Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan zavar a dolog?

Figyelt kérdés

Van egy kérdés amivel nem igazán tudok mit kezdeni. Főleg hetero fiúk véleményére vagyok kíváncsi, hogy ti hogy látjátok?

Ott kezdem, hogy meleg vagyok és van két éve barátom. Van egy fiukbol álló baráti társaságom, már 5 éve ismerem őket. Viszonylag gyakran eljarunk ezzel a társasággal pár napra szórakozni az egyik barátunk nyaralojaba. A barátaim közül kettőnek van már barátnője és már azóta ők is járnak velünk. A barátaim tudják hogy meleg vagyok és hogy van egy fiú barátom, engem el is fogadtak így, de azt nem akarják, hogy vele jöjjek, azt mondta az egyik hogy neki nagyon nehéz volt elfogadnia azt hogy meleg vagyok és ugyanúgy néznie rám mimt eddig. Én úgy vettem észre hogy soha nem szóltak be miatta, hívtak is mindig ugyanúgy mindenhova mint eddig. Nekem nagyon jól esne ha jöhetne a barátom is a baráti társaságomba, és nekem rossz nézni azt, hogy az ő párjuk jöhet az enyém meg nem. Ugyanakkor próbálom elfogadni a véleményüket, de egyszerűen nem tudok már rájuk legjobb barátként tekinteni, hiszen a számomra legfontosabb embert nem fogadják el :( Nem tudom mit tegyek... Szerintetek el kéne fogadnom, hogy nem szeretnének a barátommal együtt látni?

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!



2015. jan. 11. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez érdekes! Ha téged elfogadnak, a barátodat is el kéne! Így volna logikus. Lehet, akkor téged sem fogadnak el maradéktalanul.
2015. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát, ez egy nagyon nehéz kérdés és erre nem is lehet értelmes választ adni. Mindenki máshogy viszonyul az ilyen dolgokhoz és én már azt is sikernek könyvelném el, hogy elfogadnak téged olyannak, amilyen vagy.


Az én baráti társaságomban rengeteg homofób ember van, akiknek ha azt mondanám, hogy meleg vagyok, többet szóba se állnának velem (nem vagyok az egyébként, de ismerek ilyeneket és nagyon korrekt embereknek tartom őket). Általában én szoktam őket kicsit nyugtatgatni, amikor elkezdik hangosan szidni őket.


Szerintem itt arról lehet szó, hogy ha elvinnéd a barátodat és látnának titeket kézen fogva sétálni, csókolózni, stb. akkor nem tudnának vele mit kezdeni. Számukra is kínos lenne és ezt akarják elkerülni. Nehéz téma ez és sajnálom.

2015. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 RRR ***** válasza:

szerintem fogadd el,ha nem akarod a barátaidat elveszíteni


nekem a szomszédom meleg és amíg egyedül van addig, semmi gond

ha azonban a barátjával,hideg futkározik a hátamon

nem tudom miért

lehet a haverjaid is így vannak ezzel

2015. jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, igen nagyon nehéz dologról van szó, hiszen szeretem a barátomat és akkor lennék a legboldogabb ha ugyanúgy jöhetne a baráti társaságomba. De a barátaimmal kapcsolatban még azt érzem, hogy egyszerűen nem tudom őket legjobb barátaimnak nevezni ezek után, hogy megkerdeztem jöhet e a barátom és nemet momdtak. De valahogy mégis kotodom hozzájuk, nem értem miért. Illetve a társaságból van egy valaki aki azt mondta, hogy felőle simán jöhetne a barátom, de a többségnek nem tetszett az ötlet és ez emgem bánt.
2015. jan. 11. 16:00
 5/10 anonim ***** válasza:
ha a barátodat nem fogadják el, akkor téged sem, mert te és a barátod összetartoztok
2015. jan. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hmm ez bizony tényleg nehéz. természetes, hogy most nem érzed úgy hogy a legjobb barátaid, hisz nemet mondtak a számodra legfontosabb dologra. és téged bánt, hogy a többi szeretője ott lehet, a tied pedig nem. engem is, biztos hogy mindenkit bámtana. de már korábban írták, vele értek egyet hogy ez számukra is kínos. én a helyedben elfogadnám hogy nemet mondtak, örülnék annak hogy elfogadnának olyannak amilyen vagyok, és hogy még mindig úgy is viszonyulnának hozzám. Megmondhatod nekik, hogy bánt téged a dolog és hogy miért bánt, talán meggondolják talán nem. és persze ha úgy nézzük, akkor igazságtalanok veled szemben, de igaz barátaid mert elfogadtak olyannak amilyen vagy, ami elég ritka fiuk közt.
2015. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolút jogosam zavar a dolog. Ha elfogadnának olyannak, amilyen vagy, akkor nem zavarná őket a barátod sem. Úgy talán érthetőbb lenne, hogy azt nem szeretnék, hogy előttük smároljatok vagy valami, de hogy eleve ne is menjen.. Én személyszerint nem mennék velük, ezzel is mutatva azt, hogy bánt a dolog, ugyanakkor valószínű a párodnak se esne jól, ha elmennél olyan emberekkel, akik őt nem fogadják el, mint a Te párodat. Nehéz kérdés, az tuti. Mi főleg a párom barátaival lógunk, ők elfogadtak engem is első pillanattól kezdve és mindig együtt hívnak minket mindenhová és az se zavarja őket, ha előttük smárolunk vagy megfogjuk egymás kezét. Szerintem ez a normális viselkedés a barátoktól, mert a barátok nem a nemi identitás alapján ítélik meg az embert.
2015. jan. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Amint írták előttem is, szerintem sem fogadtak el téged, talán még mindig reménykednek vagy nem tudom... És attól még lehet, hogy tényleg jót akarnak neked és szeretnek...(mármint érted hogy mondom :D)

Viszont ez a számodra tényleg úgy tűnhet, hogy nem igaz barátok.. Szerintem beszélj velük erről nyíltan, hogy miért zavarja őket, ha te a pároddal mész, ráadásul a többieknek is ott van... És ezek után elgondolkodhatsz azon, hogy akarsz-e ezek után még ilyen barátokat. Arra is gondolj, hogy ha a pároddal vége lenne, még ha már hosszútávú kapcsolatról van is szó, de akkor is, a barátaidra akkor is számíthatsz..

Egyébként nem értem, engem az boldoggá tesz, ha a barátaim boldogok, akár egy fiúval, akár lánnyal, szóval pont nem az érdekel hogy kivel..

2015. jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem attól félnek, hogy előttük fogjátok egymást "nyalni-falni", mint más pár. És ezt nem akarják látni. Megmondani viszont nem merik.

Téged szeretnek, az látszik. Szerintem nem ismerik magukat annyira, hogy tudják, hogyan reagálnának, ha ténylegesen, élőben látnának téged egy másik férfival.

A csók és a puszi simán beteszi a kaput egyeseknél, de van, akiknél a kézenfogás is. Másnak meg elég a gondolattal megbirkózni.


Talán legyél tökös és mondd ki, amit ők nem mernek.

Hogy ne aggódjanak, nem fogtok "úgy" viselkedni, nem akarjátok kellemetlen helyzetbe hozni őket. Olyanok lesztek, mint a haverok.

Ha ebbe bele mennek és megkedvelik a párodat, egy idő után, fokozatosan lehet el tudják majd fogadni a látványát is az intimitásnak közted és a barátod között.(kézenfogást, puszit, ölelést)

2015. jan. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azóta gondolkodtam a dolgon és rájöttem, hogy ők nem a barátaim, rájöttem, hogy csak havernak mennek el, sajnos nincsenek igazi barátaim, úgy látszik.
2015. febr. 10. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!