Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Stabil (nak hitt) párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Stabil (nak hitt) párkapcsolat, de jött egy másik férfi. Ilyenkor mi a "jó" megoldás?

Figyelt kérdés

4 és fél éve együtt vagyok a barátommal. Minden rendben van köztünk, szeretjük egymást. A rózsaszín köd nálam már elmúlt, látom a hibáit, de így is úgy érzem, hogy egyre jobban szeretem.

Rajta is ezt látom, nagyon igyekszik. A kapcsolatunk elején az volt a problémám, hogy ő kicsit éretlenebb volt nálam (fiatalabb is 2 évvel), de aztán jó irányba változott, egyre ritkábban bosszankodom a gyerekes viselkedése miatt, szóval mondhatjuk, hogy minden rendben van köztünk. Három hónapja költöztünk közös albérletbe, az együttélésből sem adódott gond eddig.

Ő a legelső barátom amúgy, vele volt az első csók, első szex, előtte semmi tapasztalatom nem volt. Úgy éreztem, nem is hiányzott.


És most mégis megtörtént velem az, amit sose gondoltam volna, elkezdtem vonzódni egy másik férfihoz (is). A munkahelyem révén találkoztam vele, most napi kapcsolatban vagyunk (nem közvetlen munkatárs, de egy projekten együtt dolgozunk). Ő idősebb nálam (31 éves - én 26 vagyok, barátom 24) és eléggé különbözik a barátomtól. Sokkal érettebb, felelősségteljesebb, komolyabb, és mintha most úgy érezném, hogy erre van szükségem (pedig azt hittem, már elfogadtam a kicsit későn érő, de egyre inkább fejlődő szeleburdi barátomat). A pénznek nincs köze a dologhoz, ő is egy kis egyszobás albérletben lakik, kocsija nincs, stb (csak hogy ne azt írjátok, hogy biztos a pénze kell).


Nem történt köztünk semmi, és amíg együtt vagyok a barátommal, nem is fog. Viszont egyre egyértelműbb, hogy tetszem neki, én meg mintha napról napra jobban belezúgnék... Nagyon jókat beszélgetünk, nevetünk, hihetetlen hogy sok dologban mennyire egyeznek az elképzeléseink, ugyanaz az ízlésünk, közös érdeklődés, stb. Sokkal jobban tudok vele beszélgetni, mint a barátommal.


Ugyanakkor, közben folyamatosan szégyellem magam, amiért ilyen jól érzem magam a másik sráccal, mert közben továbbra is úgy érzem, hogy a barátomat szeretem. Ha arra gondolok, hogy szakítanék vele, sírni van kedvem, és nem tudom elképzelni nélküle az életemet. Napközben mostanában egyre többször rámtör az érzés, hogy hiányzik a barátom -a múltkor elutazott 10 napra, az utolsó napokban már sírtam, annyira hiányzott. De közben, ha a másik férfival vagyok, nem tudok nem gondolni arra, hogy ő talán jobban illene hozzám, és a jelekből ítélve lenne is nála esélyem.


Mit csináljak? Mi lenne a legjobb , mindenki szempontjából? Szakítsak a barátommal, mert az új srác iránti érdeklődés azt jelenti, hogy már nem szeretem eléggé? Dobjam el a 4,5 éves, jól működő kapcsolatot egy olyanért, ami lehet hogy csak fellángolás és nem is működne?


Nem tudom... Szívem szerint a barátommal maradnék, gondolni se bírok a szakításra, de mi van, ha azért van bennem ez a dilemma, mert másra van szükségem?


26/L


2014. júl. 15. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

kérj a barátodtól szünetet

lehet belemegy, de lehet már nem kellesz neki utána

ha annyira szeretnél egy kicsit kalandozni, vagy megpróbálni mással is, vállalnod kell a kockázatot

mondjuk előbb utóbb úgyis vége lesz minden jónak :)

2014. júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy nem szeretnék kalandozni, kipróbálni mást... Soha nem gondolkoztam ilyenen, csak jött ez a srác, és összekavarta az érzéseimet. Alapból simán kijelenteném, hogy nem akarok tőle semmit, de úgy érzem egyre jobban vonzódom hozzá, és talán nem lenne fair a barátommal szemben, ha így együtt maradnánk.

A legjobb az lenne, ha az új sráccal megszakíthatnám a kapcsolatot, de még várhatóan 2 hónapig együtt dolgozunk...

2014. júl. 15. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor leírom a saját esetemet. Az exemmel 2 hónapja szakítottunk, és bevallom, én már 3-4 hónappal előtte éreztem, hogy ez meg fog történni. Többször el is terveztem, hogy mit fogok mondani a szakításkor...aztán meg is történt, igaz, közös megegyezéssel. Persze azóta rám akarja kenni a dolgot, de ez már az ő gondja. Viszont nekem nem volt ,,harmadik".

Azóta már találtam egy idősebb, okosabb, szebb lányt az exemnél (20 éves volt, az új barátnőm 24, én 26 leszek.), szóval megérte váltani. Tanácsom tehát: mérlegelj minden szempontot, és dönts! A halott kapcsolat nem jó se neked, se a barátodnak.

2014. júl. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én szóról szóra ugyanebben a cipőben járok jelenleg. Két évvel fiatalabb a párom, éretlenebb kicsit, "nevelni kell", és volt már idősebb pasim szóval tudok különbséget tenni. Most összetalálkoztam szintén munka által egy idősebb férfival, és ugyanúgy vagyok vele mint Te az újjal. Én is két tűz között gondolkodom, de fogalmam sincs mit csináljak. Néha úgy gondolom hogy az idő majd mindent megold.. és tudja a sors mit akar. De néha meg nincs egy perc nyugtom sem, mert másra sem tudok gondolni csak rá. És rátesz még az is egy lapáttal hogy a párommal akad azért probléma és összetűzés..

Szerintem várd ki te is a dolgok végét. Sokszor tapasztaltam már az életben hogy az idő mindent megold.

25/L

2014. júl. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
na mi lett a vége?:)
2015. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!