Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért akartok mindig másnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akartok mindig másnak megfelelni emberek? Miért nem érzitek magatokat jól saját magatok miatt, nem más ember kedvéért?

Figyelt kérdés

Fura olvasni itt ezt a sok kérdést, hogyan tetsszem jobban a partneremnek, mitől szeretne belém, hogy láncoljam magamhoz örökre, mivel keltsem fel az érdeklődését?


Mire jó ez? :-) Nem értem. Sóvárog mindenki a szerelemért, szeretetért, de amikor ott vagytok a pillanatban, vagy ott lehetne a lehetőség, hogy összejöjjön vaakivel, nem tud senki semmit kezdeni ezzel.


2014. okt. 21. 01:31
1 2 3 4 5
 1/42 October15 ***** válasza:

Attól, hogy vkinek van egy önképe [és igazából ennek kialakításában is] még fontos a külső vélemény.

Az első példa pl: esetleg az nem fordulhat elő, hogy ő attól önmagában jobban érzi magát ha a partnere is jobban érzi magát? Teljesen normális dolog. Nem azért csinálja mert vki másnak akarja látni hanem mert hanem mert a változás által okozott hatás neki jó.

2. példa: megint csak hülyeség.. mielőtt ténylegesen lépne az ügyben ez 1 teljesen jogos gondolat ettől még nem kell 180 fokos fordulatot tennie.. szimplán csak a kétségek kivetülése..

3.: na ennek meg nincs köze a témához mivel nem változást feltételez hanem hatás gyakorlást.

4. ugyanaz mint a 2. és részben mint a 3. normális de nincs köze a változáshoz.

A sóvárgás / próbálkozást megelőző állapotnak mi köze ahhoz, hogy végül képes-e tenni az ügy érdekében? Semmi.

2014. okt. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
Ha egyedül lennél a bolygón, jól éreznéd magad saját magad miatt? Én azt érzem hülye dumának, amikor valaki elhiszi, hogy magától boldog. Az ember társas lény és szerintem teljesen természetes és ösztönös, ha a másiknak örömet akar okozni és magányában boldogtalan.
2014. okt. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Nem okoskodást vártam egy 20 éves kiscsávótól, aki amúgy is az agyamra megy a vicceskedni próbáló kommentjeivel. Szedd össze a gondolataidat értelmesen, aztán írj ide.
2014. okt. 21. 01:44
 4/42 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy mit nem értesz azon, hogy az ember szeretné, ha minél jobban szeretnék. Az, hogy "nem tud senki semmit kezdeni ezzel" egyszerűen nem igaz. Szóval jó lenne, ha írnál még valamit erről.
2014. okt. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Oke. Tudsz valamit kezdeni azzal, ha pl. Te ugyan nem vagy szerelmes valakibe, aki kozeledni probalna feled, csak azert, mert illuziokat kergetsz az aktualis jelolteddel kapcsoatosan? Ilyenkor mindenki mastol teher a kozeledes. Vagy el tudod, akarod fogadni mastol a kozeledest? Hisz az ember tarsas leny...nem azt mondom, hogy olyannal gyere ossze, aki nem tetszik, de amikor nagy nehezen egymasra talal ket ember, akkor sem tudnak mit kezdeni a szeretettel, csak ideig-oraig, mert elobb utobb meg akarod valtoztatni magad miatta, vagy ot magat kedvedre. S beindulnak a jatszmak. Ugye milyen erdekes, hogy az emberek hatalmas hanyada csak a tokeletes kis elkepzeleseiknek el, tokeltes szerelem, szeretet, de sokszor maguk sem kepesek onzetlenul szeretni a masikat. Ekozben meg akarnak felelni neki. Nem paradoxon?

Az is fura, hogy sokan es sokszor olyanoknak akarnak megfelelni, akik meg sem erdemlik, mig aki igaz es kedves, az....

Eszrevettem, hogy marhara nem tudnak az emberek egyedul lenni. Nem tudnak magukkal ellenni, beszélgetni magukkal, megismerni magukat. Mindenki tarsat akar, mindenki egy vegcelkent felallitott boldogsagra gyur....de Istenem, az nem vegcel. :)

Miert kell sokszor valki nekunk? Nem azert, mert annyira vagyunk ra. Sokkal inkabb a maganyunkban akarunk osztozni, kozonseget akarunk a maganyunknak.

2014. okt. 21. 01:58
 6/42 A kérdező kommentje:
Vagysz ra es gondolod: barcsak jonne valaki, aki boldogga tenne. Figyeld csak meg: miert? Mert mostnnem vagy boldog, mastol varod el, hogy azza tegyen. S ha nem ugy teszi, ahogy megalmodtad? Vagy ha egyaltalan nem is teszi? Mi van ekkor? Elkezded ot hibaztatni, pocskondiazni. De mindezt azert, mert mastol varod el a sajat boldogsagodat. Honnan tudhatna mas, es kene tudnia, hogy egyaltalan feladata teged boldogga tenni? Amig minden jol alakul az elkepzelt gondolatod szerint, addig de boldog vagy. De te mt adsz a masiknak? Ugye merlegelsz mindig? Mi van ha becsap, atver, megbant? Ez a meregeles megoli a termeszetesseget benned, mert azert teszel mindent, hogy majd visszakapd. Jutalmazast varsz. Ez nem igazi szeretet, ez megfeleles es alszeretet.
2014. okt. 21. 02:05
 7/42 anonim ***** válasza:

A 2.jól mondja.

És de,a boldogság a végcél.az,hogy téged mi tesz boldoggá és ezt miként éred el,az már csak részletkérdés.

2014. okt. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:

Társas lény vagyok, és egyedül kib-szott magányos.

Ezen nem tudok javítani más emberek bevonása nélkül.

Nyilván nem azt várom el tőlük, hogy szórakoztassanak, és a kívánságaimat lessék, hogy kizárólag ők tegyenek boldoggá.

És én is képes vagyok alkalmazkodni másokhoz.

2014. okt. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 October15 ***** válasza:

Ne az legyen már a kiindulópont, hogy csak olyan emberek léteznek akik láttán 1 normális moralitással rendelkező embernek kedve lesz hányni..


Megfelelési "kényszer", tökéletességre törekvés, alkalmazkodásra való képtelenség stb miért is lenne paradox? Ha a tökéletesség a cél akkor a minimum, hogy nem kötsz kompromisszumot ha nem kötsz kompromisszumot az megfelelést tesz szükségessé.. persze ez megint csak olyan dolog ami normális embereknél nem így vegytisztán működik..


Az igazán elképesztő az az, hogy gyk-nm ilyen kifacsart világképekkel találkozhat az ember.. Tudod ha ennyire ellenszenves neked a szeretet / boldogság és az, hogy ezért mit tesz vagy nem tesz az ember akkor hanyagolnod kellene őket és venni 1 kutyát..

Könyörgöm másfél oldalon keresztül új információt az első példa után nem bírtál kipréselni magadból..

Az ember álszent felfogtuk. De ezt fogalmakra kivetíteni.. szeretet, boldogság, tökéletesség, magány és a többi ha nincs az ember akkor ezek a fogalmak sincsenek az ember társít hozzá jelentést tehát elégé fals az, hogy pont az emberi tényezőtől vesztik értelmüket és lesz belőlük "ál".

Ami pl az időbeliséget illeti: ha nincs vége a boldogságnak akkor ugye nincs boldogtalanság, ha nincs boldogtalanság nem tudod értelmezni a boldogságot lévén nincs ellenpélda.

Noha a boldogságot 1edül is elérheted olyan cselekvésekkel ami örömet okoz egy ponton túl szükség lesz arra, hogy 1 másik ember is belépjen a "rendszerbe" az 1ik oka ennek az, hogy nyilván vannak olyan dolgok amik társ nélkül nem elérhetőek illetve a másik ember tulajdonképpen ellenjegyzi azt, hogy te most éppen boldog vagy. Ha az önképet külső és belső tényezők is befolyásolják akkor egy állapotot is.

Magyarán: 1 másik ember rávilágíthat olyasmire amit te nem vennél észre.

2014. okt. 21. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:

"elobb utobb meg akarod valtoztatni magad miatta, vagy ot magat kedvedre. S beindulnak a jatszmak."

Na ez hiba. A másik jobb megismerésére lenne érdemes törekedni, nem őt igazítani az illúzióinkhoz. Más kérdés, amikor egy hosszabb ideje működő kapcsolatban valaki olyan irányba változik, amivel nem tudok egyet érteni és jelzem. Erre is azzal szoktak reagálni, hogy ne akarjam megváltoztatni, erre én meg szakítok. Ha én változom és úgy, hogy tetsszen neki, abban nem látok kivetnivalót.


"mindenki egy vegcelkent felallitott boldogsagra gyur....de Istenem, az nem vegcel. :)"

A társ sem végcél. A társ nem úgy néz ki, hogy elérem és akkor kész vége, hanem egy folyamat, amikor mellettem van, együtt vagyunk, együtt küzdünk ilyen-olyan dolgokért vagy egymást kisegítve, bízva egymásban, amikor örömet okozunk egymásnak, stb. És ez már boldogság is.

2014. okt. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!