Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is megsértődne ezen?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő: barátommal 3 éve vagyunk együtt, előtte is barátok voltunk, maximálisan úgy érzem, ő a lelki társam.

Van egy hobbija, amibe nagyon sok időt és energiát öl. Ez a terület tőlem a lehető legtávolabb áll (sajnos), ennek ellenére a kezdetektől fogva érdeklődtem iránta. Mindig megkértem arra, hogy magyarázza el, amit tud, hogy én is megértsem, mindig érdeklődöm, mik a fejlemények, 100%-osan támogatom őt. Eddig azt hittem, ő ezzel tisztában van.

A minap egy ismerősétől tudtam meg egy mérvadó dolgot ezzel kapcsolatban, és vicceskedve "számon kértem" rajta, miért nem mesélte el. Idáig nem is lett volna bajom a dologgal, hiszen elfelejtheti, vagy tartogathatja későbbre. Abszolút pozitív dolog, tehát nincs szó arról, hogy szégyellné vagy titkolni akarná. A válasza a következő volt: úgy gondolta, engem ez nem érdekel. Hideg zuhanyként ért ez engem. Rettenetesen megbántott, hiszen évek óta folyamatosan igyekszem éreztetni vele, mennyire érdekel ez engem, mennyire támogatom. Ebből ő úgy látszik semmit sem vett észre, egyáltalán nem számított neki. Még a karácsonyi ajándéka is ezzel a hobbijával kapcsolatos lesz tőlem, komoly szervezést igényel, már néhány hete dolgozom is rajta. Úgy érzem, semmi értelme nem volt ennyi energiát és időt beleölni abba, hogy teljes mértékben mellette álljak.


Ilyen háttér információk tudatában kérdezem azokat, akik végigolvasták ezt a hosszú történetet: titeket is megbántana ez a reakció? Vagy túlreagáltam?


Előre is köszönök minden értelmes véleményt!



2014. dec. 2. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezen kár megsértődni.
2014. dec. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Attól, hogy próbálsz úgy tenni mintha érdekelne, még nem érdekel téged, és ezzel ő is tisztában van. Ennyi!
2014. dec. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet férfinak olyan hobbija is amivel még tovább éli kicsit a gyerekkorát is, ilyennel pedig csajának nem dicsekszik, mert ha tudja, hogy más az érdeklődési köre, akkor kikalkulálja, hogy a csaja ezt nagyon gyerekes, férfiatlan dolognak tarthatja.


Pl. szerepjátékokra, számítógépes játékokokra szerveződő közösség, Star Wars, képregények, modellezés (ez utóbbi már nem annyira ciki), stb.

2014. dec. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es: ez hülyeség, nagyon is érdekel.

3-as: korábban nagyon szívesen mesélt ezzel kapcsolatban, akkor is, ha nem kérdeztem. Ha kérdeztem, akkor pedig főleg. Hirtelen egyik pillanatról a másikra már nem akarja velem megosztani? Én ezt kétlem.

2014. dec. 2. 16:29
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

A második válaszolóval teljesen egyetértek. De...szerintem

A barátod tisztában van azzal, hogy próbálkozol érdeklődni, azonban vannak dolgok ,amiket csak bizonyos emberekkel jó megbeszélni, és te abban a dologban nem számítasz ilyen embernek.

2014. dec. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Maga ez a" dolog " érdekel téged vagy az, hogy ő mesél róla neked?
2014. dec. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha csak egyszer látta, hogy finoman megmosolygod a hobbiját, akkor ebben nem akar előtted teljes kitárulkozni előtted, nehogy az legyen a vége, hogy erre a következtetésre juss: "Te jó ég a pasim sokkal súlyosabb eset, mint amilyennek gondoltam."
2014. dec. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es lehetséges, vagy támadási felület lehet ez majd a későbbiekben.
2014. dec. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es lehet, vagy támadási felületnek érezheti a későbbiekben.
2014. dec. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!