Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg szakító ok lehet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg szakító ok lehet a dohányzás, vagy ő értékeli rosszul?

Figyelt kérdés

Egy éve dohányzom. A barátom, akivel lassan fél éve vagyunk együtt, szintén dohányzik, de egyáltalán nincs rászokva - szerintem én sem. Van, hogy 3-4 napig nem cigizek, és egyáltalán nincs szükségem rá. Társaságban szeretek, meg ha melankolikusabb pillanatom van. Ő inkább az a partidohányos fajta. Falunk lakik, ott egyáltalán nem cigizik, csak ha nagyvárosban van. Most 3 hónapig én is ott leszek, ahol ő, és megegyeztünk, hogy 1 pakk dohányt viszek majd ki kettőnknek, és azt is megígértem neki, hogy mérsékelni fogom a dohányzást. Azonban most elmondta nekem, hogy mondjam meg, mikor fogok leszokni, mert lassan választanom kell majd ő, és a dohányzás között. Nem tudom mit csináljak. Azzal érvel, hogy csak aggódik értem.

18/L, 18/F



2014. szept. 28. 23:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

utolsó, "a ciginek semmi pozitív hatása nincsen, sőt, éppen ellenkezőleg, rengeteg negatívuma van." ugyanez pontosan elmondható a fogamzásgátlóról is, mégsem hallottam még egy pasitól sem, hogy ugyan kicsim, hagyd abba a szedést, aggódom érted.


a dohányzás egyáltalán nem egyenlő az alkohollal, vagy a droggal. másrészt se egy drogost, se egy alkoholistát nem szabad azzal rávenni a leszokásra, hogy ha szeretsz, abbahagyod. és ha szakítasz vele? akkor joggal zsarolhat, hogy miattad szoktam le, ha elhagysz, visszaszokom. minden káros szenvedélyről csak úgy lehet leszokni, ha az illető maga akarja, a saját döntése, ami belülről jön. senki sem a dohányzásra buzdítja, hanem arra, hogy HA leszokik, magáért tegye, és ne azért, mert a szerelem nevében zsarolják.

2014. szept. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nevenincs Kincs bocs, 9-nek szólt.
2014. szept. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ez egy kamu kifogás.
2014. szept. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát ez fura...ha így ismert meg, így fogadott el, így szeretett meg, akkor nem nagyon kezdheti el verni a mellét, hogy válassz a cigi és közte. Akkor miért ment bele egyáltalán a kapcsolatba? Én ezt egy elég hazug hozzáállásnak érzem. Valaki írta az alkoholista párhuzamot. Ott ugyanez lenne a helyzet, ha eleve alkesszal jössz össze, tudod mit vállalsz. Ha a kapcsolatban szokna rá, és a kérdező is csak a kapcsolatban szokott volna rá a dohányzásra, akkor lehetne alapja a problémának. És ráadásul írtad, hogy ő is dohányzik néha...akkor ugye ő sem gyújtana rá soha? Amúgy meg ez saját vélemény, de aki szerelmes, az elfogadja úgy a párját, ahogy van. Mert minden "hibája" ellenére is szereted. Ez meg, hogy válaszút elé állít, szimpla zsarolás...erre nem is tudok mit reagálni.
2014. szept. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem minden normális fiú szakít egy bagós lánnyal.

Amelyik fiú bagózik, az meg nem normális. Szóval mindketten reménytelenek vagytok.

Meg tudná mondani valaki hogy mi a jó a bagózásban? Mert szerintem vagy 1000 féle hátránya van és előnye semmi, élvezhetetlen, büdös, köhögésre, hányásra ingerel már az is ha mellettem szívja valaki.

2014. okt. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!