Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nos mennyire normális, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nos mennyire normális, hogy ez engem mocskosul idegesít?

Figyelt kérdés

Szóval ideköltöztem a barátnőmhöz pénzügyi okokból. Így megspóroljuk a lakbért.

Az anyja lakik itt meg a testvérei.

De amúgy amíg nálunk laktunk (mindketten) rendszeresen szinte minden nap elmentünk valahova. Éltük az életünket, most pár hete beszorultunk, mert apró felújítások miatt elfogyott a pénz. Nos.


A barátnőm nővére összejött valami gyerekkel. Állítólag munkája is van.

Na a srác a barátnőm nővérével minden délután itt hawaaiozik, zaklatják a kutyát, rohangálnak a kertben, használják a medencét is amit mi vettünk.


Engem igazából azért zavar, mert szerintem ez a terület még nem alkalmas arra, hogy itt vadidegenek hawaiiozzanak és nem igazán értem mi olyan k...va jó ezen. Mi is csak kényszerből vagyunk itt, ráadásul úgy, hogy én itt élek. (tehát itt élem a mindennapi életem) zavar, hogy más idejön bohóckodni és a pofámba bámul, röhög, beb@ssza magát a medencébe amit én pucolok ki minden nap, lezabálja a paradicsomot amit mi ültettünk.


Szóval oké, hogy ő is itt lakik és azt hoz ide amit akar, de ez nem egy vidámpark. Kezd nagyon elegem lenni.


2014. júl. 1. 18:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Sajnos ki kell bírni, ha nincs más megoldás arra hogy együtt legyetek, együtt lakjatok a barátnőddel. Én a helyedben gyűlytenék, amennyit tudnék félre tennék. Az én gondolataimban mindig az jár, hogy lesz majd házam kertem saját veteményesem, kutya stb. És minden pénzt amit csak tudok félre teszek. Nem rózsás az én helyzetem sem, mégis én ezekkel a gondolatokkal megnyugodom. Lehet, hogy nálad is sikerül. Lehet hogy ti vettétek a medencét, ti takarítjátok. Ha gondolod, engedd le belőle a vizet addig nem tudja használni. Engedjétek meg, ha ti használjátok, utána le. Tudom hogy pazarlás, de talán ebből megérti, hogy nem örülsz, ha használja. Vagy én megmondanám a szemébe, hogy viselkedjen mert ezt a medencét te vetted, azt a paradicsomot te ültetted, kérdezzen meg mindent mielőtt szeretne bármit is.

Szerintem mindenképpen gyülyteni kell. Nálunk itthon nagyon sokat takarítok, a többiek a saját családom pedig bejönnek saras cipővel a szobába, nem számít hogy előtte takarítottam fel és stb. Mindenhol vannak ilyen problémák, nem új keletű. Én pl ilyenkor mindig arra gondolok, ha saját lakásom lesz ott majd nem így lesz. Attól még szeretem őket, de figyelhetnének jobban is.

L/20

2014. júl. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Köszi, azért jönnek normálisabb válaszok is. Sajnos a nővérrel nem nagyon lehet beszélni. A srác az viszonylag normális csak nem értem mit élvez ebben.


Nekem az volt a kikötésem a barátnőmmel már az elején, hogy csak akkor folytathatjuk ezt a kapcsolatot ha elköltözik ebből a szarból. Aztán lakbérdolog miatt visszamentünk, de rendesen kikupáltuk a saját lakóterünket.

2014. júl. 1. 19:00
 13/25 anonim ***** válasza:
olcson, keces penzbol szorakoznak. ez miert faj neked? adjon bele a kaja penzbe ha sokat log ott, de had jatszanak a kutyaval kedvukre. neha pucoltasd ki veluk a medencet es ennyi. (legyel kicsit toleransabb).
2014. júl. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Utolsó, (ha még te leszel, és ha még elolvasod)

Nem is az a probléma, hogy nem lehet megkérni őket, ha szemtelenül használják a medencét pl, hanem inkább amikor nekik kell valami hirtelen stílust váltanak és tudnak akkor jófejek lenni.

Akkor igazából direkt kérdezik, hogy segítsenek-e, stb, közben látják, hogy nincs rá nagyon szükségünk. És tudom, hogy nem azért mert tényleg akarnak, hanem mert így nem lehet belekötni abba, hogy használják pl a medencét. Merthát olyan jófejek voltak meg állítólag meg is kérdezték a barátnőmet a konyhában. (stb)


Nekem meg valóban nincs tekintélyem persze, nem otthon vagyok, ezért kerülöm a konfliktust, különben lapáttal verném pofán ha nem azt teszi amit mondok. De más házában...

2014. júl. 1. 19:03
 15/25 A kérdező kommentje:

Csak ugye ez a dolog nem is inkább tekintélyi, hanem alapvető intelligencia kérdése és vannak emberek bizony akikkel nem lehet beszélni és akik csak letarhálnak, lehúznak, kihasználnak, kiélnek rajtad sérelmeket.


Na ők is ilyenek :)


Én általában szinte mindenkivel tudok beszélni, pl főleg az egyetemen, de az ilyen tanulatlan utolsó kisjancsi parasztokkal általában (biztos az én szegénységi bizonyítványom) 3 mondat után ott tartunk, hogy az anyám, meg hogy lehet takarodni. és erre nem lehet mit mondani, erre megy ki a játék ezeknél.

2014. júl. 1. 19:04
 16/25 A kérdező kommentje:
Jó kicsit tényleg náci vagyok. Mondjuk nem tudjátok mit éltem itt át a barátnőmmel az első időszakban.
2014. júl. 1. 19:05
 17/25 anonim ***** válasza:
en vagyok a 13#-as... en sem igazan birom az ilyem nyajaskodo embereket akik csak akkor kedvesek ha akarnak valamit... ilyenkor igazabol nem lehet nagyon mit tenni mint tűrni :/ haverkodj a sraccal ha azt mondod ő a normalisabb, hatha tudsz ra hatni valamikepp (ha haverok/baratok lesztek akarhigy is nezzuk jobban jarsz). Kerjenek engedelyt ha a cuccaitokat akarjak hasznalni, es legyel te a kedves es joszivu, hogy megengeded. Nehez megtalalni az egyensulyt es kell hozza megfelelo partner-hogy ne eljenek vissza vele.
2014. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Felhozok egy példát, többször volt már, hogy szóltak nekem, nekünk, hogy ezt így csináljam, ezt úgy, de mintha az anyám lenne. Mondom jó.


De vannak dolgok amit ő csinál durván szarul. Vagy az egész família, na abba nekem (természetesen) szavam nincs. Oké, de akkor a mi dolgunkba minek van néha belepofázva?

Mi se pofázunk bele abba, hogy a szobamacskákat nem a műanyag macskahordó dobozban kell például egész nap tartani. Mert a barátnőm nővére ezt csinálja.....

Abba se pofázunk bele, hogy ezeket a dobozos macskákat nem az öcsénkkel kell kitakaríttatni, stbstb.

A másik, hogy amikor én átjöttem a barátnőmhöz először vendégségbe, a barátnőm nővére konkrétan felcsapta az ajtót, hogy b@d+ nem a wc-ben kell dugni. Meg böfögött, fingott ott előttünk, hogy gondolom nehogy a húgának is legyen már valakije. Na ezek a dolgok mind mind folytatódtak és úgy költöztünk ide, hogy oké, ezek itt vannak a szomszédban, de mi akkor sem fogunk a belvárosban havi 50k lakbért fizetni, hanem felújítjuk a ház másik felét és a nyarakat a tengeren töltjük :)

2014. júl. 1. 19:12
 19/25 anonim ***** válasza:
Nrkem elsőre az jutott eszembe, hogy te használod azt a házat, ami a barátnőd szüleié. Ugyamannyi joga van a barátnőd tesójának bárkit odavinni, mint a barátnődnek téged. De! Ahogy olvasom a további leírásod, kezdelek megérteni. A lényeg, próbálj nem foglalkozni velük és gyúrni az elkölgözésre, ha nincs más megoldás. Azérz hagyni se hagyd magad, ha szemtelnkedik a csóka. A te medencédet meg a barátnőd tesója használja csam mikor akarja, (így toleráns maradsz a befogadó családdal) de ha a pupák pasija parasztkodik veled, őt nyugodtan kitílthatod belőle. Viszont egy dolgon gondolkozz el: melyikőtök kezdte nem jó lappal a kapcsolatot, ergó a paraszt stílus alap veled szembe a sráctól, vagy esetleg következmény egy esetleges beszólásod után!
2014. júl. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Hát sajnos csak azt tudom mondani, hogy várjatok, gyülytsetek és muszálí kibírni. Mondjuk én ilyen helyzetben lehet lemondanék a medencéről is inkább. Összehajtanám vagy elpakolnám és eltenném, ha lenne majd házam.

Esetleg ha tényleg azt mondod, hogy felajánlják a segítséget, egyszer vagy többször fogadjátok el hirtelen, és adjátok a kezükbe a munkát. Pl : megkérdezi ki kell- e takaritani a medencét?

Erre ne azt mondjátok hogy nem. Hanem: Hát most nagyobb hasznát vennénk, a kapálásnak, vagy ha leszednétek a paradicsomot, és behoznátok, vagy a sepregetésnek, porszívózásnak. Bárminek akár kreált dolognak is, hogy munkát adjatok a kezükbe, ne hagyjátok hogy munka nélkül élvezzék az adott helyzetet, mert ahogy leírtad nekem kicsit így tűnik.

De az már jó jel, ha legalább megkérdezik, hogy segítsenek-e?

Esetleg még ezt meglehetne megpróbálni.

Én például a barátoméknál szoktam többet lenni, ő nálunk kevesebbet mert mi 5-en vagyunk + kutya 3 szobára, és így nehezen férünk el, persze ritkán eljön és akkor megoldjuk.

Náluk viszont nagyon dolgosnak kell lenni, mindenki végzett náluk egyetemet gépészmérnökök, kivéve a bátyja, de ő is műszaki beállítottságú én teljesen más beállítottságú vagyok művészetet tanulok, szóval a lényeg, hogy ott viszont sokat kell dolgozni- terasz építés, tető felújítás. Szakemberek nélkül. És szívesen segítek, mert szeretek.

Hozzátok nem lehet megoldani a költözést?

Vagy esetleg valami nagyon olcsó albérletbe? Ha van munkátok?

Ha egyetemre jártok még, akkor kikell birni azt a pár évet és utána munka.

Remélem azért tudtam segíteni :)

2014. júl. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!