Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy kezeljem azt a helyzetet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezeljem azt a helyzetet, hogy a barátnőm hetek óta rám akarja erőltetni a romantikus filmek nézését?

Figyelt kérdés

Két hónapja vagyunk együtt, és minden vágya, hogy esténként romantikus filmeket nézzünk. Ismerem már annyira magamat, jól tudom, hogy egy-egy komolyabb hatásvadász jelenetnél kicsit mindig könnybe lábad a szemem és nem akarom felvállalni ezt a gyengeségemet a párom előtt.


Megbízok benne, szeretem is nagyon, de ez nekem nem megy, szégyellem magam, szégyellem ezt a gyengeségemet, és nem akarom, hogy bárki megtudja rólam ezt. Mindig az erősebbik, határozott oldalamat mutattam a páromnak, és nem akarom, hogy egy pityergő, érzelgős lúzert lásson maga mellett.


Sok éven át, amíg egyedülálló voltam, gond nélkül megnéztem bármit, amihez éppen kedvem volt, több romantikus film is megríkatott, de ez elég kényes üggyé vált, hogy életemben először barátnőm lett, és mivel manapság a nők a határozottságot, keménységet, erőt várják el a férfitól, pont ugyanúgy a barátnőm is azt kedveli bennem, hogy van egyfajta magabiztosságom, összeszedettségem, és nem zuhanok csakúgy össze, ha nyomás alá kerülök.


Pedig olykor szeretek érzelgősködni, de amikor korábban az ismerkedéseim alatt picit megmutattam a gyengeségeimet, akkor le is lettem koptatva, viszont most a gyengeségeim megmutatása nélkül lett végre egy kapcsolatom. A tapasztalataim azt sugallják, hogy nem szabad gyengeséget, megtörtséget mutatni a nők előtt, mert arra csak ráfázok, és nem szeretném, ha ez a kapcsolatom is kudarcba fulladna.


Ami a leborzasztóbb, hogy a párom első filmnek (habár ez még nem a romantikus filmek kategóriája) Hacsi, leghűségesebb barát c. filmet választotta, amit kétszer láttam, és szétbőgtem magam rajta. De már be is zengedezte a párom, hogy a következő film a Csillagainkban a hiba c. romantikus film lesz. Hát ez katasztrófa! Ezt én nem fogom bírni, és nem azért mert nem akarom, hanem mert gyáva vagyok, és semmiképp sem merem ezt felvállalni.


Eléggé be vagyok pánikolva, és megmondom őszintén, most először nem várom az első közös hosszú hétvégénket, mert rettegek a következményektől.


Nem tudom mit írhatnék még, azt semmiképpen sem tudom megfogadni, hogy üljek le vele, és bőgjek végig két órát, nem fog menni, nem tudom magam belekényszeríteni egy önégetésbe.


Hölgyek és férfitársaim, nektek volt már hasonló problémáitok párkapcsolatban?


[28, férfi (de inkább kisfiú)]


2014. okt. 8. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát persze hogy volt már ilyen .Egy szót tudok mondani:Tűrd.

Én is ezt tettem,aztán egy idő után látta hogy legszivesebben lefejelném a tévét.Aztán többet nem kellett ilyeneket nézni :)

2014. okt. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez csak egy hülye társadalmi beidegződés, hogy a férfinek nem lehetnek érzelmei, de működő könnymirigyei meg egyáltalán nem.
2014. okt. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézzétek úgy, hogy hátulról átöleled és ha úgy érzed, nem bírod tovább, fuss ki, hogy "bocs, de csurrantanom kell".


Én mondjuk megmondanám ha ilyen problémám lenne. A kapcsolatok egyik alappillére az őszinteség. Az, hogy megríkat egy film, még nem jelenti azt, hogy gyenge ember vagy. Ha meg valaki ezért hagy ott, akkor azt ne is bánd!

2014. okt. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

baratom eltitkolta ezt :D

de a vegen lebukott , am en eljatszom hogy nem tudok rola :) nyugodtan nezdd :) romantikjs lesg )

2014. okt. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden kapcsolatod tönkre fog menni, ha egy menő nagyfiút akarsz mutatni csak magadból ami nyilván nem vagy... ez gáz. A legtöbb nő pont hogy nem az ilyeneket szereti, hanem azokat akiknek vannak igazi, őszinte érzései, és nem fél azt kimutatni. Nem tudom hol él néhány pasi, hogy azt hiszi a nőknek a kemény csávó jönnek be. A nők érzelgősek meg minden, ha romantikus filmeket néz akkor tuti hogy a romantikus pasikat szereti, aki képes sírni, meghatódni, meg minden. Ha neked ez ennyire ciki, akkor tényleg csak egy éretlen kisfiú vagy. Legalább lennél vele őszinte és mondanád el hogy mi a helyzet. Az is egy megoldás... megmondod hogy miért nem akarsz ilyen filmeket nézni és kész. Meg fogja érteni.
2014. okt. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Az is egy megoldás... megmondod hogy miért nem akarsz ilyen filmeket nézni és kész. Meg fogja érteni."


Ne haragudjatok, én ezt nem merem bevállalni! Úgy érzem, hogy még mindig kifizetődőbb egy általatok kisfiúnak titulált személynek lenni, aki az erős oldalát mutatja, mint egy önmagából bohócot csináló férfinak, aki megmutatja az érzelmesebb felét is. Sajnos így gondolom! A tapasztalataimra tudok hagyatkozni: amikor kissé meglágyultam (nem folytam el teljesen!) egy nő előtt, apró-cseprő morzsákat ejtve, hogy nem vagyok egy lelketlen, érzéketlen farönk, onnantól kezdve hanyagolva lettem. Nem érzem azt, hogy érzelmileg, lelkileg, vagy bárhogyan profitálhatnék abból, ha engednék a ridegségemből.

2014. okt. 8. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!