Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menjek hozzá, vagy ne?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én arra vagyok kíváncsi, hogy ti mit tennétek a helyemben. Tudom, hogy ezt egyedül nekem kell eldöntenem, de kíváncsi vagyok mások véleményére, háta könnyebb lesz döntenem. 24 éves vagyok, a párommal 15 éves korom óta vagyunk együtt. 22 éves koromban megkérte a kezemet és jövő nyárra tervezzük az esküvőt. (Mert akkor leszünk 10 éve együtt). A problémám az, hogy egyre többet érzem azt, hogy nem vagyok már szerelmes és tudom, hogy a szerelem egy idő után elmúlik, de nekem már a szenvedély is teljesen megszűnt. Szeretem, mint embert és tisztelem is. Felnézek rá, és úgy gondolom, hogy ő az egyik legjobb ember a világon. Segítőkész, dolgos, tisztelettudó. Még mindig a tenyerén hordoz, de valami mégis megváltozott, eltűnt a tűz a kapcsolatunkból. És szerintem ezt nem csak én érzem így, hanem ő is. Ezen a nyáron már eljutottunk arra a szintre, hogy elmentünk kettesben a Balatonra és nem tudtuk élvezni. Úgy értem egymás társaságát. Nem veszekedtünk, meg semmi ilyesmi, csak úgy voltunk, mint két idős házaspár. Ha a barátaink is ott vannak, akkor jól elvagyunk, de kettesben unalmas. A szexuális életünk sincs már egy jó 1.5 éve rendben. Ritkán bújunk össze, akkor is amolyan "azért két hétben egyszer csak illendő" alapon. Nem tudom, hogy ő hogy van vele, de nekem már az együttlétek sem olyanok, mint régen. Gyakorlatilag csak túl akarok lenni rajta és néha a sírás kerülget. Főleg akkor, amikor belegondolok, hogy milyen jó ember és én milyen szemét vagyok, hogy ilyen gondolatok vannak a fejemben. Az agyam küzd a szívem ellen. Az agyam maradna, a szívem menne. Én még ilyet sosem hallottam. :( Tudom, hogy már rég beszélnünk kellett volna erről, de magamnak sem merem bevallani, hogy baj van. Meg azt sem tudom mit mondjak, össze vagyok zavarodva. Az biztos, hogy sosem csalnám meg, tehát nem az van bennem, hogy azért akarok menni, mert vágyom az újra. Egyszerűen csak nem érzem, amit szerintem kellene éreznem, és nem tudom, hogy feléleszthetem e újra az érzéseket. Már vagy 1.5 éve próbálkozom vele, gyötröm magam, de nem megy. :( Néha úgy érzem megfulladok, lépni viszont nem merek, mert nem akarom borítani az egészet. Gyűrűt visszaadni, családok között veszekedés, stb stb... Nem a magánytól félek, hanem őt félek elveszíteni. És sajnálom nagyon, mert iszonyatosan szeretem, csak már nem úgy... :( Ő 25, én 24. Mit tegyek? :( Hogy javítsam meg az érzéseimet?

2014. aug. 31. 23:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

Kell, hogy az ember más tapasztalatokat is szerezzen.....ha több mindent kipróbálsz jobban megbecsülöd azt ami van. Lehet ha elötte átvertek volna vagy 10-en akkor egy percig sem gondolkodnál. Azt nem tudod milyen lehet mással.....lehet ki kéne próbálni.

Ami viszont melette szól, hogy ennyi idő....és hűséggel melletted áll és mai napig elakar venni. Ez lehet egy biztos társ lenne egy életen át.

2014. aug. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Menjetek el párterápiára, szervezetek randikat, csináljatok valami spontánt, próbáljátok meg felfrissíteni a szexuális életeteket akár kellékekkel, szerepjátékkal, de akár egy szexuálpszichológust is felkereshettek.

A kapcsolatotok még menthető, és ha tényleg szeretitek egymást egy próbát mindenképp megér, szerintem még fellobbantható az a régi láng.

2014. aug. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért drámázol?Úgyis otthagy miután kikosarazod
2014. aug. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Első jól írta, egyszerűen kellenek a másféle tapasztalatok, és ha ez a tűz kihunyás kölcsönös, akkor neki is. Nincs mese, ezt így mondd el neki, bár jobb, ha párbeszéd, és ő is színt vall, és közös megegyezéssel szétmentek. Ki tudja, pár év múlva még lehet az is, hogy újra egymásra tudtok találni, de így ne menj hozzá, és ő se vegyen el, egyikőtökkel sem tisztességes.
2014. aug. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Próbáljátok valami újdonsággal felpezsdíteni a kapcsolatotokat, de ha sehogy se megy, inkább most menjetek külön, mint hogy évek múlva házasságból váljatok el. Az meg, hogy mit szólnak a rokonok, ne érdekeljen titeket, akár még tolhatjátok is a tervezett esküvőt, ha mégis működik, senki más nem számít most, csak ti. Olyan fiatalok vagytok még.

Az egyik szomszédomék jártak úgy, hogy esküvő előtt nem teljesen volt minden rendben, a menyasszony érezte akkor hasonlóan magát, mint most te, vacilált, de a rokonokra, ismerősökre tekintettel mégis összeházasodtak, aztán pár évvel később elváltak, és mára mindkettőjüknek lett más. Megspórolhattak volna egy válást, ha akkor nem rohannak bele az esküvőbe.

2014. aug. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

1.Ugyan már. Nem te lennél az első,aki visszaadja a gyűrűt.

2. A szülőknek meg semmi köze a szakításhoz,vagy ahhoz, hogy együtt maradtok-e.!

3. Talán pár napig nélküle kellene lenned, hogy eldöntsd mi a helyzet.Egyáltalán hiányozna-e.

4.Úgy gondolom, ha már igazán szexuálisan sem gerjedtek egymásra,akkor veszett fejsze nyele.

2014. aug. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Nincs a tüz? No akkor azt beszéljétek meg, hogy tüz kell nektek vagy társ? Ha társ akkor maradjatok együtt. Ha meg tüz akkor csapj fel qrvának, a párod meg hajkurássza ezt a kategoriát. Nagyon jo lesz mindkettötöknek.
2014. szept. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Ez mindenkivel megesik akik hosszú ideig járnak. Már rég a férjhez kellett volna menned, hogy lépésben maradjatok. Ezért éreztéttek azt mintha idős házasok lennétek. A megcsalás nem megoldás és ha szakítasz vele akkor hiányozni fog. Tudod ilyen se veled se nélküled. Jó lenne szünetet tartani félrelépések nélkül, de nem túl hosszú szünet, mert kitörlösz minden szerelmet. Annyira kell, hogy érezd hogy hiányzik.
2014. szept. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 ciaobella1 válasza:
74%

Jesszus, milyen valaszok vannak itt...

Nos, szerintem tudod te mar nagyon jol, hogy szakitani akarsz, csak megerositest keresel.Felbontani egy hosszu kapcsolatot sosem egyszeru, de inkabb ez, mint elrontani az egesz eletet azzal, meg a sajatod is, hogy osszehazasodtok, mert "reg vagytok egyutt" vagy mert "ez a kovetkezo lepes".

2014. szept. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondom, hogy rögtön dobj a kukába egy ennyire hosszú kapcsolatot, de ameddig ilyen érzéseid vannak, nem szabad hozzámenni...annak válás lenne a vége, még ha nem is megcsalás miatt.


Valószínűleg az van, hogy túl fiatalon vállaltál be egy ennyire komoly kapcsolatot, és nem voltál rá felkészülve. Tetszik, nem tetszik, ez tiniszerelem volt, ami elmúlt. Gondolom nem feküdtél le másik pasival előtte, ha azt mondod vágysz az újra, és ha így érzed, nem is szereted már...


Szerintem ha befigyelt volna pár pofára esés, csalódás, szakítás előtte, akkor meg tudnád becsülni azt amid van. Egész máshogy viszonyulnál hozzá. Tudnád értékelni stb.. mert tudnád milyen az amikor vége van egy kapcsolatnak, és megbántanak, elhagynak, megcsalnak stb...

Én mindent odaadtam volna, ha a férjem lett volna az első és egyetlen férfi az életemben, mert kamaszkoromtól nem voltam az a gyűjtsünk be minél több tapasztalatot fajta. 1 embert szerettem volna egész életemben, csak hát nem jött össze elsőre:).... rengeteg fájdalmas csalódástól mentett volna meg... Akkor jöttem össze a férjemmel, amikor annyi idős voltam mint te most. 24 évesen.


Az érzéseidet nem tudod megjavítani. A kapcsolatot lehet, és meg is kell próbálni. Beszélgessetek sokat erről a pároddal, szervezzetek kettesben közös programokat, újítsatok a szexben stb... Adj erre magatoknak fél évet mondjuk. De addig adjatok bele mindent. Ha nem működik akkor pedig pontot kell tenni a kapcsolat végére, mert már teljesen elmúltak az érzéseitek. És így indítani egy házasságot, értelmetlen és felesleges. Csak egyel több válás lenne utána.


Egyébként rosszul tudod. AZ igazi szerelem soha nem múlik el. De egy ember máshogy érzi a szerelmet 16 évesen, meg máshogy felnőtt fejjel. Nem ugyan az. Nálatok pont ez a probléma. Ott ragadtál egy tinikapcsolatban. Érzed hogy nem szereted már szerelemmel, de ragaszkodsz is mert megszoktad hogy ő van.


Mindenképp mérlegelni kell a próbaidő után. Vagy vele maradsz, és jó eséllyel boldogtalanul, szerelem nélkül kezded a házasságodat, ami rég rossz, vagy szakítasz, és begyűjtesz pár csalódást, tapasztalatot. Aztán vagy rátalálsz az igazi szerelemre idővel, vagy egyedül maradsz.


Persze, szeretheted mint embert, de úgy a barátaidat is szereted, mégsem mész hozzájuk. Erre nem lehet alapozni egy házasságot.


Minden esetre véleményekre voltál kíváncsi ezért leírom az enyémet. Én nem maradnék olyannal együtt, akibe nem vagyok már szerelmes olyan szinten, hogy mellette másra vágyom (te úgy írtad újra), és szerintem még mindig jobb egyedül, mint egy langyos, semmilyen érzelemmentes kapcsolatban/házasságban, amit csak a megszokás és az együtt töltött évek tartanak össze, semmi több.

2014. szept. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!