Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom barátai kikészítőek!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom barátai kikészítőek! Tudnál segíteni?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, és úgy érzem egyelőre, hogy ráleltem arra, akit kerestem. (jan1 óta vagyunk együtt)


1 pici (nagy) bökkenő azért van a dologban, hogy ne legyen minden olyan egyszerű természetesen.


A barátai! Már többször is találkoztam velük (kb 5x), de egyszerűen képtelen vagyok velük mit kezdeni mert nagyon zárt , elvont kis közösség.

A problémák:


- én sem vagyok az a túlzott extrovertált ember, de kőkeményen próbálkoztam az ismerkedéssel (én, mint egy vadi új ember a 7 idegen között)


- de nagyon bezárnak egymás felé, nem szólnak hozzám semennyire se, csak furán méregetnek, kinevetnek. Volt, hogy az egyik lány ült mellettem, egyszer csak felém fordult a fejével és elkezdett röhögőgörcsöt kapni... ?! úristen, én nem vagyok ennyire infantilis vagy beteg...


- A barátom viszont szereti őket, ő hozta össze ezt a társaságot valahogy anno.


- A legjobb barátja lány, ő is a társaságban van, naponta leveleznek egymással sokat sokat, azt mondta, olyan testvéri kapcsolat alakult ki köztük, lelki társa lett.


- egy másik lánnyal(aki orosz-vietnámi) a társaságban meg már saját, egyedi nyelven beszélnek.


- de én egyszerűen rosszul érzem magam köztük, mert nagyon furák. Meg merem kockáztatni hogy van, aki egy kicsit zakkant is.


Szóval én már elégszer próbálkoztam ahhoz, hogy most már ne legyen kedvem többször, mert szerintem nekik is kellene valamit nyitni. De mivel ez nincs meg én kihátrálok minden közös programból. Minek legyek olyanokkal, akiktől nagyon rosszul vagyok?


Finoman beszéltem már erről a barátommal, mondtam neki, hogy nagyon szar érzés, hogy csak odatesz úgymond közéjük és várja mi fog történni. Egyáltalán nem segít.


Ő szervezett egy programot, egy egész napos túrázást (nem vagyok túraember) velük, úgyhogy visszamondtam.Egyszerűen nem szeretem őket. Pláne egész napra.. Sok!



Mi legyen így? Persze bántó biztos neki, de tényleg patt-helyzet. (Amúgy egy másik lány is ugyanezt mondta erről a társaságról, amit én, ővele 6 év után kezdtek el valahogy beszélni, de neki még be is szóltak sokszor.. )


:(



#barát #idegesítő #kiközösítés #szerelmem barátai #infantilisek
2014. szept. 3. 10:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a problémádat kedves kérdező. Az én baráti társaságom is hasonló kaliberű emberekből áll, mint akiket leírtál. Egy ilyen baráti összejövetel nálunk hatalmas beszélgetésekből szokott állni, feltételezem ők sem csak ülnek és néznek ki a fejükből, hanem dumálnak. Egy beszélgetésbe pedig egy felnőtt embernek illene tudni bekapcsolódni. Szerintem te mélyen belül lenézed ezeket az embereket, mert nem a manapság divatos, bulizunk őrjöngünk, dolce vita stb. mentalitás szerint élnek, és ők ezt érzik. Nagy eséllyel be is skatulyáztak partycicának ezért az ellenséges hangulat. Neked kellene nyitnod feléjük megpróbálni megismerni őket, rájönni, hogy az introvertáltság nem bűn...

Az pedig, hogy nem mész kirándulni HATALMAS hiba. Egyrészt, mert kirándulni jó, még akkor is, ha nem szólsz senkihez, hiszen kint vagy a természetben egy szép helyen, és élvezheted a tájat. Másrészt pont egy ilyen kirándulás lenne a te nagy esélyed, hogy közelebb kerülj a barátaihoz, de te ezt a lehetőséget nem használod ki. Ez viszont nagyon rossz pont lesz a szemükben, hiszen te leszel a kényes kislány, akinek büdös az erdő, és derogál a túra. A barátodat pedig kérd meg, hogy segítsen beilleszkedni.

2014. szept. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Hadd ne szeresse már a kérdező az erdőt és a túrázást...városi gyerek vagyok én is, és nem szeretek túrázni, erdőbe max piknikezni mennék.

Mindenki más. A kérdező is nem véletlen érzi magát rosszul. Mondjuk az íjászkodás, vívás engem nagyon érdekelne, de ha nem szólnának hozzám még akkor sem, ha én érdeklődöm, azt igencsak zokon venném.

A kérdező párja is bumburnyák, ha én tudom, hogy ennyire suttyó barátaim vannak, de én ettől függetlenül szívesen töltök velük időt, akkor a barátnőmet nem viszem közéjük.

2014. szept. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

" manapság divatos, bulizunk őrjöngünk, dolce vita stb. mentalitás " - hányok ettől a mentalitástól. normális értékrendekkel bíró, szolid diszkrét kinézetű és lelkületű személy vagyok. az olyan szavakat, mint pl partycica, még soha nem is írtam le, távolról sem vagyok az. és nem nézem le őket, nem szoktam lenézni embereket. csak nem tudom kezelni őket, az más tészta.


"neked kellene nyitni" - már nyitottam eddig folyamatosan annak ellenére hogy nem ért semmit az egész. Szerintem ha egy nagyobb társaságba bekerül egy új ember, akkor illene a többieknek is valamit próbálkozni, és nem ráhagyni mindent arra az 1 emberrre (akinek kicsit nehezebb dolga is van, mert nem bőbeszédű)


"bekapcsolódni témákba, nagy dumálgaátsok" - igen, régesrégi történetekről szokott menni nééha néha egy egy beszélgetés, amibe sajnos nem tudok bekapcsolódni, mert nem éltem át, nem tudom miről van szó. Vagy olyan gyermeteg infantilis vicces vannak, hogy.. hmmm okkéé, rendben... :D

2014. szept. 3. 12:05
 14/20 anonim ***** válasza:

"Hadd ne szeresse már a kérdező az erdőt és a túrázást...városi gyerek vagyok én is, és nem szeretek túrázni, erdőbe max piknikezni mennék."


Nem kötelező szeretni. De azok számára akik szeretik a természetet ez a mentalitás baromira unszimpatikus. Én úgy vagyok vele, hogy a kényes városi libákat meghagyom, a piperkőc városi suttyóknak, én pedig maradok a belevaló nőknél.

2014. szept. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"(akinek kicsit nehezebb dolga is van, mert nem bőbeszédű)"


Tehát ha jól értem ülsz, mint hal a fűben, nem veszel részt a beszélgetésben és elvárod, hogy szórakoztassanak.

Igenis, ha ők sztoriznak, te is mesélhetsz, valami vicces, vagy érdekesebb sztorit ami, veled esett meg. Ha nem oltári bunkók, akkor meg fogják hallgatni.

2014. szept. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi tippeket :)


amúgy nemtudom. Utolsó kommentelő: Te nem éreztél még sose olyat, hogy egy olyan társaságban vagy, ahol nehezedre esik a megnyilvánulás? Vagy nem megy zökkenőmentesen? Sajnos nálam ez van :( nem vagyok ellenszenves meg ilyenek, ne érts félre.. Hanem visszaszorulok lelkileg köztük kicsit a hatások miatt. Ezért kerülném legszívesebben. Ez így érthető?

2014. szept. 3. 12:33
 17/20 A kérdező kommentje:
Ja és nem is a túrázással van a bajom. Szeretem, csak ne 90fokban felfelé kelljen menni.. :D csak hogy egész nap.. velük. Na mindegy is ( sajnos nem valódi képet alakítottál ki rólam így a válaszaidat sajnos nem tudom építő jellegűnek tekinteni az érvényesülésem érdekében)
2014. szept. 3. 12:42
 18/20 anonim ***** válasza:

"Én úgy vagyok vele, hogy a kényes városi libákat meghagyom, a piperkőc városi suttyóknak, én pedig maradok a belevaló nőknél."


Ha ők is így gondolkodnak, mint te, akkor elhiszem, hogy nem érzi magát jól a kérdező.

Miért lenne attól valaki suttyó, hogy városban él?

Miért lenne valaki attól kevésbé belevaló, hogy nem szeret túrázni, a természetben lenni?

Ha tehát mi találkozunk, és mondjuk két órája már beszélgetünk, jó fejnek tartjuk a másikat, majd kiderül, hogy én nem szeretem annyira a természetben tölteni az időmet, akkor te automatikusan hátat fordítasz nekem, és minden addigi tapasztalatodat felülírva elkönyvelsz suttyónak? Az szép :D

2014. szept. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

jaj hogy birom az ilyet, hogy aki bulizni szeret, az suttyó, aki meg túrázni az az ideális... ugyan már..


kérdező, én megértelek de megoldást csk azt tudok adni, amit már kissé visszább leírtam..

2014. szept. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
oké, köszi :)
2014. szept. 3. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!