Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy katonának vannak érzései?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy katonának vannak érzései?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy van egy fiatalember, aki

-kb 25 éves

-kopasz

-izmos

-tudd csunyán nézni is,

-de mindig jó a kedve és ilyen "lelkis" ember

-se kutyája, se macskája (azaz senkije nincs)

Külsőre ugy néz ki, mint egy tipikus katona.


Na már most az illető volt felvételizni a katonaságon és ott beszélt egy tisztel....és, amit a tiszt mondott neki, az kicsit megváltoztatta az illetőt.


A következőt mondta:

"Egy katona SOHA nem mutatja ki az érzéseit, érzelmeit mások elött. Pláne nem ugy, hogy ezt más lássa, hallja vagy tudjon róla. Ha ki is mutatja az érzéseit, akkor azt ugy tegye meg, hogy senki ne tudjon róla"


Kérdezte az illető, hogy "miért?"


Erre a tiszt: "Mert akkor sebezhető a katona"



Na már most milyen ember lesz a katonábol ezek után?



#katona-érzés-érzelmek-felvételi
2014. dec. 11. 19:52
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Kicsit úgy érzem, hogy most már átestünk a ló túloldalára.


Ha kérhetném, most már a személyeskedést, és az egymás sértegetését fejezzétek be.


A kérdés feltevésével nem ez volt a célom, hogy ilyen konfliktusokat teremtsek, hanem csak választ akartam a kérdésemre kapni.

Ha tudtam volna, hogy ez lesz belöle, akkor soha nem tettem volna fel a kérdést.


Belátom most ezaz én hibám, mert a lavinát kétségtelenül én inditottam el.


No, de hogy pontot tegyek a téma végére. Mindenkinek vannak érzései. Neked is és neki is és minden válaszolónak. Engem ami személy szerint megfogott azaz, hogy van olyan hölgy (tehát létezik), akinek egy katona tökéletes társ lenne....és hát mi is a dolga egy katonának egy ilyen nő mellett?


Az, hogy lelkitámaszt nyujtson számára. Ha látja a nő, hogy a társa milyen beállitottságu (pl: fegyelmezett), akkor nyakamat merem rá tenni, hogy beszélni fog az érzéseiről is. Van is egy ilyen mondás, hogy "amelyik kutya vau-vau, az nem ham-ham".

Attól még, hogy nem beszél az érzelmeiről annak lehet az is az oka, hogy már sajnos 22 éves létére tul sokat csalodott a férfiakban.


De sztem ne elemezzük ki ennyire a másikat, hanem inkább törekedjünk arra, hogy jól elbeszélgessünk.

Ti most már egy kis közösséget alkottok, mivel ez a kérdés már nem az első helyen szerepel, így ide már csak azok fognak hozzászólni, akik már irtak ide választ, vagy érdekli öket is a kérdés.

2014. dec. 12. 14:36
 32/37 anonim ***** válasza:
52%

Én sajnos a lelkizős emberek közé tartozom oldalakat tudok írni 1-1 alkalommal ezekről a dolgokról - és nagyon szeretem ha mások is mernek ezekről írni - így ismerem meg őket. Enélkül csak lennénk egymás mellett... Szex, munka, házimunka kombó...


A lelkiek nélül - számomra - a szex semmit nem ér, mert akkor lehetnék prostival is - nem lenne idegenebb mint az akivel "együtt vagyok" de nem engedni hogy megismerjem a személyiségét, valódi gondolatait. Az meg hogy "találjam ki minden gondolatát" nekem nem megy. Teóriát készíthetek, de az se a valóság lenne.


De! Amit félreértettetek. Nekem is van szükségem a saját térre - de ezt egy házon belül is meg lehet valósítani egy "külön" lakrész, alagsor, padlás, kamra, "nyári házikó" jelleggel (és én pont ilyet akarok majd magamnak) - de ez sokatonál azt jelenti, hogy akkor majd "néha összefutunk" a kanyarban... Ez nekem kevés lenne.


Az ilyn kapcsolatban azt érezném hogy a másik nem törődik velem és nem kér az én törődésemből sem. Ennek folyamányaként nem tudom mennyire van szükségünk egymásra... Ami szerintem kell, hogy legyen szüksége egymára a feleknek... Különben mi tartja össze őket? Az érezelmek? Láthattuk, olvashattuk hogy az nem számít sokaknak. Pénz? Az régen rossz. Szex? Az egy szexkapcsolathoz elég. Múlt? Az csak idővel lesz.


Szóval én nem tudnék egy katona-nővel együtt élni, egyrészt a katonák elég "katonásak" zavarna a parancsolgatás vagy a túlzott merevség, aztán ezek a dolgok amiket felsoroltatok... Nincs lelkizés, nincs semmi érzelem rajtuk...


Én csajban jártam olyannal aki hasonló volt. Rémes! Soha többé.


Akkor kisebbik rosszként inkább időnként menjen az agyamra, semmint az abszolút érzelemmentes "se hús se hal" hozzáállás mindenhez, vállvonogatás, és a szexet leszámítva semmi olyan amiben tényleg jó lenne vele lennem.

2014. dec. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

nincs azzal baj hogy te lelkizni szeretsz és sok figyelmet, törődést igényelsz. de miért kérdőjelezed meg mások érzelmeit csak azért mert nem úgy mutatják ki őket mint te?

szó sincs arról hogy egy kevésbé érzelgős ember ne beszélgetne a párjával. csak nem nyálas, csepegős, nagyon romantikus stílusban. miért szólna csak a szexről egy ilyen kapcsolat? ki lehet mutatni, lehet érezni a szerelmet/szeretetet anélkül is hogy folyamatosan hangoztatnánk: "lelkem virágoskertjének legszebb tubarózsája, te vagy életem egyetlen értelme" (kicsit talán túlzó volt ez a példa)

2014. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
52%

#33


Az tényleg túlzó mert ilyen nincs.


Nem tudom, hogyan lehet lelkizés nélkül beszélgetni az érzésekről...


Valahogy így tudom elképzelni (előre is elnézést ha sértő lenne)


Abszolút nyugodt, már-már flegmatikus hangon:

"Azt hiszem kedvellek"

"Én is"


Ilyen arccal: [link]


Nem tudom hogy lehet úgy hosszabb ideig élni, hogy nem beszélitek ki ami nyomaszt vagy bánt. Én nem csak magamról szeretem elmondani, hanem vágyom rá, hogy a másik fél elmondja amit gondol és érez, mert úgy érzem így ismerem meg így "kerülök közelebb" a lelkéhez.


Lehet elrontottak gyerekként... Elég sokat lelkizett velem az anyám, de alapból ilyen voltam mindig... Nagyon taszítanak azok akik érzéketlenek... Az apám hatása aki hobbi szinten vert meg semmiségekért... Emiatt taszítanak a katonák, rendőrök, tornatanárok meg úgy mindenki aki tele torokból üvölt meg fitogtatja a hatalmát

2014. dec. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

attól hogy nem vagyok érzelgős még nem flegmázok és nem pont így néz ki ha szerelmet vallok, mert vallok én csak nem percenként és nem úgy mint egy romantikus filmben.

nagyon sajnálom ha rossz gyerekkorod volt. érthető ha hatással volt rád. nyilván nekem is megvan az okom arra miért vagyok ilyen. de nem értem miért hiszed kevésbé normálisnak az én hozzáállásomat mint a sajátodat.

2014. dec. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
52%

#35


Tévedés ne essék a sajátomat se tartom annak.


De számomra inkább ez mint a Tied.


De a Tied is jó, sőt bizonyos szemzögből jobb.


De ezzel már nem lehet mit tenni.


Ilyenek vagyunk... Ez van. Remélem azért még van ilyen mint én, és nem fog mindenki idegsítőnek tartani (eddig -ből 1 annak tartott)

2014. dec. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Áldott Karácsonyi Ünnepeket kívábok mindenkinek!!! :D
2014. dec. 26. 23:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!