Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menjek hozzá, vagy ne?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én arra vagyok kíváncsi, hogy ti mit tennétek a helyemben. Tudom, hogy ezt egyedül nekem kell eldöntenem, de kíváncsi vagyok mások véleményére, háta könnyebb lesz döntenem. 24 éves vagyok, a párommal 15 éves korom óta vagyunk együtt. 22 éves koromban megkérte a kezemet és jövő nyárra tervezzük az esküvőt. (Mert akkor leszünk 10 éve együtt). A problémám az, hogy egyre többet érzem azt, hogy nem vagyok már szerelmes és tudom, hogy a szerelem egy idő után elmúlik, de nekem már a szenvedély is teljesen megszűnt. Szeretem, mint embert és tisztelem is. Felnézek rá, és úgy gondolom, hogy ő az egyik legjobb ember a világon. Segítőkész, dolgos, tisztelettudó. Még mindig a tenyerén hordoz, de valami mégis megváltozott, eltűnt a tűz a kapcsolatunkból. És szerintem ezt nem csak én érzem így, hanem ő is. Ezen a nyáron már eljutottunk arra a szintre, hogy elmentünk kettesben a Balatonra és nem tudtuk élvezni. Úgy értem egymás társaságát. Nem veszekedtünk, meg semmi ilyesmi, csak úgy voltunk, mint két idős házaspár. Ha a barátaink is ott vannak, akkor jól elvagyunk, de kettesben unalmas. A szexuális életünk sincs már egy jó 1.5 éve rendben. Ritkán bújunk össze, akkor is amolyan "azért két hétben egyszer csak illendő" alapon. Nem tudom, hogy ő hogy van vele, de nekem már az együttlétek sem olyanok, mint régen. Gyakorlatilag csak túl akarok lenni rajta és néha a sírás kerülget. Főleg akkor, amikor belegondolok, hogy milyen jó ember és én milyen szemét vagyok, hogy ilyen gondolatok vannak a fejemben. Az agyam küzd a szívem ellen. Az agyam maradna, a szívem menne. Én még ilyet sosem hallottam. :( Tudom, hogy már rég beszélnünk kellett volna erről, de magamnak sem merem bevallani, hogy baj van. Meg azt sem tudom mit mondjak, össze vagyok zavarodva. Az biztos, hogy sosem csalnám meg, tehát nem az van bennem, hogy azért akarok menni, mert vágyom az újra. Egyszerűen csak nem érzem, amit szerintem kellene éreznem, és nem tudom, hogy feléleszthetem e újra az érzéseket. Már vagy 1.5 éve próbálkozom vele, gyötröm magam, de nem megy. :( Néha úgy érzem megfulladok, lépni viszont nem merek, mert nem akarom borítani az egészet. Gyűrűt visszaadni, családok között veszekedés, stb stb... Nem a magánytól félek, hanem őt félek elveszíteni. És sajnálom nagyon, mert iszonyatosan szeretem, csak már nem úgy... :( Ő 25, én 24. Mit tegyek? :( Hogy javítsam meg az érzéseimet?

2014. aug. 31. 23:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is a legnagyobb, de elég nagy hülyeségnek tartom, ha csak azért vannak együtt párok, mert már úgyis együtt vagyunk X éve. 15 voltál, gondolom nem is volt más az életedben és neki sem valószínű. Szinte biztos vagyok benne, hogy ő is ugyanezzel a problémával küzd. Beszélj vele őszintén erről, mert lehet meglepetés ér.

ui: ha Nóri vagy, írj privátban

2014. szept. 1. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ám válaszok...


Nos az én véleményemnek alapja is van, mert szószerint ugyan ebben a cipőben voltunk, csak eljegyzés nélkül. Mi 7 éve vagyunk együtt, de ugyan ez volt a szitu, hogy nyugdíjasnak éreztük magunkat, és a szex is jócskán megritkult.

Amikor ez az egész már szúrta a csőrömet és leültem a párommal ezt megbeszélni. Hisz úgy voltam vele, hogy ennyi év után nincs olyan köztünk, hogy valamit ne tudjunk megbeszélni. Elmondtam neki, hogy unatkozok a kapcsolatban, nyuggerek vagyunk, nem csinálunk semmit és a szexuális tűz sincs meg, (az utóbbiba sajnos nálam belejátszik a fog.gátló, amíg nem szedtem nem volt gáz)és hogy unom a monoton napokat (minden egyes nap ugyan úgy telt el, már szinte nem is beszélgettünk, tettük a dolgunkat mint a robotok, minden egyen nap ugyan azt...). Ezt így felvázoltam Neki és megértette és belátta hogy igazam van. Feltűnt neki is, de a "csodára" várt, hogy majd megoldódik magától, de ehhez nem csoda kell hanem 2 ember ha tényleg szeretik egymást. Szóból ért az ember.

De szerintem amíg ezt az egészet nem tisztázzátok addig toljátok el az esküvőt, mert ilyen érzelmekkel nincs értelme. Ülj le vele, beszéljétek meg. Hidd el ha normálisan tálalod megfogja érteni és ha szeret együtt megtudjátok oldani. Nekünk sikerült, igaz még nem 100%-osan, mert nem olyan régi ez a történet nálunk, de nagyon jó úton haladunk.

Sok sikert

N24

2014. szept. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!