Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Belefáradtam a várakozásba....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belefáradtam a várakozásba. Mit lehet ilyenkor kezdeni? Csak a szakítás lehet megoldás?!

Figyelt kérdés
2 és fél éve vagyok a párommal, 1 éve együtt élünk. Nagyon aranyos, kedves, jóravaló, viszont állandóan várnom kell mindenben rá. Pl. nyár elején megbeszéljük, hogy szabadságot vesz, ki hogy elmenjünk valahová ketten. Nyár végén még mindig ott tartunk, hogy nem voltunk sehol és nem azért mert nem lehet kivenni szabadságot. Megígéri aztán meg halogatja. A legtöbb dologban ez van. Körülbelül másfél éve kérdeztem meg, hogy nem-e csinálhatnánk mégis egy azaz egy darab közös képet - tudom hogy annyira nem kedveli a fényképezés tényét-. Azt válaszolta, hogy csinálunk. Mondtam neki azt is, hogy nem muszáj,ha annyira nem akarja, de azt mondta, hogy csináljunk. Azóta eltelt egy év és semmi változás én meg már megemlíteni sem merem. Semennyi időt nem töltünk normálisan kettesben egymással, hiába könyörgök. Fogadjam ezt el hogy ő ilyen? Én még mindig szeretem és ha véletlenül tanúsít valamennyi figyelmességet úgy érzem, mintha minden a legnagyobb rendben lenne. Rendesen dolgozik,sportol,nem egy naplopó emberről beszélünk. Ismerem a szüleit és számomra egy döbbenet még az is, hogy ennyire normális felnőtt lett belőle, az apja mai napig mást sem csinál mint lehordja és üvölt,hogy milyen hülye a gyerek (25 éves és nem él otthon..)anyukáról meg ne is beszéljünk..szereti az italt. Már megszokta és nem foglalkozik vele, úgy gondolom, hogy ebből ered, hogy egyszerűen elengedi a dolgokat a füle mellett,így nevelkedett. Nem akarom könnyen elintézni a dolgot,hogy akkor szakítunk és csókolom...bár bevallom megfordult már a fejemben, de nem akarom feladni. Olyan legyen szíves ne írjon, aki nem tud érdemleges hozzászólást megfogalmazni.Előre is köszönöm!
2014. aug. 15. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Komolyan meg kell beszélnetek, leülni átrágni, és változtatni.
2014. aug. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javaslom mint az első hozzászóló. Mondd el neki hogy neked ez fáj, és azt is nyomatékosítsd hogy ettől a zavaró dologtól eltekintve a legjobb ember aki csak melletted lehet, és ha tud, ezen az egy dolgon változtasson. Szerintem meg tudjátok ti ezt beszélni, csak alaposan át kell beszélnetek a problémát. :)
2014. aug. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szóval, mivel nincs egy darab közös képetek, és nem mentetek nyáron nyaralni szakítani akarsz?

Hát jól van.....

2014. aug. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
már rongyosra koptattam ezt a témát, tudja elvileg, sosem voltam a szőnyeg alá söprős fajta. Minket nem így neveltek, őt viszont igen sajnos. Sosem zárkózik el semmi elől, csak éppen haladás nincs..
2014. aug. 15. 08:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg esetleg egy ultimátummal a végén. Mondjuk mondd neki azt, ha nem változtat ezen, akkor ez és ez lesz. Ha fontos vagy neki ezt a figyelmet meg fogja neked adni, csak egy löket kellene hogy tényleg érezze, tudatosuljon benne, hogy van súlya a dolognak. 2-es hozzászóló voltam.
2014. aug. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#3 Gondolod, hogy szakítani akarok mikor azt írom hogy nem akarok? Nem csak nyaralni nem megyünk, hanem sehova ketten.Boldogító dolog mikor naponta kb 2 órát látod a kedvesedet, hétvégén is mások társaságában.. Légy olyan jó és olvasd el még egyszer a kérdést és aztán lásd meg, hogy a nyaralás és a kép egy-egy példa volt, két csepp a tengerben.
2014. aug. 15. 08:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

hát ha nem akarsz szakítani és keresed a megoldást talán ez a 2 könyv segíthet:

Gary Chapman: A házasság négy évszaka

Gary Chapman: A szerelem pszichológiája


ezekben elég sok eset fel van sorolva, nagyrészt a feleségek keresik meg a terapeutát, hogy segítsen...talán megoldást találsz bennük, nekem még kapcsolat nélkül is nagyon tanulságosak voltak a benne írottak...remélem sikerül rendbe hozni a dolgokat és boldogok lesztek mind2-en :)

2014. aug. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. aug. 15. 09:42
 9/10 anonim válasza:
Jesszusom.. először azt hittem, ezt én írtam :D :D Uram atyám... teljesen ugyanebben a helyzetben vagyok és fogalmam sincs mi legyen. De minden egyezik, a képes szitutól kezdve a szüleiig. Történt azóta valami egyébként, ha szabad kérdezni?
2014. szept. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát,Bocsi csak most vettem észre a kérdést. Nem akarlak elkeseríteni,de csak rosszabb lett..mostanában költözöm,az ultimátum is csak annyit ért,hogy a megbeszéltek megint nem történtek meg pluszban még én vagyok a szemét hogy nem értem,hogy ő változni fog... Csak éppen semmi jelét nem látom azóta sem.
2014. okt. 10. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!