Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megsértődnétek, ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megsértődnétek, ha a párotok a szüleit választaná helyettetek?

Figyelt kérdés

Nos, a következő a helyzet:

én édesapukámtól rengeteg mindent kaptam az életben, Ő a legfontosabb személy számomra. Olyanokat tett le az asztalra, hogy én tisztelem, felnézek rá. Amikor senkire nem számíthattam, mindig itt volt mellettem. Pánikbeteg vagyok, és végig mellettem állt, pedig Ő is tele van gondokkal.

Minden nap kb. 9-10-től 22-23-ig dolgozik, hétvégén pedig itthon dolgozik. 3 nap van, amikor vele tudok lenni: kedd, szombat, vasárnap. Ezeken a napokon általában vele szeretek lenni. A probléma, hogy a barátom kb. mindig ezekre a napokra szervez programokat, illetve hív meg magához, és én szívesebben választom Aput. Mivel a barátommal tudok lenni a többi napon is, ennek ellenére mindig úgy jön ki, hogy a barátom a hétvégén szeretne egy napot. Nem gonoszságból csinálja, hanem sokszor a barátomnak is úgy jön ki a lépés, hogy csak ezek a napok a jók, és sajnos én ilyenkor eléggé ideges vagyok, mert nem akarok választani, de muszáj(hozzánk még nem jöhet át a barátom bizonyos okok miatt). Viszont Aput szívesebben választom, mert, bár szerelmes vagyok a barátomba, mégis szívesebben vagyok Apukámmal ezekben a napokban. Fiúk, férfiak, párkapcsolatban élők, ti emiatt haragudnátok? (A barátom nem azért nem ér rá a többi napon, mert dolgozik, hanem mert pl. szívesebben kockulna, segít otthon a szüleinek, stb.)


2014. júl. 14. 19:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát én lány vagyok, de azért megpróbálok segíteni.

Írod, hogy a párod nem dolgozik. Akkor miért nem ő alkalmazkodik hozzád, mivel neked kötött a "menetrended", ugye a heti 3 napon kívül szervezhetné a közös programokat. Én meg tudnám érteni, ha a párom ragaszkodik a szüleihez, a jó kapcsolat és annak ápolása nagyon fontos felnőtt korban is!

Ha minden kötél szakad, felezd a napod, apukáddal töltöd a délutánt, barátoddal az estét.

2014. júl. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!! :)

ASOT, meglepődtem a válaszodon. Anyu él és velünk lakik, de igen, "elvesztettem". Alkoholista, depressziós, a gyógyszerekre iszik, sokszor jöttem arra haza, hogy a földön feküdt. Onnan indúlt a "Pánikbetegségem" is, amikor ráeszméltem, hogy Anya alkoholt fogyaszt.

Igazából bele gondoltam, és lehet, hogy tényleg túlzottan ragaszkodom, de a barátom még rosszabb(egy ágyban alszik az édesanyjával pl.).

Viszont tudom, hogy ez nem mentség. AMikor Apu nincs itthon rendeszeresen elis járogatok. Akkor próbáljak meg hétvégén is? Vagy mit ajánlotok, hogyan tudnék "felnőni"?

2014. júl. 14. 20:11
 13/14 A kérdező kommentje:

Tökhintó, köszönöm Neked is! :)

Ez jó ötlet, és többször terveztem ezt, de nem tölthetem a barátommal az estét, mert az Anyja nem engedi, hogy ott aludjak(ez egy hosszú történet, de akárhányszor szóba kerül az együttalvás, a barátm megint össze-vissza beszél).

Mondtam neki, hogy néha-néha megcsinálhatjuk, hogy pl. elmegyünk pár órára sétálni(de ez se jó neki, mert a barátom csak egész napra akar velem találkozni-tehét 11-től 20-ig).

2014. júl. 14. 20:13
 14/14 ASOT ***** válasza:

Igen mert ez gyakrabban fordul elő azoknál a gyerekeknél akiket csak egyik szülőjük nevelt fel.

ÉS ezek alapján te nem számíthattál édesanyádra csak apukádra, és gondolom rossz pillanatokban mindig ő állt melletted. És ezek a gyermeki sérelmek kihatnak a későbbi életére is az embernek.

És nehezebben szakadnak el attól aki óvta és mindent megadott nekik egyedül is.


De ezaz úgymond tisztelet ez átmegy később már félelemmé, mert mi lesz ha ő nem lesz, és ebben az esetben nagyon tartasz attól, hogy egyedül nem fogsz tudni megállni a lábadon.


És itt az ilyen embereknél az elszakadás nehezebb. Mert ugyanakkro nagyon sajnálná is. De idővel kénytelen lesz az ember elszakadni te is.


A barátod.....hááát ő meg alapból ilyen burokban nevelkedett gyerek lehet. ÉS éretlen is. Szóval nem csak veled van hiba, hanem benne is jócskán.

2014. júl. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!