Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mikor jutottatok el arra a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor jutottatok el arra a szintre, hogy a lángolás helyett a stabil, "szürke" párkapcsolatot választottátok?

Figyelt kérdés

Van egy gyerekem, mielőtt ő született, mindig olyanokkal voltam együtt, akikhez nagyon vonzódtam, és nagyon jó volt a szex, de pár hónap után már nem volt semmi a kapcsolatban, csak az, ezért soha nem volt tartható.

Most van több mint egy éve valakim, akivel nincs és nem is volt meg az a vonzalom, mint a korábbiakkal, vagyis testileg vonzó, olyan mint az ideálom, de nincs az hogy ránézek és kívánnám, viszont normális, megbízható, okos, tudok vele bármiről beszélgetni, olyan mint a legjobb barátom, a gyerekemet imádja és a gyerek is imádja őt.

És mégis olyan hiányérzet van benne, ha visszagondolok a korábbi kapcsolataimra, ahol tudtam úgy...nem tudom normálisan megfogalmazni, de tudtam gyönyörködni a másikban pl miután elaludt, nem egy szükséges dolognak tekintettem a testi érintkezést, stb. Tudom hogy normális emberek mind olyan párkapcsolatban élnek ahol már nincs az a lángolás, hanem egy biztos támasza a 2 ember egymásnak, és én is belátom, hogy nincs másnak értelme. De még mindig várok arra a felismerésre, hogy ez tényleg milyen jó nekem. A párom már házasságról meg közös gyerekről beszél, én meg úgy érzem mintha a legjobb barátommal élnék együtt. Hogy győzhetném meg magam hogy ennek így kell lenni?


2014. okt. 18. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell ennek így lennie. Normális esetben az ember nem beletörődik abba, hogy nincsen szenvedély és szerelem, hanem olyan párt választ, akivel hosszú távon működik a dolog. Valamit rosszul csináltál ezek szerint mindvégig. Én még nem tartok sem házasságnál, sem gyereknél, a párommal mégis három éve úgy vagyunk együtt, hogy hihetetlen mértékben lángol a szerelmünk, szenvedélyesen odavagyunk egymásért, kívánjuk egymást, jó a szex, ja és nem mellékesen közben a támaszai is vagyunk egymásnak, és lelki szinten is nagyon kielégítő mindkettőnk számára a kapcsolatunk. A lényeg tehát, hogy nem ez a két lehetőség létezik, hogy fellángolás, és két hónap múlva vége, vagy pedig unalmas, szürke kapcsolat valakivel, akit az ember csak baráti szinten szeret... Normális esetben az ember a lelki társát megunhatatlanul, folyamatos tűzzel szereti.
2014. okt. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem egymást kizáró dolgok a lángolás és a stabil kapcsolat.
2014. okt. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Költőnő? ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Számomra egy kapcsolatnak csak a kettő kombinániójával van értelme.
2014. okt. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Az ember folyton változik.Talán ma már nem is lenne nagy szám az a régi szerelem.
2014. okt. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy nem lenne nagy szám mostmár ami régen volt...Nagyon szeretem a mostani páromat, lelkileg senkitől nem kaptam ennyit ezelőtt, teljesen ugyanúgy gondolkozunk és megértjük egymást mindenben, közösen a hobbik, minden...

És az a furcsa hogy nagyon sok barátnőmmel beszéltem erről, és aki évek óta ugyanazzal az emberrel él együtt, mind azt mondta, hogy nincs meg az a lángolás, de minden más megvan, és az sokkal fontosabb, mert úgyis az marad...én meg egy selejtnek érzem magam, mert ebbe nem mindig tudok beletörődni, hogy ez így jól van, pedig tudom hogy a legtöbb ember ebben él.

2014. okt. 18. 13:48
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Soha.

És vicces, ahogy próbálod magad győzködni, hogy ez a normális, és ez egy magasabb szint.


Sz_art sem ér egy olyan kapcsolat, amiben nincs szenvedély, de az olyan is, amiben meg lelki összefonódás nincs. Együtt kell a kettő.

2014. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De szenvedély nem lesz 10-15 év múlva, nem? Vagy van akinél van ilyen?
2014. okt. 18. 14:02
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

A szüleim 25 éve vannak együtt, abból 20 éve házasok. Soha nem kacsintgattak ki a kapcsolatból, és a mai napig látni rajtuk, már azon, ahogyan egymásra néznek, hogy milyen szenvedélyesen szeretik egymást. Ez abból is látszik, ahogyan egymással beszélnek, ahogyan a mai napig összebújnak, csókolóznak. A szexuális életük is mindig rendben volt, elmúltak 40 évesek, de még mindig két-három naponta egymásnak esnek. Folyamatosan meglepik egymást valamivel, folyamatosan éreztetik a másikkal, mennyire felnéznek rá, mennyire csodálják és szeretik.

Szerintem ez a normális, én sem fogom ennél kevesebbel beérni.

2014. okt. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem választottam szürke párkapcsolatot. A stabilitás is jó, a szenvedély is jó. De úgy soha nem tudtam volna olyannal együtt élni, aki csak egy barát és semmi többet nem érzek iránta.

35/N

2014. okt. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Van egy bizonos "szerelemfajta" (bár ez így eléggé érdekes kiefejezés), úgy hívják, hogy storge. Ebben az esetben a két ember kapcsolata inkább a belső dolgokra épül, és a külsőségek meg a szexualitás kevésbé fontos szerepet játszik.


Amúgy attól még, hogy nem kívánod, annyira, nem vonzódsz hozzá annyira, tarthatod szépnek, gyönyörködhetsz benne. Tudom, hogy közhelyesen hangzik, de mindenkiben meg lehet találni a szépet. :)


És inkább az ilyen kapcsolat, mint mikor csak a vonzódás van meg, és mikor az enyhül, akkor vége az egésznek.

2014. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!