Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben mennyire tolerálható a félrelépés?

Figyelt kérdés

Több tízéves kapcsolatban él a férfi is, és a nő is. Mindkettőjüknél gyerek(ek), látszólag boldog, kiegyensúlyozott élet, szeretik is a párjukat, akivel azonban évek óta nincs szex, ennek ellenére vele tervezik leélni az életüket.

Ők ketten egymásra akadnak, kölcsönös a szimpátia, és néha, havi 1-2 alkalommal csak a szex miatt összefutnak (Lássuk be, ez is egy emberi szükséglet). Nem terveznek ennél többet, érzelmek csak minimálisan vannak (amennyi a szexhez kell). Megbocsátható, ha csak azért vannak együtt, hogy ... fel ne robbanjanak a szexhiány miatt?

Végül is utána jobb lesz a kedvük, ha ők mosolyognak a környezetük is boldogabb, a lelkifurdalás miatt többet tesznek meg a párjuknak/párjukért, stb.

Ebben az esetben ezt mennyire lehet elnézni?


2014. júl. 9. 14:02
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
NINCS mentség a titokban való félrelépegetésre. A szeretet, a megértés ott kezdődik, ha a szex már nem megy, akkor elkövetünk mindent annak érdekében, hogy menjen, ha heti egyszer jön össze, akkor egyszer és örülünk neki! Plusz, a hölgy teste megváltozik a szülés után, na és, a férfi meg pocakot ereszt, vice versa az egész. És az "együttlét" idős korban, vagy több év kapcsolat után is meg kell, hogy legyen, oda kell figyelni egymás vágyaira még ha különbözőek is. Nem feltételünk a szó soros értelmében kell a szexet érteni, hanem egy kis összebújás-simogatás félére. De én elítélem a másik háta mögötti, gusztustalan szexkapcsolatot, undorító, a másik pofánhányása, akit szeretünk, azt nem okádjuk képen.
2014. júl. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Hát igen...

Lehet, hogy nem ebbe a kategóriába kellett volna kiírnom a kérdést, mert itt elég sok tizen- huszonéves válaszoló van, akiknek volt egy-két párhónapos vagy páréves kapcsolata, úgyhogy nyilván nem érzik át a helyzetet. De itt már 30 fölötti, közel 40-es emberekről van szó...

2014. júl. 9. 14:25
 13/33 anonim ***** válasza:

#12


Igen, ez nem huszonéves kérdés, hanem bőven 30 feletti, és tényleg hosszú kapcsolat után. Annó mi sem tudtuk elképzelni, hogy ez előfordulhat, és senki nem is szólt erről. Aztán ha felmerül, akkor választani kell: Csinálod| eltűröd amíg bírod | beszélgetés és megbeszélni.

Nem mindenkivel lehet megbeszélni viszont, de ettől még fennáll a probléma. Ilyenkor már nem a jó megoldásról van szó, hanem a kisebbik rosszról. Mázli kell ahhoz nagyon, hogy utólag ezt fel lehessen hozni, és olyan párral éljünk X évet, akivel lehet, mert 90%-ban nem lehet. Ez is az a kérdés amit egy kézlegyintéssel intéz el az ember akkor is ha szólnak neki, és hajlamos szentül hinni, hogy "ő sosem", aztán de :) Szóval én nem bántom őket ezért :)

2014. júl. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Én vagyok az a válaszoló, aki mesélte, hogy az édesapjával mindent meg tud beszélni. Ha az én 50-es szüleimnek megy a dolog, akkor egy 30-cas közel 40-es párnak nem? Ez hihetetlen, lyan 30-40 éves hölgyeket ismerek, akiknek gyerekeik vannak, hogy nekem 26 évesen gúvad utánuk a szemem.
2014. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Az emberek nem egyformák. Erről van szó. Nincsen egyezményes megoldás ami mindenkinek jó. Ezért kéne páronként maguknak erre kitérni.

Egyébként koránt sem biztos, hogy tényleg úgy van ahogy gondolod. Én is szentül hittem sok mindent a nagyszüleimről aztán csak kiderültek titkok. Semmi garancia nincsen arra, hogy tényleg úgy van ahogyan mondják. Erről nem szokás beszélni még családon belül sem. (ott pláne nem) Ettől még vannak akiknek ez nem gond, és vannak akiknek nagyon is, és ők vannak többségben.

Ez van, nem vagyunk egyformák.

2014. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Amúgy én a nő vagyok...

A probléma évek óta visszatér, próbáltuk már ezerszer megbeszélni, próbáltunk már mindent (szerintem nincs a szexshopban olyan szexuális kisegítő eszköz, ami a mi fiókunkból hiányozna), próbáltam folyamatosan a szexi fehérneműket felvenni (a legutóbbi esetben a férjem a csipkebugyit szabályosan eldobta, mondván "nem ettől fogunk többet szexelni"), próbáltam tanulni az internetről/filmekből/könyvekből új dolgokat, de a szex FOLYTON elmaradozott, állandóan nekem kellett kezdeményezni, és én NEM HISZEM EL, hogy 30 évesen nekem kell könyörögnöm azért, hogy végre észrevegyen a párom, végre nőként kezeljen, és bocsánat a szókimondásért, de végre megdugjon. Ez hosszútávon nagyon leépíti az ember önbizalmát, higgyétek el. Az, hogy az ember állandóan magában keresi a hibát, hogy miért nem felel meg a párjának, pedig próbál mindent megtenni, de hiába.

És akkor jön valaki, aki meglátja benned a NŐT, aki FELIZGUL TŐLED (amit a párodnál már évek óta nem tudsz elérni), aki megadja neked azt, amit otthon többéves próbálkozás után sem kaptál meg... Az katartikus.

2014. júl. 9. 14:46
 17/33 anonim ***** válasza:
De a megcsalás, az minden tekintetben elítélendő nem? A másiknak való hazudás, mert valahol önzőség, ha magunknak "örömet" okozunk egy szexpartnerrel, közben az a nő/férfi, akit elviekben szeretünk, lehet ugyanúgy szenved, mint mi, csak még nem tudtuk megbeszélni a dolgot. Tehát önzően csak a saját szükségleteinkre gondolunk, plusz az is más, ha meg tudják beszélni a problémáikat és belemennek, hogy másokkal is lehet szexkapcsolat, de az már megint más, mert ott egyezséget kötöttek. ( a 26 éves válaszoló voltam ).
2014. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Igen, jól érted. Csak nem ítélem el, mert értem miért csinálják, és értem a kényszerpályát. De tényleg nem szép dolog. A legjobb tényleg az lenne ha ez tisztázva lenne otthon. Sokféle megoldást olvastam már emberektől akik ezt már lebeszélték egymás között, van mozgástér. Egyetlen előfeltétele van, hogy mindkét fél erre nyitott legyen, értse, és elfogadja azt. Ez a ritka. Ehhez kell egy szellemi hátra bukfenc azért, mert egész életükben azt tanulták, hogy "ásó kapa nagyharang", ezt felülbírálni nem egyszerű azért. Sokaknak nem is sikerül.

Kérdezőnél is ezt kéne tenni, (kellett volna, nagy lutri, hogy megoldható e még egyáltalán) mert akkor le lehet jönni erről a kényszer megoldásról. De legalább nem hazudozásba torkollna az egész. Szóval a törekvést, a szándékot hiányolom a tiszta játékra.

2014. júl. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

persze nem látunk bele. Lehet meg lehetne beszélni csak ő nem elég bátor hozzá, lehet a férje titokban szintén zenész és a "te is fiam bluetooth" felkiáltással egy hullámhosszon vannak, és lehet, hogy ha csak felmerül az egyenlő a válással. Akkor viszont tényleg nincsen mozgástér, és mindegy mi a véleményem nincsen más választása. Vagy megerőszakolja magát egy életen át, vagy csinálja suttyomban akármennyire nem szép dolog.

Ezt neki kell eldöntenie.

2014. júl. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Ez a megbeszélés dolog érdekes tud lenni.. Mert a párom azt mondta: ha nem tudja, nem fáj. De ha megtudja.. ott aztán vége mindennek. Ő viszont ezen az alapon, hogy én sosem tudom meg, félrelépett már nem egyszer, de nekem elég a szemébe néznem, és tudom. Hallom a hangján, érzem a viselkedésén, az egész lénye azt kiabálja olyankor: Megcsaltalak! Pont ezért.. én soha nem tudnám megtenni, inkább elhagynám.
2014. júl. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!