Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak hogy ha szociáli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak hogy ha szociális fóbiám van és kevés önbizalmam van?

Figyelt kérdés
Ha társaságba megyek mindig félek attól hogy kiröhögnek és utálni fognak. Emiatt sosem voltak a gimiben sem barátaim, de még normális párkapcsolataim sem voltak.
2014. nov. 28. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam. És szerencsére volt egy barátosném, aki szintén. Egymásra találtunk, őt elküldték a szülei pszichológushoz, nem ezért, de ott beszélgettünk hárman, mert elhívott. Azt mondta a pszichológusnéni, hogy sokat álljunk tükör elé, mosolyogjunk, higgyük el, hogy szépek vagyunk. Fektessünk hangsúlyt azokra a dolgokra, amiket aztán majd szépnek találunk. A szemek, mosoly, de lehet az is, hogy észreveszed, hogy a te szemöldököd különlegesen szép.:D Én így jöttem rendbe...aztán sminkelni is elkezdtem magam 17 évesen. :)

Elégedettebb voltam magammal és tudtam magamról, hogy milyen emberekkel kell körülvennem magam... a nagyképű, pletykás embereket kerültem. De azoknak a véleménye sem számított, hiszen különbnek éreztem magam náluk... Akiknek a véleményére pedig adok, ők még mindig mellettem állnak és nem nevetnek ki. :) Remélem tudtam segíteni... és ezt ne fóbiának fogd fel, hanem különlegességnek! :)

2014. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egyébként 21 N
2014. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kellemes helyzet, én gyakorlatilag nem tudtam ezen változtatni évtizedek alatt sem. Érdemes minél kevesebbet agyalni rajta, és megtalálni az egyedüllét örömeit is, különben idősebb korodra teljesen kicsinál. Nem jelenti ez azt, hogy nem is kell arra törekedni, hogy változzon az ember, de nem kell minden áron.
2014. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is 21 éves. Szeretném leküzdeni a félelmeimet, de nem tudom. Pszichológusnál nem voltam még.
2014. nov. 28. 13:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Playstation.
2014. nov. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szociofóbia tréning céljából kis dózisú etanol kezelést javasolnék per os, egy megbízható terapeuta társaságában
2014. nov. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!