Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 34 éves dekoratív, művelt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

34 éves dekoratív, művelt, sikeres nő vagyok. A párom 40 éves, úgy érzi, nem akar "egyelőre" gyereket, mert nem stabil az egisztenciája. Várjak? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk egyébként tartalmas, saját értékrendem szerint mindenünk megvan. Nekem ugyan van hitel a lakásomon, de jobb a fizetésem, a páromé tehermentes, de ő jóval kevesebbet keres. Már 3 éve vagyunk együtt, 2 éve együtt is élünk, 1 éve a menyasszonya vagyok, de hiába - hallani sem akar esküvőről, babáról meg főleg. Nem érti, hogy vágyom már az anyaságra, hogy a közös javaink együtt elegendőek egy ha nem is gazdag, de jó színvonalú élethez. Fél a felelősségtől, ezt tudom.

Én meg attól félek, bár szeret, de valójában nem tudja elkötelezni magát mellettem. A korábbi bulizós életmódjáról nehezen állt le, és utólag rájöttem, hogy titokban régi bulihavernőkkel tervezett bulikat..nagyon fájt, hogy átvert. Mintha a sikertelenségét a munkában ezzel orvosolná, butuska lányok előtt "menőbbnek tűnjön". Nem hiszem, hogy megcsalt, ha tudnám, nyilván azonnal kidobnám.

Szeretem, ezért vagyok vele. Mindent megtesz, millió apróbb-nagyobb dolgot, hogy boldoggá tegyen, nap-mint nap. De nem tudom, rávenni, hogy tervezzük meg az esküvőknet, és hogy mikor legyen babánk. Inkább el is költözne, bár szakítani nem akar, azt mondta, ha nem hagyom ezzel békén.

Ha rajta múlik, eltelhetne így akár 3-4 év is, nem érzi a súlyát...pedig jövőre 35 éves leszek.

Szerintetek engedjem elmenni, ha nem tudok mellette nőként kiteljesedni? Miben vagyok szerintetek én hibás?



2014. júl. 31. 10:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem érdemes várni. Megérteném ha a párod a húszas éveiben lenne, és még nem akarná elkötelezni magát mert még bulizni szeretne. De nem ez a helyzet, már ő is 40 éves, és a félelmek a házasságtól meg az elkötelezéstől egyfajta bizonytalanság is, hogy valóban ezt akarja-e. Semmi sem garantálja, hogy 3-4 év után ő majd akar gyereket, vagy házasságot, vagy még mindig úgy érzi, hogy neki szabadság kell. Mint ahogy azt már valaki írta, egy kapcsolatból könnyebb kilépni, mint egy házasságból gyerekekkel, ezért kényelmes neki ez a helyzet, mert minden rajta múlik és nem kell felelősséget vállalnia, de ott vagy te neki egy biztos pontnak.
2014. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Amit az anyagiakról írtam...sosem érdekelt. A jelenlegi párom "megdönthetetlen érve" az, hogy ő még emiatt nem áll készen. Csak jelzés értékűen írtam, hogy nem kellene eltartania, ahogy most sem...és most meg is válaszoltam magamnak, hogy ez valójában csak kifogás a részéről. :-(


Kedves hozzászólók! Köszönöm a tartalmas, objektív és lényeglátó válaszaitokat. Máris sokat segítettetek!

2014. júl. 31. 10:40
 13/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem hiszem, hogy célra vezető, ha nem veszi be a tablettát és úgy lesz baba, attól még ugyan úgy leléphet a férfi, ha meg már inkább elköltözne, mint hogy hallgatnia kelljen a házasság és a baba témát, akkor elég valószínű ,hogy nem maradna ott az anya mellett. Az meg már régen rossz, mert abból nem lesz egy boldog család. Jobb olyan partnerrel tervezni a babát aki szintén akarja.
2014. júl. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

"akkor "véletlen" nem veszed be a fogamzásgátlót, és jöhet a gyerek."


Kár, hogy anyád nem vette be. Hogy merülhet fel egy emberben ilyen?

2014. júl. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"Az a baj, hogy szerintem a barátod már nem fog megváltozni, ha eddig nem tette. Lehet, hogy olyan ez neki, mint ha Rád kényszerítenék azt, hogy soha ne legyen gyereked."


Milyen igaz!!! Ezt nem fejeltem el.

2014. júl. 31. 10:46
 16/20 A kérdező kommentje:

Nem verném át egy "véletlenül" becsúszott babával. Érzelmileg engem viselne meg jobban, ha egyedül maradnék a gyerekkel, és én annyira szeretem a szüleimet, Édesapámat - nem akarom megfosztani attól a gyermekem, hogy szerető családban nőjön fel, ahol mindkét szülő várta!

Ezért inkább elengedem a párom, még ha szeretem is.

2014. júl. 31. 10:50
 17/20 anonim ***** válasza:
29%

14-es, miért, szerinted nem nonszensz, hogy 30-40 évesek párkapcsolatban élnek, simán lehetne gyerek, az egyik fél nagyon szeretné, de a másik fél mindig kihátrál? :-)

Amúgy szurkolok, Kérdező, hogy megtaláld a megoldást!

2014. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm 17-es :-) Megírom majd itt, ha jó lesz a vége, ha nem...:-) Még én is reménykedem kicsit.
2014. júl. 31. 10:57
 19/20 anonim ***** válasza:

"14-es, miért, szerinted nem nonszensz, hogy 30-40 évesek párkapcsolatban élnek, simán lehetne gyerek, az egyik fél nagyon szeretné, de a másik fél mindig kihátrál? :-)

Amúgy szurkolok, Kérdező, hogy megtaláld a megoldást!"


De igen, csak attól még ez nem megoldás. Tényleg nem is értem, hogy fordulhat meg ilyen egy ember fejében...


Szerintem, ha ennyire különböző két ember gondolkodásmódja, akkor hiába a nagy szerelem, egyszerűen nem illenek össze.

Nyilván nem kell mindenben egyetérteni, de azért ez egy igen fontos kérdés.


Egyébként ne ijedj meg túlságosan, sokan szülnek 40 felett is :)

2014. júl. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
mi lett?
2021. okt. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!