Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kezeljem a sértődékeny,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem a sértődékeny, hirtelen haragú páromat?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, a párom 23. Régóta együtt vagyunk, nagyon jó a kapcsolatunk egy valamit kivéve. Folyton megsértődik és bevágja a durcát. Ebből kifolyólag sajnos már semmit nem merek vele megbeszélni, mert ha nem úgy történnek a dolgok, ahogyan ő azt képzeli vagy elvárja, akkor azonnal csapkodni, durcázni kezd. Pillanatok alatt képes felidegesíteni magát. Komolyan már én érzem rosszul magam attól, hogy próbáltam megosztani vele az én véleményemet. Ha szeretnék menni valahova vele, vagy mondjuk hivatalosak vagyunk a családomhoz ebédre, akkor mindig húzza a száját, hogy nem akar menni. Bezzeg amikor náluk van családi ebéd, vagy ő akar elmenni valahova és én esetleg nem szeretnék menni, akkor is besértődik. Volt már arra is példa párszor, hogy a fejemhez vágta: én nem is szeretem, meg nem foglalkozom vele mert nem volt kedvem szakadó esőben kisétálni a pályaudvarra és lebuszozni hozzá, vagy nincs kedvem mindig nála aludni. Én sem sértődtem meg, mikor esett az eső és nem jött fel, pedig autóval volt, sőt ő nem is alszik nálunk sosem. Valakinek van esetleg hasonló a párja? Hogy kezelitek? Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. okt. 5. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Én szakítanék a helyedben. Megmondom miért: jobb nem lesz.

Csak rosszabb.

Egyik barűtnőmnél pont így kezdpdtek a problémák. A pasi mindenen, de az égvilágon MINDENEN kiverte a balhét. Majd jöttek a megráncigálások, pofonok, cibálások, aztán pedig a bántudat, bocsánatkérés, lekenyerezés, majd kezdődött az egész előről.

A csaj nem merte elhagyni, a pasi folyton manipulálta, kihasználta, élősködött rajta, elmarta a np összes barátját, kirúgatta a munkahelyről.

Nem mondom, hogy így fogsz járni, de nem való melléd egy olyan ember semmiképp sem, aki mellett mindig úgy érzed maghad, mintha tojáshéjakon kellene lépegetned.

így nem lehet élni, párkapcsolatban élni meg főleg nem.

2014. okt. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 RRR ***** válasza:

sajna az 1 igaza van

ő csak hülyébb és zsarnokabb lesz ahogy múlik az idő

ha nem akarsz összeomlani idegileg és emberileg rúgd ki amíg ne késő


és gondolom nem egy idegbeteg barmot szeretnél a leendő gyermekeitek apjának!?!

2014. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia :)


Már régebben volt a kérdés,de írok hát ha még olvasod és tudok segíteni.

Nálunk fordítva volt,én lány vagyok és nagyon sértődékeny voltam a barátommal szemben. (Ezen nem csodálkozom,mert ezt a családi mintát láttam édesanyámtól,volt olyan hogy hetekig nem szólt hozzám). Lehet hogy a te párod is ezt a mintát látta. De viszont ezt nem lehet mentségként felhozni.

A kapcsolatnak vége lett az én hülye viselkedésem miatt.


Próbáld meg elmagyarázni a párodnak,ha megsértődik ha nem, hogy ha nem változtat a viselkedésén bizony ennek a kapcsolatnak annyi lesz.A környezetéből mindenkit elüldöz,mert az emberek nem szeretik a sértődékeny embereket.

Meg kell vele értetni azt hogy az ember amit mondd,nem azért mondja,mert bántani akarja,ha nem azért ,mert próbál neki tanácsot adni és szereti őt és segíteni akar neki.Velem is megesik az hogy vehemensen megakarnék sértődni,aztán lenyugszom és elgondolkodom azon,amit a másik mondd,és valóban sokszor igaza van,vagy van igazság a mondanivalójában.

Igazándiból ezen nekem csak az segített,hogy beláttam a hibáimat és szemléletet változtattam,meg az emberekhez való hozzáállást. Itt van egy blog ahol nagyon jól leírja a dolgokat.Ültesd le a barátodat a gép elé hogy olvassa el.Ha viszont ezen is megsértődik,akkor nem sok értelme van a kapcsolatnak,mert egy idő után meg fogod unni a sértődését.


Sok sikert :)


[link]

2014. dec. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Költőnő? ***** válasza:

ez (is) a különbség fiú és ffi közt.

Mondjuk ha te ezt még maximálisan ki is szolgálod, ugyan miért változna?

2014. dec. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!