Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A mai párkapcsolatokra szerint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai párkapcsolatokra szerintetek nem megy rá a nők új "viselkedése"?

Figyelt kérdés

Egyetemre járnak és főállású munkájuk van. Szerintetek ez nem rossz így? Kevesebb idejük van a gyereknevelésre és nem érzik feltétlen szükségét annak,h mellettük legyen egy férfi aki eltartja őket. Szüleimnél is már ez volt. De a nagyszüleimnél nem. NAgyapám eltartotta a családot anyagilag a nagyanyám meg nevelte a gyerekeket, igazgatta a házat. NEm ennek kéne lennie a normálisnak? Vagy csak én vagyok ilyen maradi? Elég pénzes vagyok és van egy jó állásom de eddig ez nem segített az ismerkedésben.

A degradáló válaszok kíméljenek.


26/F



2014. júl. 14. 15:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%
Tök jó a kérdésed, pláne, hogy a gyakoris srácok 90%-a úgy gondolja, hogy a nők csak pénzéhes k***vák, akik nem dolgoznak, csak beszopják magukat a jóba. Nyilván valóan nem így van, de neked sincs igazad.
2014. júl. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Diplomás, 30 éves nő vagyok. Örülnék, ha a családomban megvalósítható lenne az általad is említett hagyományos családmodell. De ez anyagi szempontból kivitelezhetetlen. Így GYED után irány vissza a munkahelyemre. Pedig szívesebben igazgatnám a háztartást, nevelném a kisfiamat, gondoskodnék a férjemről. Nekem ez lenne a normális. És ettől nem érezném magam sem elnyomottnak, sem rabszolgának, mert ha úgy hozná a sors, akkor is képes lennék egyedül boldogulni. A "karrierem" pillanatnyilag egy csöppet sem foglalkoztat és ez eddig is így volt.
2014. júl. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Sosem tudnék olyan kapcsolatban élni, ahol a mellettem lévő nőnek kevesebb joga van és kevesebbel kell beérnie, mint nekem. Szeretek úgy gondolni a kapcsolatokra, mint egyenrangú felek szerződése. Voltam néhány esküvőn és kirázott a hideg az ott elhangzott szövegektől: két fél most már egy egész lett, ura lett a lánynak, stb...

El kellene felejteni ezeket a dolgokat. Minden ember önmagában egy teljes, kerek egész személyiség. Férfi is, nő is. Egyenlők jogaikban és kötelességeikben teljes mértékben.

A pár mindkét tagjai kölcsönös felad valamennyit magából, hasonlóképpen egyfajta társadalmi szerződéshez. A feladásért cserébe, a másik is felad valamit. Ez csak addig működhet, amíg mindketten ugyanannyi adnak bele. Mindenki azt ad, amit ő maga akar! Nem követelhetünk tőle semmit, azt kell elfgoadnunk, amit kapunk. A legkisebb önfeladás is hatalmas ajándék a másik részéről, meg kell becsülni, nem követelhetünk semmi többet!

2014. júl. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

" NEm ennek kéne lennie a normálisnak"


Nem.


Annak kellene a normalisnak lenni, ha a ferfiak nem akarnák a nok HELYETT eldonteni, hogy mi a jo nekik. Ezt dontsek el a nok. Aki otthon akar maradni az maradjon, aki dolgozni szeretne, az dolgozzon.


Az en felesegem sokaig otthon volt, ugy alakult hogy a gyed letelte utan nem volt munkaja. Anyagilag nem voltunk raszorulva, de o megis dolgozni akart, mert nem akart belebolondulni abba hogy otthon ul es nem csinal semmi ertelmeset. Egyetemet vegzett okos no*, teljesen ertheto. Igy aztan hosszu kereses utan talalt maganak megint melot.


En orulok hogy dolgozik, neki is csak ez az egy elete van, miert kellene neki lennie a hazirabszolganak?


*ezert vettem el felesegul. Nekem nem kellene olyan no, aki csak arra kepes hogy otthon uljon.


38F

2014. júl. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

14:

Igen, de sok nő kézzel lábbal tiltakozik az ellen, ha sok férfi az olyan nőket preferálja, akik inkább otthon maradnának a családjukkal, a háztartással és a gyerekekkel foglalkozni. Rendben van, hogy mindenki éljen úgy, ahogy szeretne, de akkor a 30-35 éves nők ne panaszkodjanak arról, hogy ők függetlenek, önállóak, van lakásuk, kocsijuk, jó munkájuk, valamiért (na vajon miért?) még sem találnak egy normális férfit se. Fogadják el hogy ők azt az utat választották.

2014. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%

"Vagy csak én vagyok ilyen maradi? "


Pontosan, csak te vagy maradi!

2014. júl. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek a 13-as és 14-es válaszolókkal és nagyon jó ezt olvasni. 25 éves nő vagyok és most lett meg a 2. diplomám. Imádtam tanulni, imádom a munkámat, ez a hivatásom és a szenvedélyem is. Sosem tudnék olyan pasival együtt lenni, aki azt várja el, hogy egy nő üljön otthon a gyerekekkel, mert 100 éve ez volt a módi. Idővel én is akarok családot, gyerekeket, de sosem leszek otthon ülő anyuka. És egyébként kedves kérdező igen, te vagy maradi, 26 évesen lehetnél kicsit rugalmasabb. A párom jóval idősebb nálad, de ő sem tudna olyan nővel élni, aki nem egyenrangú fél. 25/N
2014. júl. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

Én azt gondolom, az egész választás kérdése. Úgy értem, egy olyan nő, akinek fontos a karrier, úgysem fog egy olyan férfit választani, aki azt várja el tőle, hogy házi rabszolga legyen; és fordítva.

Nincs abban semmi rossz, ha egy férfinek ilyen elvárásai vannak, és megtalálja azt a nőt, aki önként és dalolva vállalja az otthon ülő nő, anya szerepét, akinek nincs más dolga, "csak" a családi fészek melegen tartása.

Ettől a kérdezőt még nem tartom maradinak, egyszerűen csak másként, más értékek mentén vélekedik.

Valamiért egyébként azt gondolom, hogy azok a férfiak, akik elvárják és megkövetelik a nőtől az egyenrangúságot, kicsit félnek felvállalni a férfiléttel együtt járó felelősséget. Gondolok itt pl. a családfenntartó szerepre.

Na, mindegy. :-)

2014. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
A férfiléthez sem kellene hozzátartoznia, hogy egy másik egészséges felnőttről gondoskodjon az ember.
2014. júl. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szerintem a kulcs a kölcsönösség. Mint mindenben.
2014. júl. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!