Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon ciki, hogy még nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon ciki, hogy még nem tudok főzni? 24L

Figyelt kérdés

Két hónapja összeköltöztem a párommal. Idáig mindig ő főzött, mert én nem igazán tudok meg igazából nem is nagyon érdekel. Egyéb háztartásbeli dolgokat szívesen megcsinálom (mosás, takarítás). Korábban anyukámmal és nagymamámmal laktam, ezért nem voltam rákényszerülve, hogy megtanuljak főzni. Úgy veszem észre, hogy a párom szívesen csinálja.

Nagyon ciki, hogy mindig a párom főz? Sokszor még süteményt is szokott sütni meg mindent megcsinál nekem, amit megkívánok. Nagy baj, hogy 24 éves nő létemre nem igazán érdekel a főzés?



2014. aug. 28. 10:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem az a ciki, ha valamit nem tudsz, hanem ha nem is veszed a fáradságot, hogy megtanuld. Ha nem is szeretsz főzni, nem halsz bele ha megtanusz egy pár egyszerű receptet.
2014. aug. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
16%

Miért kellett lepontozni??Igenis nekem nagyon fontos,hogy a nő tudjon főzni,az az asszony teendője,maximum ha úgy adódik,hogy nincs ideje,akkor megcsinálhatja a férfi,de az vicc,hogy a FÉRFI sürög-forog a konyhában,a nő pedig lógatja a lábát és zabál.

Olyan szintű ez a kérdés,mint pl."nagyon ciki,hogy férfi létemre a nő vágja helyettem a tűzifát"...

2014. aug. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem ciki, amint elkezded, kb. két hét alatt meg fogod tanulni. :)

Én így voltam, és kb. 27 éves voltam már. :D

2014. aug. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 pszi1984 ***** válasza:
100%
Minden ember más és más... Nézd, én 24 évesen férjhez mentem és teljes háztartást vezettem. S hiába főztem-mostam-takarítottam, s mindent háztartási feladatot elvégeztem (mert minden csak rám szakadt...), akkor is kihűlt a kapcsolat,s elváltam. Jelenleg is kapcsolatban élek, minden otthoni feladatot megosztunk. Kink mihez van kedve, annak nekifog. :) Ne érezd magad kellemetlenül, de néha néha állj oda, s dolgozz a keze alá... Ha látod már 5-10 alkalommal, h mit csinál, próbálkozz Te is a főzéssel ha nincs otthon. :) Én már kb 10 éves koromtól a konyhába voltam anyukámmal..... szóval nekem nem volt újdonság, de talán így be tudod vezetni az életedbe a főzést.. főleg, ha a Te párod is olyan típus, h jóízűt tud enni, s utána hálás szemekkel köszöni a vacsorát. :) Minden fáradtságot megér az a mondat és az utána következő puszi. :) Sok sikert...... :) 30/N
2014. aug. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahogyan ezt olvasom,elég sok férfinak nincs bajuk a főzéssel,ez érdekes..

Na már most az én barátom is szeret főzni,de nem lakunk együtt..Szóval be van ez igy iktatva,de nemkell félreérteni,én tudok főzni,mivel szakácsnak tanultam..

Szóval én: Mosok,takaritok,amikor ott vagyok,etetek néha,néha én főzök.

De akkor már ne legyen az,hogy neki semmi dolga,szokott ő főzni..de ha majd együtt fogunk élni én fogo főzni biztosan,mert ha elmegy dolgozni,akkor is friss főtt étel várja az asztalon,de neki is van tehetsége hozzá,ezért néha ráhagyom :)

18/L

2014. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Aki alap dolognak tartja , hogy a nőknek fozniuk kell, az megteszi mindazt ami egy ferfitol elvárt??

Én tudok főzni, de utálom... vagy ketten fozunk vagy a párom. Ő imád főzni

N

2014. aug. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Egy 24 eves EMBER (mind1, hogy fiu vagy lany) illene annyira tudjon fozni, hogy ne haljon ehen. Ennyi a minimum.
2014. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
én nem várom el egy nőtől, h legyen séf, meg mesterszakács. Inkább egyfajta minimális tudást várok el. Ez nem sok, de azért tudjon csinálni pár dolgot. Nem igényem az, h minden nap legyen 2-3 menü, és ez minden nap más legyen. Tudjon csinálni levest, krumplit, rizst, pár fajta húst, és kész! Sztem ez nem egy nagy ördöngőség, és véleményem szerint egy férfinak lehet egy ilyen fajta elvárása. Süteményt nem baj, ha nem tud sütni, nem hiányzik :DD
2014. aug. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem cikinek nem ciki. Nem érdekel, ő szívesen főz, te minden egyéb más munkát elvégzel a ház körül, még csak az sincs, amit az egyik válaszoló írt, hogy ő főz, te meg lustálkodsz és kajálsz. Munkamegosztás, a lényege nem abban áll, hogy mindenk a "nemének megfelelő" munkát végzi el (könyörgöm, 21. század, főszakácsok nagy része férfi, akkor most miért szajkózzák sokan, hogy a nő főzzön????), hanem ideális esetben mindenki azt a munkát vállalja magára, amihez ért: a barátod a főzést, te a takarítást, és satöbbi. Sokkal eredményesebb, mintha csak azért lennél rákényszerülve a főzésre, mert bár ő tud, de elvi alapokból, csak mert ő a pasi, nem hajlandó.


Különben én is nagyon sokáig nem tudtam főzni, anyukám mellett eléldegéltem nagy boldogan, de aztán elkerültem koliba. Addig engem sem érdekelt kimondottan, rántottát és pudingot tudtam, meg meleg szendvcset, ennyi tudással indultam meg koliba. De itt rá voltam kényszerülve, nagyon gyorsan megtanultam sokmindent csinálni, rájöttem, hogy ez nem is olyan nagy vaszisz, és minél több mindent tudok, minél egyszerűbben, annál jobban élvezem :)


Szerintem egyszer nekiállsz te is, te is megszereted, én mára már imádok főzni, és nem azért főzök a barátomra nap mint nap, mert én vagyok a nő, hanem mert egyrészt, ő azt se tudja, a serpenyő melyik végét kell megfogni, másrészt meg mert szeretek főzni, élvezem az egészet :)


Plusz jó érzés, hogy úgy érzem, valami haszna van belőlem is :D Mert mi is össze vagyunk költözve már, csak ugye, én még tanulok, a pénzügyek 99%-a őt terheli, és én igyekszem ezért úgy megdolgozni, ahogy tudok, meg ott segíteni, ahol lehet.


21/L

2014. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

22F vagyok

Tök mindegy, hogy nő vagy férfi, de ha valaki önellátó külön életet él, kellene tudni valamennyire.

Ha konkrétan a nőkről van szó, akkor én nem várom el, de örülök ha tud, az pozitív, de én úgy gondolom valamennyire illene tudni, minden nőnek. Az más kérdés, hogy én azt mondanám, hogy majd én főznék helyette vagy esetleg néha napján közösen.

Én azt mondom kedves kérdező. Hogy nem ciki, hogy mindig a párod főz. Az igen, hogy nem tudsz. Szóval ajánlom, hogy néha segíts be neki, jól fog esni neki egy kis kedvesség. Illetve tanulj egy kicsit. Jól jöhet az még később. Ha pároddal együtt maradsz akkor is, gondold el ha beteg lesz vagy többet kell dolgoznia vagy csak simán megleped. Nem azt mondom, hogy ezentúl te főz, ha barátod szívesen meg csinálja és szereti, akkor csinálja, ne vedd el ezt a örömét tőle. Csak azt mondom, hogy valamennyire légy te is képbe a főzéssel, hogy ha kellene akkor te is eltudj készíteni valamit.

2014. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!