Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kapcsolatfóbiám van? Miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolatfóbiám van? Miért van ilyen érzésem mindig?

Figyelt kérdés
Azt kell rólam tudni, hogy 19 éves létemre nem volt még nagyon barátom. Tavaly 1 hónapig együtt voltam egy fiúval, de a közérzetem mindig rossz volt. Amikor belegondoltam, hogy kapcsolatban vagyok, nehezen körülírható érzésem támadt. Olyan "mégis mit művelek?" érzés. Most összejöttem egy fiúval, akivel már régóta barátok vagyunk és már régóta tetszik is nekem. Már vártam, hogy több legyen köztünk, mint barátság, viszont most megint olyan érzésem támadt, ami az előző barátomnál. Egyedül akarok lenni és nem akarok találkozni vele. Tudom, nem pszichológusok vagytok, de van valakinek valami ötlete, hogy miért vagyok ilyen?
2014. júl. 1. 16:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Magyarán miért kell mindenáron "megjavítani" azt ami nincs elromolva? Én boldog vagyok így. Lehet, hogy holnap vágyni fogok valakire, akkor teszek érte. Bár ez nem valószínű, nem vagyok ilyen változékony. Azt teszem amire vágyok, és senkinek sem ártok. Lehet, hogy a kérdező is az lenne, csak ugye nehéz levetkőzni az évezredek alatt felhalmozódott szokásokat, társadalmi elvárásokat, hogy miként is "kéne" élnünk.
2014. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez intellektualizálás. Ha számodra nem okoz gondot, akkor a saját döntésed. (Egyébként az intimitás nem egyenlő a szexszel.)

De én a magam részéről kijelenthetem, hogy bár már van gyermekem, tehát az öröklés része megvan, mégis vágyom intimitásra, kötődésre, pedig semmiféle társadalmi elvárás nem kötelez erre, sőt, különösebb szükségem lenne rá, csak az a fránya belső késztetés, hogy szeretve legyek és szerethessek. Csak mert az olyan jó dolog. :)

2014. júl. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én sem írtam, hogy intimitás=szex. Sőt. Ettől csak igazabbnak érzem azt amit írtam, hogy a társasság (ami olyanokkal jön létre akikkel nem akarsz vagy nem is lehetne szexelned) bele van kódolva az emberbe, a párkapcsolat nem annyira.

Bennem is van késztetés, csak én máshol helyezkedem el a skálán, nekem keveseb is elég.

2014. júl. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
De a kevesebb az nem intimitás. Intimitás az, ha meg tudod valakivel osztani az örömeid, bánataid, támaszkodni tudtok egymásra, értékelitek egymást, megérintitek egymást, része az életednek. Folyamatosan és tartósan. Ha érzed a szeretet és elfogadást és ezt nyújtani is tudod a másiknak. És igen, a szex IS beletartozik általában. :)
2014. júl. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!