Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehetséges, hogy a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy a barátom homosexuális vagy esetleg bi?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nem tudom eldönteni, hogy megnyugodhatok vagy jobb lenne lezárni ezt a kapcsolatot. Pár hónapja többszörösen veszekedéseink adódtak, mivel megláttam a barátom és pár újdonsült ismerős között fúrcsa beszélgetéseket. Nos, azon akadtadtam ki, hogy amikor szóba került a családi állapot vagy sexuális beállítottság, akkor az én barátom nem azt válaszolta rá,h nekem barátnőm van, hanem azt, h nem tudja, h mi a sexuális beállítottsága és hogy ő kipróbálta már férfival és tetszett neki. Amikor rákérdeztem tőle és kértem, h legyen őszinte azt mondta, h ez nem igaz és hogy én nem értem. u.I ezen mit nem lehet érteni?!. Nem tetszett neki, h ilyennel vádoltam, de én úgy gondolom, hogy jogom van tudni kivel és mivel vagyok kapcsolatban. Akkor, amikor ez történt szakítottam vele, de kb 2 hónapon keresztül azt bizonygatta, h szeret és megbántottam, hogy azt feltételeztem róla, h meleg. Most kb 1 hónapja úgy adódott, h kibékültünk, viszont a bizalmamat kissé elvesztette. Minden nap eszembejut, h mi van akkor,ha becsap. Nem hozhatom fel neki a témát nagyon gyakran,mert amikor felhozom azt mondja, h már megbeszéltük és ő nem akar többet magyarázkodni; van amikor viccelődik a témával. Még mindig szeretem, de nem akarok megsérülni és nagyobbat csalódni. szerintetek mit kéne tegyek? 19/L
2014. dec. 29. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért ha bi akkor dobod ? :O
2014. dec. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem vagyok régimódi, de nem tudnák ezzel együtt élni.
2014. dec. 29. 22:58
 3/11 anonim ***** válasza:
És miért nem?
2014. dec. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igazából kevés az infó ahhoz, hogy ezt megválaszoljuk. A szexuális életetek hogy áll?
2014. dec. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha "vádoltad" azzal, hogy meleg, nem csoda, hogy nem mondja ki. :) Ha szeret téged, több, mint valószínű, hogy biszexuális. Ugyanakkor téged ez úgy tűnik, zavar, valamilyen számodra lényeges megfontolásból. Ez egyszerűen azt jelenti, hogy te nem fogadod el az ő múltjának, személyiségének egy részét, és ezek szerint heves érzelmekkel reagálsz rá. Így ő nem is fogja magát biztonságban érezni annyira, hogy bevallja, és valószínűleg borzasztóan nehezen élheti meg azt, hogy hazudnia kell valamiről, ami számára jó és fontos része volt egyszer az életének.


Közétek ékelődött egy fal, aminek az egyik oldalát harag/ijedtség (?) alkotja, a másikat pedig titkolózás. Ebből mindkettőtök számára bizalmatlanság születhet. Nagyon nehéz így fenntartani egy kapcsolatot.


Ha szereted őt, érdemes nyíltan beszélni erről. Javaslom, hogy kezdd azzal, hogy bocsánatot kérsz tőle! Ha meg tudod tenni ezt őszintén, talán ő is feloldódik. Elmondhatod azt is, hogy miért zavar vagy miért félelmetes, esetleg dühítő számodra ez a lehetőség, és meghallgathatod az ő válaszát. Nem érdemes számon kérni, és nem érdemes követelőzni, mert az sehová sem vezet.


Érdemes megtanulni az "énes beszélgetést", amiben ahelyett, hogy róla beszélsz, a saját érzéseidet fogalmazod meg. Pl. ahelyett, hogy "nem igaz, nem tudsz rám odafigyelni", azt mondod, hogy "én úgy érzem, hogy nem vetted figyelembe az én oldalam". Ez segíthet kialakítani egy őszinte és elfogadó légkört a beszélgetéshez, hiszen nem kell védekeznie, hanem az érzéseidről beszéltek. (Ha meg támadásba lendül valamiért - pl. "ha ezt érzed, akkor hülye vagy" -, akkor tudhatod, hogy defenzív a közeledben. Ha következetesen kitartasz az énes fogalmazás mellett, és tudod higgadtan kezelni a helyzetet, akkor előbb vagy utóbb ő is elkezdi komolyan venni.)

2014. dec. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
azért, mert maga a gondolat nem hagy nyugodni... nem vagyok túlzottan féltékeny típus, lányokat ha megnéz vagy jól kijön velük semmi probléma. de az zavar,ha ilyen jellegű temát feszeget idegenekkel
2014. dec. 29. 23:05
 7/11 A kérdező kommentje:

bocsánatot kértem emiatt többször és elmondtam neki, h tudja, h én itt vagyok neki és bennem teljes mértékben megbízhat minden téren. megk

kértem, h őszintén elmondhatja, mert nem fog semmi történni és azt is,h én szeretem őt.

2014. dec. 29. 23:11
 8/11 A kérdező kommentje:
erre az volt a válasz, h értsem meg, h neki nem volt ilyen jellegű ügye ...
2014. dec. 29. 23:12
 9/11 A kérdező kommentje:
és amit még tudni kell..közöttünk még nem volt sexuális kapcsolat
2014. dec. 29. 23:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy nem? Nem jött össze? Vagy nem is voltak rá próbálkozások?
2014. dec. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!