Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez nagyon nem az én tanévem....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez nagyon nem az én tanévem. Mit tegyek? Tényleg csak egy hisztis kis p* vagyok? 18/L

Figyelt kérdés
Azzal kezdődött, hogy kilencedikben fogyni akartam, de a családom, barátaim kicikiztek miatta. Egyedül anya támogatott mindenben, más belémkötött ahol tudott ( Miért nem eszel sütit/rendesen? Egyél! Lement a melled, te szegény..., Van fogalmad róla mennyibe kerül a kondibérlet/ nyúltáp amit eszel?) Szép lassan elment a maradék önbzalmam is, beleestem az anorexiába, majd a bulímiába. Elment a menzeszem, 2 évig nem volt normális párkapcsolatom, mert ezt titkoltam, és emiatt frusztrált és ideges voltam. Hiába lett normál súlyom a menzeszem elment. A jegyeim szép lassan romlottak, bár annyira nem volt szégyenkeznivalóm ( A tanárok elintéztek, egy "intelligens, de a reál tantárgyakhoz tehetségtelen " mondattal. Tavaly év elején jöttem össze a mostani pasimmal. Sosem találkoztam még olyasvalakivel, aki elfogadott, támogatott, és leste minden kérésemet. Dicsért , hogy szép vagyok, szeret. Vele nem lehetett összeveszni. Nyáron letettem az infót, amit ötös lett, de anyum szerint szar. ( nála a jó 90%nál kezdődik) . Időközben a barátomnak lett munkája, én meg angoltanárhoz kezdtem el járni. A baj ott kezdődött, hogy ő négykor végzett és én 5ig voltam tanárnál,amit ő zokon vett, hogy nem várok rá, és nem találkozunk azonnal. Azt is zokon vette, hogy egy barátnőmmel együtt töltöttem 1-2 órát, mielőtt hazautazott volna Szlovákiába, és őt nem hívtam meg. Alapvetően egy figyelmes, türelmes, érzékeny, intelligens , számomra "szexis" , rugalmas ember, akivel nagyjából hasoníltunk, aki egyenrangúnak kezel. Két nagy baj van vele: van egy "haénnemértekhozzáakkorhülyeség" mentalitása, illetve nincsen hobbija, barátai, úgy különösebb célja, vágya ( gondolok itt lakásra, kocsira, diplomára, ) , ami nem is lenne baj, hiszen még fiatal, de minden szabadidejét velem akarja tölteni. Esténként aludjak ott, hétvégente kiránduljunk, délutánonként lógjunk együtt...múltkor azért nem állt szóba velem, mert délelőtt találkoztam pár barátommal, és közösen elintéztünk valamit, aztán segítettem egyiküknek szülinapi ajándékot választani. Délután azt mondta, hogy inkább neki szóltam volna, ha már a városban voltam. Nyelvvizsgáztam tavasszal, örült, támogatott, megölelt, ajándékot vett nekem, de zokon vette , ha tanárhoz mentem, pedig vele is lehettem volna. Nekem egész eddig fontos volt a kémia , mert tovább akartam vinni, de idén új tanárt kaptunk. Nem vagyok pedálgép, de igyekeztem a kedvében járni, mert utálom, nem bírom elviselni, ha rámszállnak. A tanáromnak van egy lekezelő stílusa, folyton cseszegetett, ami nála a "kedvelést" jelenti. Lassan elment a kedvem a tantárgytól, nem tanultam, mindenből rontottam , 2 tárgyból bukásra állok, meghíztam , a barátomat szinte már látni sem bírom ( egyrészt dühös vagyok rá, mert nem látja mennyire szét vagyok csúszva , és magamra is mert úgy érzem, hogy nem tudok neki megfelelni együttlét szempontjából), suliban elsírom magam , akár órán is, elkalandozok , nem érdekel a tanulás, visszajött a buliímiám, a állóképességem , az erőnlétem romlott( sokat mozgok , sportos vagyok, és ezt eleve kudarcnak élem meg ), nem olvastam könyveket, pedig szeretek olvasni. Éjjelente felébredek , napi 5-6-7 órát alszom, nem tornászom, nem tanulok, nem találkozok senkivel, csak eszem eszem és eszem... A barátom nagyon ki tud hozni a sodromból, amikor ő szabin van, én meg vagy kondiban, vagy tanárnál, vagy fakultációs órán a suliban kb 4ig, ő meg rámír , hogy egész nap unatkozott, hiányzom neki és találkozni akar velem. Én kur*ára nem !!!
2014. máj. 24. 19:19
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Egyrészt tudom mennyit gürizik azért a pénzért, amikor olyan hete van, hogy egész héten utazgat , vagy 6-tól este 9 ig dolgozik. Minden kiadást ő fog állni valószínűleg, a szuveníreket kivéve. Nem kérhetem tőle , hogy 70-80 ezer forintot költsön még rám+kaja.

Másrészt ezzel úgy érezném, hogy le vagyok neki kötelezve, és még cefetebbül érzem magam, ha nem tudok annyit vele lenni amennyit ő akar.

2014. máj. 24. 20:38
 22/25 anonim ***** válasza:
Akkor is meg kell beszélned vele, máshogy nem megy.
2014. máj. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Anyum nem az anorexiámat támogatta. elkezdett egészségesebb ételeket venni, főzni rám , beiratott konditerembe, ha látta hogy fogytam, elvitt vásárolni. Apum volt az ,aki beszólt azért, hogy minek fogyózól lóg rajtad a ruha, most lehet venni újakat...mintha nem lenne elég bajom. Délutánok így kezdődtek : Szia apa, megjöttem ! Nem vagyok éhes? Mikor eszel rendesen? Már megint konditerembe mész? Szólj rá anyádra hogy főzzön valami ehetőt ne ilyen drága izetlen bio izéket..." Nagynéném: Lementek a melleid? Szegénykém...tiszta beesett az arcod, hízzál már , csak egy falat sütit egyél , olyan rossz lehet neked, úgy sajnállak. Mamánál is : egyél ,egyél ,egyél .... sovány vagy, nem tetszel , hízzál meg. ÉS EZUTÁN LETTEM ANOREXIÁS!!!!
2014. máj. 24. 20:44
 24/25 A kérdező kommentje:
És még az is hozzátartozik, h itthon csak dühöngök, nem lehet szólni hozzám, anyámnak, apámnak nekimegyek fizikailag, hazudok anyának, rombolok a lakásban, múltkor a konyhában mindent ami a kezem ügyében volt földhöz vágtam, könyvespolcnyi könyveket szórtam ki, amit anya csak tehetetlenül nézett. Aztán amikor kidühöngöm magam, akkor meg elvárom, h úgy csináljanak a szüleim, mintha nem történt volna semmi. Magán tanárhoz, konditerembe járhatok, kajában szinte mindent megvesznek/teljes kiörlésű, gyakran norbi termékek/. A barátommal való nyaralás gondolatát sem ellenezte anyum. Mivel én ugye nem keresek még a barátomra is szokott úgy gondolni anya, h ha megyek hozzá, akkor neki vesz valami olyat amit szeret ő. Márkás /adidas,puma, misso,mayo chix/ szabadidőruhákat,cipőket, ruhákat vehetek magamnak. Múlt szombaton 17 ezerért vettem ruhát, anya odaadta a bankkártyáját, de nem lehetett fizetni vele, ezért apát küldtem be a boltba kifizetni őket....nem beszéltem meg velük, h egyáltalán telik-e rá. Anyának mindig apára panaszkodom, h miért nem támogatja /fizeti ugyan/ a magántanárt, a kondit, az egészséges étrendemet. Bár látom, h ők magukra alig v. szinte nem is költenek, mert azért olyan jól nem állunk anyagilag. Anya szerint nem kéne apától v. akár tőle is elvárnom, h csak akkor és olyat mondjanak ami nekem tetszik. Anya szerint neki csak minimális elvárásai vannak velem szemben. Pl.ne neki kelljen mindig a dolgaimat elpakolni utánam a lakásban, ha egy héten 6 nap teljes kiörlésű termékeket eszem csak, meg kondiba, zumbára járok, akkor a hetedig nap egy óra alatt ne faljam fel a lakásban az összes többi kaját, amit addig szemét kajának tartottam és a családomat szapulom amiatt, h esetleg ők meg megkínálnak egy szelet sütivel.A tanulást várná el tőlem még, de azt mondja, h azért, mert ha hetekig nem tanulok, akkor meg a doga miatt vagyok stresszes és ezt nem tudja elnézni. Kben meg szinte minden nap hisztizek, kiabálok velük, nyavajgok azon, h milyen szar életem van és mennyire nem akarok élni, mert azt szoktam mondani mindig anyának, h én akkor érzem magam jól, ha szar az életem. Erre újabban már azt mondja, h akkor azt rendezzem magammal, ne tudassam azt a körülöttem lévőkkel, h én milyen szarul érzem magam. Múltkor is dühömben belevagdostam a hajamba, máskor gyufával akartam felgyújtani, anya oltotta el, mert már égett is kicsit, késsel akartam sokszor vagdosni magam, vagy éppen kiugrani, amitől ők fogtak le...akkor haraptam,rúgtam. A lakást akkor szoktam felzabálni, ha anya nincs itthon, akkor persze kondiba nem megyek aznap, mert kben szinte minden nap járok, ahova elég gyakran apa szokott elvinni kocsival, ha későn indulok. A zabálást persze észreveszi anya amikor hazajön /bár gyakran eltüntetem a nyomokat én vagy apa, h ne csináljon cirkuszt belőle anya/. Illetve azzal akar megbüntetni érte, h nem mehetek 1-2 hétig kondiba, nem tornázhatok itthon. De ez engem nem nagyon érdekel, mert akkor is elmegyek, max apa mellém áll anya ellen és összevesznek ők, h apa szerint nem ez a megoldás. Itthon nem csinálok semmit, csak tévézek és gépezek. A barátommal lassan másfél éve vagyok együtt, de abból kb egy éve már anyának minden rossznak elmondom szinte minden nap órákon keresztül. Mert én úgy gondolom, hogy hogy képzeli a barátom h nekem nincs más dolgom, mint vele találkozgatni, meg ha vasárnap délután együtt vagyunk és hétfőn már azt írja nekem, h hiányzom neki. Minek irogat ilyeneket. Anya szerint persze ez inkább kedves dolog, és ha hétközben nem találkozom vele vagy már hétvégén sem nagyon, mert azt mondom, h tanulnom kell azzal nem is lenne gond /mindig azt mondom, h tanulnom kell, mert arra nem tud mit mondani/, csak éppen ez hazugság a részemről, mert nem tanulok, hanem tv-t nézek, gépezek, tornázom. Aztán mivel nem tanulok szarok a jegyeim, ezért meg a barátomat hibáztatom, mert szeretne velem lenni.Most pénteken is zabáltam, anya nem volt itthon, meg volt beszélve a barátommal, h találkozunk. Erre nem mentem el, anya hívott/ mert dolgozott/ azt hazudtam neki, h már indulok és nem is zabáltam...aztán kikapcsoltam a telót, és nem tud elérni a fiú. Anya most mondta, h ezt a szemét hazudós viselkedésemet már nem veszi be a gyomra. Őneki is hazudtam, a fiú meg mindenféle veszekedéses előzmény nélkül 2 napja nem tud rólam, h nem valami baj történt-e velem.
2014. máj. 24. 22:12
 25/25 A kérdező kommentje:
Addig minden este szoktunk beszélni. Aki a környezetemben van mindenkire dühös vagyok és anyának szoktam őket szidni, h miattuk vagyok ebben a szar helyzetben már 4 éve. Mert ők nem támogatták és nem ismerték el, h én lefogytam.
2014. máj. 24. 22:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!