéli ki , amikor lehetőség van rá. Romlott ez a társadalom, a normálisabbak szenvednek akik nem buliznak, füveznek és isznak. És azért is nem akarom, hogy velük menjen, mert ott csak piálás lenne, barátom meg nem tudja hol a határ, és azok a lányok se, akinek barátja van már az is rég megcsalta. Nem akarom, hogy valami idióta p*csa rámásszon, csak azért mert én nem vagyok ott, és minek is lennék?! Kívülálló vagyok a sok részeg között, nekem ez nem szórakozás. Egyáltalán nem vagyok otthonülős, szeretek kimozdulni, de akkor már étterembe, vagy moziban megyünk barátnőmmel/barátommal. Komolyan mondom, rosszul vagyok ettől a mértéktelen piálástól, mégis elfogadom, mert szeretem a barátom. Ennyi áldozatot ő is hozhatna értem, hogy nem megy el olyanokkal nyaralni akiket szinte nem is ismer, nem? Már most azt mondja, hogy ugyanolyan fontosak vagyunk neki.. Az úgy jó. Tehát ennyi lenni. Köszönöm, hogy ha valaki egyáltalán elolvassa. A főkérdés pedig, hogy mi lenne a helyes megoldás?
2014. máj. 19. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Elmondásod alapján neked adok igazat én a helyedben jó alaposan gatyába ráznám az éretlen kölykét, ha nem tetszik neki akkor meg mehet amerre lát...
2014. máj. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szerintem mind a kettőtöknek igaza van. Én megértem a barátodat, fiatal szeret bulizni. A helyedben én is vele mennék, összebarátkoznék a haverjaival. Attól mert buliban vagy nem muszáj innod is..

A nyaralásra pedig ha nem menne el, akkor megkapná a "papucs" jelzőt az ismerőseitől. Ha félted, akkor miért nem mész velük?

2014. máj. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Mint már írtam, azért nem megyek velük, mert én TUDOM, hogy az miből állna. Minden nap pia, egyedül én lennék józan, akkor abban nekem mi a szórakozás..? Oké, hogy szeret bulizni, azt is elviselem, akkor megy amikor akar, mert nem fogok rátelepedni, erre kértem meg, hogy ne menjen.. Mégse tud neki eleget tenni.
2014. máj. 19. 18:16
 4/5 anonim válasza:

Nem akar se neked, se a barátainak csalódást okozni. Az ő szemszögéből (szerintem) elég nehéz. Se neked nem akar rosszat, de egy jó kis nyaralást sem akar kihagyni. + ha kihagyja, a barátai szemében örökké ő lesz a papucs.

De a te szemszöged is érthető teljesen.

2014. máj. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Neked van igazad, és az tényleg nem jó jel, hogy máris ennyire közelinek érzi magához azokat az állítólagos barátokat. De mit tudsz tenni? A barátod fiatal, éretlenebb nálad, és ezen a mentalitáson, amit leírtál, szerintem még jó ideig nem fog változtatni. Az ilyen srácoknak általában csak évek múlva szokott benőni a fejük lágya, szóval mondhatsz neki bármit. Lehet, hogy idővel majd lenyugszik, kissé átformálódik az értékrendszere, és alábbhagy majd ezzel, de erre ne számíts egyhamar. Persze nem azt mondom, hogy minden fiatal srác ebbe a kategóriába sorolható. Vannak (remélem minél többen), akiknél azért nem ennyire központi dolog az ivászat, de legalábbis sokkal több figyelmet fordítanak a barátnőjükre, hogy ő mit szeretne.


Azt mondom, gondold át, hogy meddig vagy hajlandó kitartani mellette, nem kellene-e inkább egy hozzád hasonló értékrendű sráccal megpróbálni. Ha pedig arra jutsz, hogy vele akarsz maradni, akkor nem tudsz mást tenni, mint lenyeled a békát. Megpróbálhatod elmagyarázni neki még egyszer, hogy miért is ne menjen, de nem hiszem, hogy maradni fog. Ha ennyire félted azoktól a csajoktól, akkor esetleg el is mehetsz vele, de abból szerintem megint csak a balhé lenne, mert biztosan nem hagyna neked békét a társaság, amíg nem iszol. Sőt, az is benne van a pakliban, hogy ittasan a barátod még ennyire sem fog adni a szavadra, és nagy veszekedés lesz csak az egészből. De ha megbízol benne, és mindenképpen vele akarsz maradni, akkor engedd el, mást nem tudsz tenni.

2014. máj. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!