Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a hűség fogalma?

Figyelt kérdés

Igazából ez nem kérdés akar lenni, inkább amolyan közvélemény kutatás.

Számtalanszor voltam már támadva, illetve lepontozva itt a nézeteim miatt.

Számomra a hűség nem azt jelenti, hogy nem fekszek le mással, nem csókolok meg mást, hanem hogy kitartok a párom mellett jóban-rosszban (persze itt is van pár kivétel)...

Tehát ha a párom meg is botlana, nem tekinteném világ katasztrófájának, nem dobnám ki, stb, stb...


Általában ilyenkor kapom a köveket, az értetlenkedést...


Erre ma felléptem Facebookra, és mit látok?


Egy 21 órával ezelőtt felkerült kép, amin egy pár kézen fogva, rajta a szöveg:


"A hűséghez nem kell póráz, aki szeret, veled marad."


És rajta 21 óra alatt 1.400 like...


Akkor ez most hogy is van? Mégiscsak elfogadott az én szemléletem is, csak jobb megjátszani a szentet?

Vagy én értelmezem félre a képaláírást!


Vagy ezek az emberek nem tudják, hogy mit lájkolnak? :D


2014. nov. 27. 09:22
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Jó én nem akarok vitatkozni a semmin.


De azért még egy kérdést hadd tegyek fel: Megismertél valakit, vagy tervezel ilyet mostanában?

2014. nov. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Nem, nem ismertem meg senkit, és konkrét ilyen tervem sincs...

Ami nem jelenti azt, hogy ha egyszer belebotlok valakibe, akkor nemet fogok mondani... nagy eséllyel nem...


A kérdést tényleg csak az említett facebook poszt generálta.

Nagyon jól tudom, hogy a nézetem nem általánosan elfogadott... és nem is azt mondom, hogy mindkét fél vadásszon az ellenkező nemre, vagy hogy keresse a lehetőségeket!


Csak azt, hogy ha egy hosszú kapcsolatban valaki belebotlik valakibe, akinek nem tud ellenállni, akkor nem feltétlenül kell holmi idejétmúlt elvek miatt nemet mondania, és a másik félnek sem kell feltétlenül egy világ tragédiájaként felfognia.


Közben mindenhol azt olvasom, itt is, és egyéb fórumokon, hogy húúú, hát az ilyet azonnal ki kell dobni, meg hogy soha többet nem lehet benne megbízni...


Erre itt ez a Facebook poszt (félreértés ne essék, nem eszerint élem az életemet), és jéééé... egy csomóan lájkolják azt, amit én mondok, csak csöpögősen van megfogalmazva...

Nem azt írja, hogy nem fekszik le mással, hanem hogy veled marad...


És ez gondolkodtatott, hogy akkor most mi is van??? :D


Mint említettem, ez igazán nem kérdés a részemről... nem tanácsot kérek, én tudom, mit akarok, tudom, hogy milyen az életszemléletem. Csak az általános vélemény érdekelt...


Amit eddig ugyanazt hallottam, mint eddig... ezek szerint vagy én értelmezem a képet félre, vagy ők...


Vagy már az is, aki elkészítette...

2014. nov. 27. 11:43
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez egy olyan vita amit nem lehet "megnyerni". Ugyanis amíg te úgy gondolod, hogy a hűség abban merül ki , hogy jóban rosszban kitartotok egymás mellett, a testiség pedig külön dolog. Tehát neked az belefér egy kapcsolatba, amíg a másik nem lesz másba szerelmes vagy nem hagy ott miatta.


Addig a másik tábor úgy gondolja, hogy neki nincs is szüksége arra, hogy mással legyen testileg, neki a hűség fogalma az ,hogy testileg IS és lelkileg IS hűségesek legyenek egymáshoz.


Tehát ha most egy ilyen esetben pl igen is szakító ok az, ha az egyik testileg megcsalja a másikat. Ez nem azt jelenti, hogy nem szereti és azért hagyja ott, hanem mert az Ő értékrendje szerint ez már nem fér bele. Ez most ugyan az mint ha pl a párod becsapna vagy hazudna neked pénzügyekben, nyilván nem esne jól, így egy olyan embernek, aki egy testileg is hűséges partnert szeretne, és ugyan ezt elvárja a másiktól is, hogy csak ő legyen neki, akkor bizony az nagyon fájdalmas tud lenni ha még is félrelép. Jobban mint ha mondjuk ott hagyna előtte és úgy választ mást.


Tehát lényegében az a fontos, hogy a pároddal legyenek egy nézetetek, hogy ha mind a két félnek ez belefér, és ez nem okoz fájdalmat a másiknak, hanem így látja jónak és természetesnek akkor nincs gond. Viszont ha nem, akkor nem várhatod el, hogy ő is úgy gondolkodjon mint te, mert nem mindenki tudja a testiséget és a szerelmet szétválasztani.

2014. nov. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

De mondom, hogy nem ugyanaz amit te gondolsz meg amit a poszt fogd már fel! lol :DDDD


Egyébként igen. Pont azért mert az emberek eldobják ezeket az "idejétmúlt" elveket, azért van annyi válás.


Természetesen van amikor indokolt, amikor bántalmazás van a dologban vagy megcsalás, de az esetek többségében pusztán az emberek gyengesége és nemtörődömsége meg moralitás nélkülisége okozza a válást.


Nem értek egyet a nézeteddel, soha nem is fogok, és ne haragudj de csak egy gyenge jellemű és/vagy ostoba ember tesz ilyet meg. Nem megbántani akarlak, de én ezt így gondolom, persze úgy tűnhet hogy most én nagyon arrogáns meg lenéző vagyok, de ezt csak azért vállalom így ennyire nyíltan, mert én eddig nem csináltam ilyet, nem is fogok és nem is tervezek. Te se tedd, mert értelme nincsen.

2014. nov. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Az értelmét szerintem ne taglaljuk, úgyse értenéd meg...


Ettől függetlenül nem érzem magam sem gyenge jelleműnek, sem ostobának. :)

2014. nov. 27. 12:09
 26/36 anonim ***** válasza:

Bizonyára. :)


Na puszi.

2014. nov. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Eloszor is ugy latom, hogy egyszeruen nem akarod (vagy nem tudod) ertelmezni a tiedetol eltero velemenyeket.

Elottem mar paran leirtak, hogy a kep, amirol beszelsz az nem arrol szol, hogy ossze-vissza csalhatod a parod, ha szeret veled marad, hanem arrol, hogy ha valaki igazan szeret, az nem fog allando jelleggel ellenorizgetni, bizik abban, hogy o az egyetlen szamodra.


Dowd valaszara kiterve: amit allit, sok emberre igaz. Nagyon sok emberre, de nem mindenkire. Ennek az okat en abban latom, hogy a tobbseg nem akarja tisztelni meg onmagat sem. Nem akar erot es energiat fektetni a jellemfejlodesbe, es megmarad egy kicsin, visszamaradott osztonleny szintjen.


Es amivel befejeznem: igen, sokkal rosszabb a megcsalas, mint amikor kilepsz egy kihult kapcsolatbol, es uj eletet kezdesz valaki massal. Nagyon ritka az, amikor az ember az elso szerelmeben talalja meg elete parjat. Van, akinek tobb idore van szuksege, es van, aki szerencses, es rogton ratalal arra az emberre, akivel le tudja elni az eletet. Az utobbi viszont ritkabb. Raadasul azt is kiemelnem, hogy normalis esetben minden kapcsolatbol tanulsz valamit, tehat idovel-ha te is ugy akarod, es dolgozol rajta- sokkal bolcsebbe es erettebbe valsz.

2014. nov. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

"Eloszor is ugy latom, hogy egyszeruen nem akarod (vagy nem tudod) ertelmezni a tiedetol eltero velemenyeket.

Elottem mar paran leirtak, hogy a kep, amirol beszelsz az nem arrol szol, hogy ossze-vissza csalhatod a parod, ha szeret veled marad, hanem arrol, hogy ha valaki igazan szeret, az nem fog allando jelleggel ellenorizgetni, bizik abban, hogy o az egyetlen szamodra. "


De igen, attól, hogy ez nem változtatja meg a véleményemet, tudom értelmezni másokét is, ráadásul anélkül, hogy emiatt ostobának minősíteném őket!

Emellett nem beszéltem össze-vissza csalásról... de úgy látom, másképp értelmezzük a képet. Végül is, ez csak nézőpont kérdése...


"Dowd valaszara kiterve: amit allit, sok emberre igaz. Nagyon sok emberre, de nem mindenkire. Ennek az okat en abban latom, hogy a tobbseg nem akarja tisztelni meg onmagat sem. Nem akar erot es energiat fektetni a jellemfejlodesbe, es megmarad egy kicsin, visszamaradott osztonleny szintjen. "


Tehát nekem el kell fogadnom az eltérő véleményeket, de aki nem úgy gondolja, ahogy Ti, az már visszamaradott ösztönlény? Hmmm?


"Es amivel befejeznem: igen, sokkal rosszabb a megcsalas, mint amikor kilepsz egy kihult kapcsolatbol, es uj eletet kezdesz valaki massal..."


Olvass vissza... nem arról beszéltem, amikor kilépsz egy nem működő kapcsolatból, majd új életet kezdesz! Hanem arról, amikor benne vagy egy kapcsolatban, és amikor kezd nem működni, ahelyett, hogy próbálnád megoldani a problémát, lecseréled a párodat... Tehát amikor az előző kapcsolat egy másik ember miatt szakad meg... erre mondtam, hogy annak ellenére, hogy előtte az előzőt otthagyja, ugyanolyan megcsalás...

2014. nov. 27. 12:50
 29/36 anonim ***** válasza:

En elfogadom a velemenyedet, es sokan masok is szerintem. Az mar mas kerdes, hogy mit gondolok. Igen, az en szememben az ilyen emberek osztonlenyek, es nem tekintek rajuk tisztelettel.


Ertem most mar, hogy mire gondolsz. Hat jo kerdes, igazad van, ez sem korrekt viselkedes. Konnyebb kidobni azt amivel problema van, mint dolgozni rajta. Ez is egy fajta primitivseg, es nem hiszem, hogy akik ezt csinaljak, azoknak valoban mely erzesei vannak a parjuk irant.

2014. nov. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

"benne vagy egy kapcsolatban, és amikor kezd nem működni, ahelyett, hogy próbálnád megoldani a problémát, lecseréled a párodat... Tehát amikor az előző kapcsolat egy másik ember miatt szakad meg"


szerintem nincs olyan, hogy egy kapcsolat valaki harmadik miatt szakad meg. a PÁRkapcsolatban nincs harmadik fél, ami a kapcsolatot érintő problémákban van, az mind a benne élők sara. tehát ha én a kapcsolatban lévő egyén beleszeretek valaki másba, és rájövök, hogy azzal a mással én boldogabb lennék, az nem az illető miatt történik. ő nem kért ebből semmit, nem erőltette, nem mondta, hogy szeressek belé és hagyjam el a korábbit. az, hogy képes voltam belátni, van jobb is, amit elérhetek, és ezért tettem (lásd: szakítottam az előzővel) lehet, hogy szívtelennek hangzik, de ha belegondolsz, racionális is, mert ha én más után vágyakozom, folyamatosan, az az aktuális páromnak sem lehet túl boldogító érzés. és valljuk be, ha nekem már más kell, akkor ott azzal a kapcsolatban gondok vannak.


persze, a kapcsolatbeli problémákon dolgozni kell. meg kell beszélni, közösen megoldást találni rá. de az, hogy én őszinte szerelemmel vagyok egy harmadik fél iránt, az hol megoldható bármilyen formában? még ha csak egy kósza kémiai reakcióról lenne szó, ami egy szex után véget is ér- amiről te beszélsz-, az még hagyján. azt talán én is el tudnám fogadni 20 év házasság után. vannak ennél komolyabb gondok is. de akkor, amikor nekem szent meggyőződésem, hogy boldogabb lehetnék mással, valaki mást jobban szeretek... akkor nem az a legracionálisabb döntés, hogy elhagyom az aktuálisat?


kérdezem, neked erről mi a véleményed? hogyan oldanád meg azt, ha a férjed hirtelen kijelentené, másba szerelmes, úgy érzi, vele boldogabb tudna lenni? erre milyen más lehetséges opciót találsz, azon kívül, hogy magadhoz láncolod, miközben tudod, hogy szenved? mert ez szenvedés.


lehet, hogy túl naiv és túl romantikus vagyok, de szerintem amikor valaki a kapcsolatból kilép, hogy mással legyen, egyáltalán nem az van a háttérben, amiről te beszélsz (kívánja testileg a másikat), sokkal inkább az, amiről én beszélek (jobban szereti, őszinte érzelmekkel).


Őszintén kíváncsi vagyok a véleményedre.


u.i.: azért, mert mások a nézeteitek, szerintem senkit sem kellene ostoba ösztönlénynek titulálni. ez szerintem távol áll az ösztönlény fogalmától. más a világkép, ennyi.

2014. nov. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!