Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a hűség fogalma?

Figyelt kérdés

Igazából ez nem kérdés akar lenni, inkább amolyan közvélemény kutatás.

Számtalanszor voltam már támadva, illetve lepontozva itt a nézeteim miatt.

Számomra a hűség nem azt jelenti, hogy nem fekszek le mással, nem csókolok meg mást, hanem hogy kitartok a párom mellett jóban-rosszban (persze itt is van pár kivétel)...

Tehát ha a párom meg is botlana, nem tekinteném világ katasztrófájának, nem dobnám ki, stb, stb...


Általában ilyenkor kapom a köveket, az értetlenkedést...


Erre ma felléptem Facebookra, és mit látok?


Egy 21 órával ezelőtt felkerült kép, amin egy pár kézen fogva, rajta a szöveg:


"A hűséghez nem kell póráz, aki szeret, veled marad."


És rajta 21 óra alatt 1.400 like...


Akkor ez most hogy is van? Mégiscsak elfogadott az én szemléletem is, csak jobb megjátszani a szentet?

Vagy én értelmezem félre a képaláírást!


Vagy ezek az emberek nem tudják, hogy mit lájkolnak? :D


2014. nov. 27. 09:22
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

"kérdezem, neked erről mi a véleményed? hogyan oldanád meg azt, ha a férjed hirtelen kijelentené, másba szerelmes, úgy érzi, vele boldogabb tudna lenni? erre milyen más lehetséges opciót találsz, azon kívül, hogy magadhoz láncolod, miközben tudod, hogy szenved? mert ez szenvedés. "


Ez megint más kategória, bár ettől a szememben ez az igazi megcsalás... Ha beleszeretne másba, ha mellettem boldogtalan lenne, semmiképpen nem láncolnám magamhoz. Ez az egyetlen az, amit nem tudnék elviselni!


Mert ha lefekszik mással, ha nem érzelmekről van szó, csak a nemi vágyak kielégítéséről, az nem zavarna.


De az igen, ha úgy lenne mellettem, hogy mást szeret, hogy mással szeretne együtt élni! Az már zavarna, még akkor is, ha semmi nem lenne köztük!

Én kb. belehalnék... de ha mással találja meg a boldogságát, akkor menjen! Legyen vele boldog... én meg majd túlélem valahogy...

2014. nov. 27. 15:00
 32/36 anonim ***** válasza:

"Dowd valaszara kiterve: amit allit, sok emberre igaz. Nagyon sok emberre, de nem mindenkire. Ennek az okat en abban latom, hogy a tobbseg nem akarja tisztelni meg onmagat sem. Nem akar erot es energiat fektetni a jellemfejlodesbe, es megmarad egy kicsin, visszamaradott osztonleny szintjen. "


Ebből a " Nem akar erot es energiat fektetni a jellemfejlodesbe, es megmarad egy kicsin, visszamaradott osztonleny szintjen." részre reagálnék.


Ez nem ennyire egyszerű. Az erőt és energiát belefektet egy elfojtásba, amit lehet csinálni, működik is egy darabig. Aztán a jellemet elkezdi rombolni a frusztráció. És mikor eljutsz odáig, hogy megkérdőjelezed a férfiasságodat is, mert ki tudja, talán 20 év után amióta nem voltál más nővel talán már fel sem állna egyre, vagy nem is tudnál már mit kezdeni vele, (és hasonló kérdéseket teszel fel megroggyanva a személyiségedben) akkor derül hogy ez sem nem jellemfejlődés, sem nem ösztönlény kérdése: tönkremész ha tartod ezt a konvenciót. És rájössz, hogy tiltásban, bilincsben élsz, alapvetően nyomod el az alap természetedet. És vagy fellázadsz, (titokban vagy nyíltan) vagy még nagyobb erővel próbálod elnyomni. (végül megtörsz így vagy úgy. Vagy a "rabságba" (ez az érzésed lesz és nem is kicsit), elfogadva a börtönt mint egy életfogytos, vagy kitörsz és megállsz egy útszéli lotyónál. Egyikhez sem kéne eljutni egyébként ha lehet)


És igen, nem mindenki. Van akinek tényleg elég egy életre egy nővel, de lényegesen kevesebben vannak mint azt sokan hiszik. De léteznek. (soha nem is mondtam, hogy nem)


A kérdés egyáltalán nem annyi, hogy ki ilyen vagy ki olyan. A társadalmi nyomás nem veszi figyelembe az emberi tényezőt de semmilyen szinten. Ítél: Xemét vagy - nem vagy xemét. Pedig nem fekete és fehér a világ. Egyébként álságos, aljas, és álszent ez a szabály, ezt elég sokan értik egy bizonyos kor felett. (alatta én sem értettem)


Ha gonoszul akarnék fogalmazni: (ahogy néha szoktam direkt, hogy kidomborítsam a kontrasztot) a nők szabályai szerint kell játszani, és ők ezt a bilincset rád verik, póráznak használják a szexet! Kisajátítanak és birtokolnak (ő az enyém) és figyeld meg: ha a szabálya szerint játszol, megdícsér, ha nem akkor minden leszel csak szép és jó nem.

Akik a párkapcsolatukban téged "ő az enyém"- nek tekint NEM tűri el, hogy a szexuális kontroll kicsússzon a kezéből! (valójában erről van szó, de nagyon mélyen kell belegondolni) innen fakadnak a kérdések: "mi lesz ha elhagy érte mert csinosabb?" , "mi van ha ő szebb mint én" stb... A szex részével akarják biztosítani, hogy te még véletlenül se mehess más irányba te az övé maradj. Ez erről és csak erről szól.


Amint ezt megértetted leesik (nem egyszerű, de megéri elgondolkodni rajta), hogy betű szerint hül*ére vagy véve, és a harag amit akkor érzel az igen nagy. Olyasmi van neked megtiltva amihez meg kell erőszakolnod magadat és miért? Hogy a gyeplő ne csússzon ki a kezéből. csak ezért.

2014. nov. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Dowd: egy dologban kijavítanálak:


"Ha gonoszul akarnék fogalmazni: (ahogy néha szoktam direkt, hogy kidomborítsam a kontrasztot) a nők szabályai szerint kell játszani, és ők ezt a bilincset rád verik, póráznak használják a szexet! Kisajátítanak és birtokolnak (ő az enyém) és figyeld meg: ha a szabálya szerint játszol, megdícsér, ha nem akkor minden leszel csak szép és jó nem.

Akik a párkapcsolatukban téged "ő az enyém"- nek tekint NEM tűri el, hogy a szexuális kontroll kicsússzon a kezéből! "


Ez nem csak a nőkre igaz, hanem a férfiakra is... Még azok nagy része is, aki szeretne ebből a bilincsből kiszabadulni, közben a nőt benne hagynák...

2014. nov. 27. 15:15
 34/36 anonim ***** válasza:

Jogos, most egy szálon vittem a témát a többségében férfi hozzászólok miatt, de egyébként igen, férfi rész dettó ugyanez.

Gyakorlatilag a "férfi" szavakat ki lehet cserélni "nő" -re.

2014. nov. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

"Az erőt és energiát belefektet egy elfojtásba, amit lehet csinálni, működik is egy darabig. "


Nem, pont, hogy nem errol van szo. Az elfojtas sehova nem vezet, az csak kiut kesobb hatvanyozottan, vagy emberi ronccsa tesz valakit.


En arrol beszelek, hogy egy ido utan nehany ember megerti, hogy mire vagyik az eletben, es dolgozni kezd magan. Az osztonoknek elni, birkanak allni es masokat kovetni mindig sokkal egyszerubb, de ez nem azt jelenti, hogy azok a ferfiak vagy nok, akik nem kivannak meg mast a parjuk mellett, azok elfojtasban elnek. Tinedzser korban szerintem az egeszseges emberek szinte 100 szazaleka atmegy ezen, az viszont mar dontes kerdese, hogy a kesobbiek folyaman mi lesz belolunk.

En pont ugy latom, hogy manapsag az az elfogadott, ha nok targyiasitva vannak, a ferfi pedig nem ferfi, ha nem kivan meg mast a parja mellett.

Ha no vagy, mutasd meg mindened, ha ferfi, szerezz meg annyi not, amennyit csak tudsz.

Egyaltalan nem mondanam atlagosnak amit te emlitettel, en azt veszem eszre, hogy azok a nok probaljak kisajatitani a parjukat, akiknek a kulsejukon kivul nincsen mas ertekuk, vagy akik valamilyen fondorlattal elve kotottek magukhoz valakit, mert az ilyen ferfi tenyleg nagy esellyel lelep, ha talal szebbet, fiatalabbat, belevalobbat.

Persze benne van a pakliban, hogy mellenyulunk, de azt tartom szemely szerint a legfontosabbnak, hogy hasonlo nezetu emberek alljanak ossze.

Nem egy olyan no van, akit nem zavar, ha a parja flortol, nezelodik, felrekacsingat. Akinek erre van igenye, annak is nagy eselye van olyan part talalni, aki ezt elfogadja. Olyan nohoz, akinek ez nem fer bele, nyilvan hasonlo ertekrenddel elo ferfi passzol.

2014. nov. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Mindenki éljen úgy, ahogy szeretne. Monogám, vagy nyitott kapcsolatban.


De ha egy nyitott gondolkodású ember összejön egy monogám típusú nővel, akkor annak nincs túl sok értelme. Abból csak titkolózás, hazudozás és megcsalás lesz. Sokkal egyszerűbb és gerincesebb dolog nyílt kártyákkal játszani. Elmondani hogy te ilyen vagy, és nyitott kapcsolatban akarsz élni. Ehhez ilyen társat kell választani. Ez így tisztességes. Az igazi énünk eltitkolása, és sunnyogva félredugni nem az. Aljas és megalázó a másik fél számára.


Én a monogám kapcsolat híve vagyok, a saját életemben, ahogy a férjem is így gondolkodik. Nála az az egy kivétel van, hogy ő örülne ha pl engem együtt látna egy másik nővel. Szerinte ez nem megcsalás, ha viszont férfival lennék az már igen:)

Én még egy másik nőt is megcsalásnak éreznék, amellett persze, hogy egyáltalán nem vonzanak a nők...tehát kizárt lenne az ilyesmi.


Szerintem a hűség annyit tesz, hogy szeretjük, tiszteljük a társunkat, élethosszig tartó kapcsolatban(házasságban), és hűségesek vagyunk, mind érzelmileg, mind fizikailag. Magyarul ha szeretjük a párunkat akkor nem leszünk másba szerelmesek, és nem fekszünk össze/csókolunk meg mást, csak a párunkat. Illetve kitartunk egymás mellett szeretetben/szerelemben, hűségben, jó időkben, és a nehézségekben is, szegényen, gazdagon, betegen, egészségesen, amíg a halál el nem választ. Ennyi.


A szöveg jelentése, csak annyi, hogy ha valaki hűséges társat akar, ahhoz nem kell mindig a sarkában lenni, és ellenőrizni. (nem kell póráz) Veled marad, mert szeret, és nem akar mást.

2014. nov. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!