Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összejönnétek valakivel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összejönnétek valakivel akiről tudni, hogy drogozik?

Figyelt kérdés
30 alatti a srác. Nagyon megnyerő, segítőkész, de testileg és lelkileg tönkrement. Nem gondolná róla az ember, helyzete ellenére nem depis. Elég sokat tesz azért, hogy helyre hozza magát minden téren. A nulláról felküzdötte magát: egyetemre jár, jó munkája van, jól keres, nem iszik (gyógyszer miatt), de drogozik. Nagyon jól kijövünk, csodálatos ahogy bánik velem emberként, nőként. Ti összejönnétek vele? Hosszú távon szerintetek lehetne ilyen emberrel tervezni?

2014. jún. 17. 23:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
a kérdésed eleve rossz. ez a "drogozik" ezer dolgot jelenthet. rengeteg féle különféle szert, rengeteg féle használati módot.
2014. jún. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%

"Nagyon megnyerő";

"helyzete ellenére nem depis";

"A nulláról felküzdötte magát: egyetemre jár, jó munkája van, jól keres, nem iszik";

"csodálatos ahogy bánik velem emberként, nőként"

"Hosszú távon szerintetek lehetne ilyen emberrel tervezni?"


Na ez így egy roppant érdekes helyzet, ahol is a válasz a részletekben rejlik, amit ide nem írtál le.

Többen írták előttem, hogy borzasztóan nem mindegy, hogy milyen drogot használ, hogyan, mi mással együtt, milyen gyakran, és hogy ez mennyire változtatja meg a gondolkodását, viselkedését józan és tiszta fejű önmagához képest. Példának magamat, magunkat (asszonnyal) tudom felhozni, ami talán segíthet hogy meghozhasd ezt a döntést (drogozok, iszok, dohányzok és egy teljesen absztinens lánnyal élek házasságban).


Évek óta amfetaminokkal élem az életem. Valamiért, egyszerűen a tiszta fejű életet sivárnak, unalmasnak találom. Azt szoktam volt mondani, hogy amf.hatása alatt úgy érzem magam, mint egy átlagos, normális ember: örülök az apró dolgoknak, van motivációm/affinitásom csomó olyan dologhoz, amikhez amúgy nem volna. A lustaság és a kitartás hiánya mindig problémám volt, ezeket ez a szer kompenzálja (szorgalmasabbá, ambíciózusabbá és kitartóbbá váltam), ráadásul nem kattog folyton azon az agyam hogy "mitigyak-mitszivjak-jajcsaktisztanelegyek-mertutálom". Örülök a jó időnek. Mikor este nekiállok enni, élvezem az ízeket (amúgy az evést felesleges unalmas nyűgnek érzem, az alvást pedig időpazarlásnak), igazán tudok élvezni egy frissítő hideg italt, kevésbé vagyok kupis és szétszórt, és nagyon jókat alszok. Megtermelem a pénzt a szarságaimra, meg sok másra is.


Ez egy -még mindig- nagyon ismeretlen terület, amely téren talán a legtöbb a fals vagy adott esetben irreleváns információ és a legjelentősebb a félreinformáltság és/vagy tájékozatlanság. Mindezért elsősorban a médiából származó részinformációkat és -természetesen- az emberek ijesztgetését, félelemben tartását tartom felelősnek. A tudatmódosító szereket és az ezek miatt kialakult függőségeket mindig nagyobb kontextusban kell (lehet csak) vizsgálni (milyen, melyik, mikor, mennyi, ki, mivel együtt, kivel/killel együtt, milyen háttérrel, milyen indokból, milyen célból, ...).


Írtad, hogy a nulláról küzdi fel magát, jól keres és veled is csodálatosan bánik. Mindez engem arra enged következtetni, hogy a srác intelligens, helyes önképpel és valószínűleg remek önismeretettel rendelkezik.

Hiába írják, hogy "ne mert...saját tapasztalat...", mindez irreleváns (előbb részletesen leírtam hogy miért). Nincs 2 ugyanolyan eset.


Ha félreteszed a drogokkal kapcsolatos előítéleteidet és félelmeidet, akkor hogyan látod a srácot?


De rendben, nézzük azt, hogy milyen problémáitok lehetnek mindebből:

1.) anyagi legatyásodás: a drog drága "mulatság", de jól keres, és a leírtak alapján az egész karrier-izémizének még eléggé az elején van (ami sztem normális 30 évesen), így ahogy telik az idő és fejlődik, egyre többet fog keresni. Szerintem ezt, mint lehetséges problémát kihúzhatjuk

2.) bántani fog téged: mivel emberünk -feltételezem- intelligens, valószínűleg találtok majd megoldást a problémáitokra anélkül, hogy szétvernétek/szétkarmolnátok egymást. Becsapni, elárulni, kielemezni, kiosztani/kioktatni valószínűleg nem fog, hiszen csodálatosan bánik veled, tehát szeret és megbecsül téged, és emellett bátorkodom feltételezni, hogy int. leleményesség és problémamegoldó készség terén nincsen köztetek szakadék (ha van, az nagyon nem jó)

3.) rehab/elvonó: előfordulhat, de egy kapcsolat ugyan bírja már ki azt a fél évet (ha rehabra azt mondja, hogy feleslegesnek érzi, igaza van sajnos)

4.) károsodott a spermája, így vagy nem lehet gyereketek, vagy beteg lesz: szerintem ettől félni butaság, sokszáz testi veszély probléma valószínűsége előzi meg ezt. Ritka az, hogy pont a spermát termelő mirigyek sérülnek (amúgymeg sperma-lefagyasztás, biztos ami biztos)

5.) a szenvedélybetegség öröklődhet, bár ő valószínűleg már pár éves korban észrevenné egy kisgyerkőcön a jeleket (már néhány évesen is vannak ennek előjelei), és időben kapcsolva, odafigyelve, hiszem, hogy ezt a probléma lehet kezelni/elnyomni/helyettesíteni/ellensúlyozni. De megszüntetni nem)

6.) és végül, ami sajnos mindentől független, megjósolhatatlan és kikerülhetetlen: hogy korán elveszítheted. Ezt viszont mindkettőtöknek vállani kell. A legtöbb drog veszélyes, de ha nem tud nélkülük élni (márpedig símán elképzelhetőnek tartom, szintén leírtam fentebb), akkor ez ennyi, el kell fogadni.


Aki életvitelszerűen drogozik, annak ez a probléma az egész életét végig fogja kísérni. Nincs megoldás, nincs gyógymód. Lehet valaki évekig, vagy akár évtizedekig is tiszta, a probléma nem szűnik meg (!). Lehet, hogy nem látszik, nincs szem előtt, de ugyanúgy jelen van és jelen is lesz, ahogy mindig is volt.


Vagy, hagyod és keresel egy másik férfit, akivel majd lesz más gond.


A feleségem (kis szelid cukiság) vállalta mindezt, mikor igent mondott. Mindketten tudtuk, hogy ezekkel a problémákkal egy egész életen át kell majd küszködnünk, de, hiszem/hisszük, hogy mindezen problémák ellenére lehet egy boldog, tartalmas közös életünk.


28F

2014. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Annyian kérdeztétek: marizik. Azt mondta "kúraszerűen", de akkor napi többször is. (régebben lsd, gomba. Nem titkolja, ő mondta el.) Szerintem hiperaktív lehet, ez tényleg lenyugtatja.

Ha úgy jött volna ki, tuti járnék vele, de lelkileg annyira lehúz (vannak gondjai), nem bírtam volna sokáig (1 hónap lett belőle, talált másik lányt).

2014. jún. 22. 11:53
 14/15 anonim ***** válasza:

#12.

Te most is cuccos vagy....:D

A beszédedre lennék kiváncsi,foshatod a szót elég szépen:D

2014. jún. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Igen :) ! 18/L
2014. nov. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!