Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért végződik sok házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért végződik sok házasság manapság válással?

Figyelt kérdés

Régen nem ez volt, tudom ott nem mertek elválni stb, de nem azokra a kapcsolatokra gondolok, hanem akik tényleg boldogok és szerették egymást egy életen át. Ilyen mar alig van, inkább válás ami ma jellemző.

Régen miért voltak jobb szebb szerelemi kapcsolatok egy életen át?


2014. aug. 30. 20:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Egyszerű az oka. Az emberek ma már nem úgy élnek, mint annak idején. A média rendkívül befolyásolja az emberek döntéshozatalát, illetve a mai felpörgött életünk is gátat szab a házasság megélésének. A külső hatások következtében az emberek érzelmi világa befolyásoltak, nem feltétlenül maguk döntenek, hanem a hatások következményeként, és sajnos az érzelmi világuk is teljesen kifordulóban van.
2014. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Régebben szégyen volt válni. Kibeszélték a rokonok, szomszédok, kinézték azt aki elvált. Ezért maradtak az emberek a szar házasságokban, viszont kevesebb válás volt.


Ma már elfogadott dolog a válás. Ha egy házasság tönkremegy: pl hűtlenség volt, vagy pl a férj veri a nőt, akkor ki lehet, és ki is kell lépni a házasságból, a társadalom megvetése, kirekesztése nélkül. Manapság nem kell eltűrni, hogy a házastársak megalázzák egymást.


A boldog házasság, mint olyan, nem szűnt meg, és nem is csökkent szerintem. Csak mert régebben többen voltak házasok, (mert nem volt divat válni) az még nem jelenti azt hogy boldogok is voltak. Elvégre azt csak a házasságban élők tudhatták, mi zajlik zárt ajtók mögött.

2014. aug. 31. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azért mert ma már az emberek eltudják fogadni,hogy nem tart örökké semmi.

Régen ez nem ment,szégyen,egyéb baromságok,másoknak való megfelelés.

Egy normális ésszel rendelkező ember magának akar megfelelni,nem másoknak.


Megjavítani?Ja persze,van amit nem lehet megjavítani.És nem is kell.

Szerintem még így is sokkal kevesebb a válás,mint ami a valóságban történne,ha nem lenne annyi ember anyagi függőségben.


A monogámiát nem az embernek találták ki,és ezt nem bírják elfogadni sajna.


Meg ugye sok buta ember,kb pár hónap 1-2 év ismerettség után kötnek házasságot,mert akkora a szerelem:D

Szánalmasan buták:D

2014. szept. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha egymáshoz való emberek kezdenek kapcsolatot, akkor tarthat örökké boldogságban.


Attól, hogy valakik 1-2 év után házasodnak, már miért lennének buták? Ja, csak mert neked nem jött össze, és azt hiszed másnak sem fog?


Ez szomorú, és eléggé irigység szaga van.

2014. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

xDD


Magadból indulsz ki.

Te azt hiszed mindenkinek álma ez?

Én nem akarok még csak párkapcsolatot sem.Nem nekem való a kötöttség.Meg,hogy folyton rajtam lógjanak.Túlzottan igénylem a magányt.


Csak a tapasztalatokat mondtam,amit a környezetemben láttam.


Ismerek olyan párt,akik 10 év együttélés után házasodtak össze.Meg olyat is,amelyik 1 év után.


Szerinted melyik pár vált el?


1 év alatt gyakorlatilag csak felszínesen lehet kiismerni egy embert.Sok az ilyen buta tinilelkű 20on éves,akik azt hiszik a felnőtt párkapcsolat is olyan,mint a tiniszerelem.Aztán összeházasodnak és rájönnek mennyire különböznek.

Mostanában is láttam nem egyet,ilyen 21-22 éves lánykák,azt se tudják mi az élet,de csilli-villi minden sz-rság,mindenkin egyforma ruha.Mintha vmi színdarab lenne,olyan gyerekes.

2014. szept. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Képzeld, én is ismerek párokat akik fiatalon , illetve rövid idő után házasodtak. Mind együtt vannak. Nem váltak el. Az egyik 10 éves kapcsolat, a másik 7 éves/1 év házasság után. Mivel nem vagyok 50 éves, nem ismerek hosszú házasságokat és kapcsolatokat, de attól még léteznek:)


Te pedig magadból indulsz ki: lásd: a monogámiát nem az embereknek találták ki. Ilyet is csak olyan ember tud írni, aki képtelen a hűségre, mert rideg, nincsenek érzései és akaratgyenge. Ennyi.


Ettől még nem mindenki érzi koloncnak a hűséget.

2014. szept. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!