Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fogalmam sincs, hogyan tovább....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogalmam sincs, hogyan tovább. Szeretem a párom, de úgy érzem, most lehet a szakítás a megoldás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hónapok óta őrlődöm ezen. Ott kezdődött, hogy nagy szerelem, nagy szavak, minden a legnagyobb rendben volt, de valahogy elkezdtek nélunk is felbukkanni a mindennapi problémák. 23 évesek voltunk, amikor elkezdtünk járni, most vagyunk mindketten 25. Tudom, hogy ez még nem katasztrófa, de én már szeretnék végre összeköltözni (ha ő nem lenne, akkor is, bár tény, hogy egyedül nehezen jönnék ki egy albérletben) ő még annyira nem sürgeti. Bár nincs túl jó viszonyban a szüleivel, nem sokat tesz azért, hogy összeköltözzünk. Van egy nem túl jó fizető szakmája, amit utál, de tenni nem tesz azért, hogy jobb legyen, mindenért nyüstölni kell. Hónap végére általában elfogy a pénze, akkor én állom a dolgokat, ami ugyan nem tetszik neki és mindig megpróbálja visszaadni (persze, nem fogadom el) de csak pár pillanatig sérti a büszkeségét a dolog, következő hónapban ugyanúgy megtörténik. Nincs vele baj, higgyétek el, egy szeretetreméltó ember, sose csalna meg és mindig mondja, hogy szeret, de én mindig kicsit "tökösebb" férfit képzeltem el magam mellé. Imádom őt, ezért is szakadna meg a szívem ha szakítanánk, de félek attól, hogy az egész jövőnk erről fog szólni, hogy én kaparok, ő meg elvan. Vagy csak fiatal? A 30 éves férfi ismerőseim se tettek még le semmit az asztalra, ami elég szomorú, mit várok egy 25 évestől?

Próbáltam vele beszélni ezekről, akkor mindig kicsit jobb belátásra tér, aztán elmúlik a lelkesedés...

Fogalmam sincs mit tegyek, szeretem, adjak még neki időt, vagy ne? NEm akarok megint egyedül lenni, megint ismerkedni... nem akarok nélküle lenni.


25 L


2014. szept. 16. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyire zavar, akkor beszélj vele - de ne úgy, ahogy eddig, mond meg egyértelműen, hogy vagy összeszedi magát, vagy lelépsz. Ahogy ide leírtad teljesen jó lesz, érezhető, hogy nem akarsz szakítani, csak változtatni az életeden.
2014. szept. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 csabika1971 ***** válasza:

Kissé fura ez az eset.

Kérdezel és tanácsot kérsz. Vele maradj-e, változhat e, stb. Majd a legvégén meg is válaszolod az egészet: "NEm akarok megint egyedül lenni, megint ismerkedni... nem akarok nélküle lenni."


Másrészt. Ebben az országban nincs olyan túl sok lehetőség, de ki lehet menni külföldre.

A lehetőségek hiányára én is példa vagyok sajnos 4 iskolám is van (mech. műszerész, vendéglátós, középfokú szoftver üzemeltető, vagyonőr), és most mégis szociális munkában dolgozok irodán. Ez a kilátástalanság amiben él az ember hosszú évek alatt eléggé kiöli a lelkesedést.


Persze a pasidban is megvan hiba (de benned is), én pl még soha nem gondolkodtam el azon, hogy a nőmtől pénzt fogadjak el azért, hogy megtudjak élni. De vagy az aki szó nélkül adott neki az első alkalommal és azóta is, és még vissza sem kéred. Tökéletes szituációt teremtettél, hogy ne is akarjon más lehetőséget keresni. Hisz ha elfogyott a pénze majd adsz neki te.

De az össze költözés vágyának hiánya belőle, gond. Nem jó jel. Így gondolom a szülei még valamilyen szinten még mindig eltartják, és a saját meg a te pénzed meg kitudja mire költ el!?

2014. szept. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy Csabikának nagyon igaza van. Manapság kis pénzért végzett szar munkának is nagyon kell örülni. Másrészt tényleg el van kényelmesedve a pasi.


Szerintem gondolkodj el azon, hogy akarsz és az alapján válts taktikát. Lehet, hogy így is szakítás lesz a vége, de néha nem elég csak beszélgetni, hanem az embernek éreznie kell, hogy rezeg alatta a léc, hogy észbe kapjon.

Írtad, hogy külön szeretnél költözni. Ha teljesen, 100%-ig fel vagy rá készülve, hogy egyedül is albérletbe költözz, akkor kezdd el nélküle intézni a dolgot. Pl. mondhatod neki, hogy szeretnél félre tenni némi pénzvészhelyzet esetére (ami ugye jóval nehezebben megy, amikor már lakbért is kell fizetned), ezért csak úgy tudsz neki hó végén adni, ha törleszti a dolgot. Ha látja rajtad, hogy képes vagy egyedül albérletbe költözni, lehet, hogy megjön az esze és összekaparja a tökeit. Viszont, ha nem az is elmond valamit a pasasról (és annyival is előrébb leszel, hogy külön vagy költözve a szüleidtől).

2014. szept. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az alap természet nem változik meg.

Az előző pasim hasonló alkat volt, a segge alá tettem a lehetőségeket, hogy jobb élete lehessen, protekciót intéztem neki, ..., ... de nem élt semmivel, amit az élet elé dobott. Olyan alkat volt, aki jól elvolt a saját posványában.

A mostani pasim a szarból is aranyat csinál. Segítem, amivel tudom és nem csak hálás érte, de komolyan a közös jövőnket építi vele. Dolgozunk mindketten, az egyetem alatt ismerkedtünk meg, én 1 évvel korábban kezdtem el dolgozni, amikor már ő is 1 éve dolgozott, összeköltöztünk, vettünk egy nagyon klassz autót. 1 éve élünk együtt, most lettünk 25 évesek. Egy ennyi idős embertől nem azt kell elvárni, hogy tartson valahol, hanem azt, hogy dolgozzon azért, hogy tarthasson valahol. Ilyen tempóval a pasid 30 évesen fog elgondolkodni az összeköltözésen és esküvőről se mostanában álmodozz.

Próbálj meg beszélni vele ezekről a dolgokról, a jövőbeli terveiről komolyan, nyugodt körülmények között, ha nem olyan választ kapsz, amit szeretnél, akkor gondolkodj el a lépésen, mert az ő döntései és élete erősen befolyásolják a tied is. Ne 2-3 év múlva gyere rá, hogy nem jutsz semerre és el is tartottad a srácot.

2014. szept. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem biztos, hogy egyedül fent tudnék tartani egy lakást :(


143ezer a nettóm + 20000 Ft a cafeteria amit kapok, ez így nem lesz elég. De nem várhatok megint a következő pasiig, hogy elköltözhessek :(

2014. szept. 24. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!