Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom szülei egyáltalán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom szülei egyáltalán nem kíváncsiak rám, miért lehet ez? :- (

Figyelt kérdés

A barátommal hamarosan 2 éve leszünk együtt. Ő 12 évvel idősebb nálam, Én 21 vagyok.

Ismerem a szüleit, kb. fél évesek voltunk amikor megismertem őket, de nem tervezett találkozó volt, hanem spontán.

Kezdetben egyszer-kétszer volt közös programunk négyesben, de csak a "bemutatást" követően, és úgy tűnt hogy a szüleinek akkor sem volt kedve hozzá. A barátom egy ideig próbálkozott, hogy menjük el wellnesezni, várostnézni stb. négyesben, de végül mindig lemondták. Ezt akkor még annak tudtam be, hogy a szülei idősebbek (59-60év) és biztos már nem vágynak annyi kimozdulásra.

A barátom külön lakik tőlük (nem lakunk együtt) és eleinte sokszor jöttek hozzá beszélgetni, beköszönni, ilyesmik. Általában mindig csináltam valami finomat, megkínáltam őket üdítővel, ahogy ilyenkor illik. Ennek ellenére sosem kérdezték meg hogy vagyok, vagy milyen az egyetem stb. De mindig kedvesek velem, mondjuk Anyukájának néha vannak fura megjegyzései, de nem konkrétan bántóak.

Idővel kezdtem besokkalni a szüleitől, mert már ott tartottunk, hogy rendszeresen a barátomnál voltak és a viselkedésük nem volt határozottan bántó, de olyan érdektelennek tűntek.

Pl. Egyszer az Anyukája jött a barátomhoz és Én hátul voltam a kertben, amikor hátrajött és meglátott akkor ez volt az első szava: "Ja te is itt vagy?"

Vagy: A barátom házánál felújítási munkálatokat végeztünk és átjöttek a szülei segíteni. Egész nap együtt dolgoztunk, Én főztem, takarítottam is és próbáltam segíteni ahol tudok. Miután elmentek a szülei a barátom mondta, hogy mivel egész nap keményen dolgoztak ezért a szülei úgy döntöttek, hogy másnap elviszik őt fürdőzni egy wellnes központba. Szóval hármasban. Ez még nem is fájt volna olyan nagyon, de az a tudat szörnyű volt, hogy ezt úgy beszélték meg aznap, hogy Én még véletlenül se halljam meg, nehogy el kelljen hívni :-( Nem tudom, Én nem ilyen családban nőttem fel.

Anyukámmal élek és a bátyámmal, a barátom már többször volt nálunk, karácsonykor, ünnepekkor nem csak a szűk családi kör, hanem már a tágabb család is szívesen látja Őt, és mindenki tiszteletben tartja a döntésemet.

Ezzel ellentétben az Ő szülei még soha nem hívtak meg engem semmikor ... volt hogy a barátomat meghívták vacsorázni estére és a barátom közölte, hogy engem hazavisz, elmegy vacsorázni és utána felvesz :-(

Még soha nem voltam a szüleinél, ami egyre inkább zavar. Igaziból néha úgy érzem, mintha a szülei semmit nem tudnának rólam. Most elkezdtem dolgozni az egyetem mellett és szerintem még ezt se tudják, mivel egy kisebb veszekedés közepette Én szóvá tettem a barátomnak, hogy furán viselkednek a szülei velem és akkor kiderült, hogy az Anyja szokta neki mondani, hogy nem illünk össze, meg hogy utál engem. De hisz nem is ismer! :-(

Úgy fogalmazott, hogy nem tetszik neki a stílusom... Ugye fiatal vagyok és szeretek csinosan öltözködni, egyszer miniszoknyában voltam és utána megjegyezte a barátomnak, hogy hogy vagyok felöltözve stbstb.

Máskor meg, amikor meghalt a Nagymamám, megint beállítottak a barátomhoz (bejelentés nélkül) és akkor életemben először picit jobban foglalkoztak velem, részvétet nyilvánítottak. Miután elmentek, a barátom odajött hozzám és közölte, hogy lehet el kellene gondolkodnom, mert most halt meg a nagymamám és nem vagyok feketében ! és hogy ez milyen dolog... fura hogy akkor már 2 napja együtt voltunk, de ez csak akkor tűnt fel neki...szóval sztem tuti, hogy az Anyja beszélte megint tele a fejét. És még tudnék mesélni.

Eléggé el vagyok keseredve és sokszor ez a tudat, hogy úgy kezelnek mintha nem is léteznék, már a mindennapi hangulatomra is rányomja a bélyegét :-(

Pl. a barátom ha a szüleivel van, fel sem veszi a telefonját...nem telefonál velem a szülei előtt..olyankor nem is tudom elérni

A barátom születésnapján az Anyjával elutazott, pedig megbeszéltük, hogy együtt ünnepelünk este, de picit elhúzódott az ő ünneplésük és csak éjfél körül ért vissza, így a mi szülinapozásunkból nem lett semmi. És ugye egész nap mégcsak fel sem hívott, én meg hülye módon vártam a tortával :/ Szerintetek az Anyja ezt direkt csinálja, mármint néha belegondolok mit érezhet amikor tudja, hogy a fiának van egy barátnője, de a fia szülinapján még csak nem is tudnak beszélni telefonon. Nem értem.

Ja és még annyit, hogy a barátom elvált és az egyetemista nagy szerelmét vette el, akit elvileg nagyon szerettek a szülei. Arra is gondoltam, hogy lehet emiatt is van ez az egész.

Ez már 2 éve tart és bennem csak egyre mélyebb nyomot hagy. Már ott tartunk, amióta kiderült, hogy nem szeretnek, hogy a barátom már nem is említ meg előttük...mintha tényleg nem is léteznék a számukra.

Csak ritkán találkozunk velük. Ha a barátomnál vagyok már nem is jönnek.

Én egy nagy és befogadó családban nőttem fel és egyszerűen nem tudom hová tenni ezt a helyzetet.

Egyetemista vagyok, a szüleim tisztességesen neveltek fel, nem tudom mi lehet velem a baj, amiért ennyire nem szeretnek, főleg azért mert személyesen még konfliktusunk vagy nézeteltérésünk sem volt.

Engem soha nem hívnak sehová, mindig hármasban mennek. Viszont a barátom meg már minden családi rendezvényünkön itt van, van hogy már nem is hívom, ő mondja hogy szeretne jönni.

Segítséééég! Mi lehetne a megoldás?


Köszönet annak aki végigolvasta!



2014. nov. 12. 10:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

# 7 - es kommentelőnek:


Lehet hogy tényleg fél attól az Anyukája, hogy elveszíti a fiát. De akkor meg miért szerették annyira a volt feleségét? Mert végülis az a nő is elvette a fiát.. és amikor páromat kérdeztem arról, hogy hogy viszonyultak az exéhez a szülei, akkor azt mondta, hogy nagyon szerették. Szóval így ez az állítás nem állja meg a helyét, mert akkor az exfeleséggel miért nem viselkedtek így?


Mondjuk úgy sejtem, hogy a válás a szülőknek is hatalmas törés volt, mert a ami napig felemlegetik hogy ez mekkora probléma volt. És szégyenlik, hogy a fiuk elvált. :-(

2014. nov. 12. 16:40
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kedvelnek téged. Nem értenek egyet azzal hogy a gyerekük veled van. Vagy úgy vannak vele, hogy nem te leszel a gyerekük élete párja, nem veszik komolyan a kapcsolatot, ezért nem is akarnak közel kerülni hozzád.


Anyóssal mi sem vagyunk egymás szájában de ha a férjem beugrik hozzá egyedül, akkor azt is meg szokta kérdezni hogy én hogy vagyok. Ez az esküvő előtt is így volt. No meg pár havonta 1 napot a hétvégéből együtt is megyünk.


Amúgy miért érdekel annyira? Ha nem bírnak akkor nem bírnak, ne erőltesd a kapcsolattartást, és ne akarj már benyalni nekik....attól csak szánalmasnak tartanak majd, de megkedvelni nem fognak...

2014. nov. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

# 11 :


Nem benyalni akarok nekik, csak szerintem emberszámba vehetnének néha. Nem akarom, hogy puszipajtások legyünk, csak szerintem ez így emberhez méltatlan viselkedés és egyszerűen nem értem.


Érzékeny lány vagyok és ez megvisel. Főleg, hogy tényleg szeretem a fiukat és már rengeteg dolgot megtettem érte.

Nem ahhoz vagyok hozzászokva, hogy keresztül néznek rajtam. :-(

2014. nov. 12. 19:22
 14/19 anonim ***** válasza:

Sajnos van egy határ, ameddig rajtad múlik a dolog, utána a párodnak kell kiállni érted - ami azt jelenti, hogy magáért.


Nekem a szüleim egyszer próbáltak volna egy rossz szót szólni a döntésemre, tudták volna, hogy mi a következmény.


Inkább éltem évekig nyomorban és megalázó körülmények között, akkor sem hagytam elvenni az önállóságomat és életkedvemet.


Vannak emberek, akik nem így csinálták. Nekik 30-40-50 évesen is anyuci mondja meg, hogy mi a dörgés.


Dönts, hogy tudod-e így tisztelni a partnered. Én tuti nem tudnám, ha nő lennék.

2014. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Azért írd meg, hogy sikerült a beszélgetés a pároddal?!
2014. nov. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
1-es: Bocsánat, ha még nem házasok, akkor nem após meg anyós, majd csak a házasság után. Addig a barátja szülei.
2014. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15-ös: Azért nekem nagyon nem esne jól, ha a barátom nem állna ki mellettem, a szülei előtt. Szerintem, ha téged nem hívnak, neki sem kéne odamenni, vagy neki kéne erőltetni, hogy "anya, a barátnőm is jön ebédelni, különben sajnos én sem tudok jönni, mert mi összetartozunk." "Ha rá nem vagytok kíváncsiak, rám se legyetek, mert szeretem őt". Szóval csak ilyeneket kéne mondani, és akkor a szülei is máshogy állnának hozzád. De mivel ő sem áll ki melletted, a szülei joggal hiszik azt, hogy nem komoly a fiú részéről....
2014. nov. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem megbántani akartalak. De miért akarod hogy emberszámba vegyenek, ha ők erre nem hajlandóak? Azért ne alázd már meg magad, hogy mindig te próbálkozol és ilyesmi....ez egy idő után igen megalázó dolog, ha ők ebben nem partnerek.


Persze ez csak az én véleményem, nem kell vele egyet érteni, de szerintem vad idegen embereknek nem kell jópofizni, ha nem szimpatizálnak egymással, (vagy csak egyoldalúan téged nem szeretnek), csak azért, mert bekerültél a családba addig amíg együtt vagytok a pároddal.

Gondolj bele. Ha valakit ellenszenvesnek tartasz, te sem mézes-mázoskodsz vele, és legszívesebben nem töltenél vele egy percet sem. Szóval nem kéne ezt erőltetni...de te tudod, a te életed.


Az meg, hogy ki hogyan kezeli azt hogy utál 1 embert a környezetében, emberség kérdése. Beléjük kevés szorult és ennyi. El kell fogadni.

2014. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Synesztro ***** válasza:
26/F Ezt a kérdést, akár én is írhattam volna:(. Nekem a párom 30, és az ő anyja sem bír, max elvisel, pedig mi 4 éve együtt is élünk. Sajnos én is elváltam, és van egy fiam is. Nem züllök, 17éves korom óta bejelentett munkahelyem van, festő vagyok, és jól is csinálom amit csinálok, ez mégsem elég nekik. Nálunk a párom kiáll értem, ez nálatok nagyon nagy baj, hogy nem. Lehet hogy éppen ebben rejlik a bibi, az anyjáék nem igazán látják azt az önzetlen ragaszkodást, mivel mikor velük van nem is látják egyáltalán sem rajta. Nálunk a páromnak harcolnia kellett, hogy elfogadjanak, de végül mivel a lányuk határozott volt ebben a kérdésben, nem volt más választásuk, mint a beletörődés. Azt viszont én rendkívül sérelmezném, hogy nem csak hogy nem áll ki értem a párom, de egyáltalán nem is vállal fel, mintha én tényleg csak egy játékszer lennék neki. Én 2 év után ettől be sokalltam volna, és választás elé is állítottam volna, hogy döntse már el hogy mit akar. Pl.: mi az hogy nem veszi fel a telefont, mikor anyucinál van??? :O Ezt nálam egy nő 1szer játszaná el. És ha fontos? Vagy a szülinap amit említettél. Ez már nem véletlen, ez a párod szempontjából már egyenesen pofátlanság. Sztem a gyerek kérdést is pont ezért napoltatják,mert azzal visszavonhatatlanul is örökre a családban maradsz. És az ellen már nincs mit tenni. Gondolom egy esetleges esküvő felvetése szintén hasonló reakcióval kecsegtet.:S Ami a legrosszabb pedig, hogy amíg ez nincs megoldva addig az összeköltözés sem jöhet szóba, vagy legalábbis ne csomagolj ki mindent:(. Egyébként nekem emiatt ment tökre a házasságom is, 3év után, 100m re laktunk az anyóséktól napi szinten jöttek át, el sem lehetett őket szinte zavarni, és elég volt 10 perc, hogy a nejem ellenem forduljon, mikor anyuci telebeszélte a fejét. mi már ott tartottunk, hogy az anyósomék akarták berendezni a lakásunkat, megmondani mi hol legyen stb. És még vay 1000 durvább történés, de ebből majd inkább egy könyvet adok ki, terjedelmileg odatartozik.:S A párod meg 33 évesen eldönthetné hogy kivel akarja a jövőt az ősökkel, vagy veled.
2014. nov. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!