Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit gondoltok a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok a házassági szerződésről? Magatokra vennétek, ha esküvő előtt a párotok mindenképpen szerződést szeretne veletek kötni?

Figyelt kérdés

Van, akinél ez nem fér bele? Vagy inkább támogatjátok a dolgot?


Az én esetem:

A menyasszonyommal nyárra tervezzük az esküvőt, pár héttel a diplomaosztója után. Ebből gondolom ki is derült, hogy mivel még tanul, ezért nincsen félretett pénze. Ezzel szemben nekem viszonylag sok megtakarított pénzem és egy saját autóm van, amit mind önerőből szereztem.

Szeretnék a menyasszonyommal esküvő előtt házassági szerződést íratni. Persze én sem úgy tervezem, hogy elválunk, de ha esetleg mégis megtörténne a baj és válásra kerül a sor, nem szeretném, ha osztoznom kellene vele.

Például tegyük fel, ha elveszem feleségül és utána veszünk egy családi házat, akkor azt most java részt én fizetném, mivel nekem van elég megtakarított pénzem, de mivel a házasságunk után vennénk meg, akkor az már közös vagyonnak számítana, hiába gyűjtöttem én a pénzt jóval a házasságunk előtt. Ezt szeretném elkerülni.


Hölgyeket kérdezném első sorban, Ti mit szólnátok, ha a vőlegényetek házassági szerződést szeretne íratni veletek? Belemennétek ebbe vagy sem?



2015. jan. 12. 16:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én mindenképp kötni fogok, habár a párommal még egyelőre nem tervezünk házasságot. Sajnos a kapcsolataim során bebizonyosodott, hogy elég naív és rossz emberismerő vagyok. Olyan anyagi hátterem van, hogy lenne mit vesztenem egy rosszul elsült házasság után.

Szerintem udvariasan beadagolhatod neki, reálisan gondolkodsz szerintem.

24/L

2015. jan. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltunk az esküvőnk előtt, páromnak jó kereső állása, saját autója, félretett pénze volt. Én viszont tanultam akkor, bár volt némi megtakarításom. Felajánlottam neki, ha gondolja belemegyek a szerződésbe.

Azt mondta, neki meg sem fordult a fejében. Egyébként ha ő hozta volna fel, lehet kicsit sértve éreztem volna magam, de ez nem ok arra, hogy visszaadjam a gyűrűt. :)

Esküvő után 1 évvel vettük meg a házunkat, közös névre, bár én kb. a 10%-át álltam, de attól mind a kettőnk nevén szerepel. Azóta fordult a kocka, többet keresek nála. :)

Viszont minden közös és ez után is az lesz.

2015. jan. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Én mint nő és már házas ember (13 éve) ;) elfogadnám. Az én esetemben a férjemmel írattam alá ilyen papírt ő nem lepődött meg és nem is érdekelte. A bátyám is aláíratott ilyet a feleségével ott már volt sírdogálás, hogy mit is gondol róla a leendő férje?! De simán aláírta. Máig boldog házzaságban élnek. (10 éve)De így is lesznek olyan vagyon tárgyaitok amit a házasság után vesztek meg és az már mind közösnek számít, ha csak nem íratsz mindig alá vele egy papírt, hogy azt te vetted.

Amúgy ez a házassági szerződés ma már alap, az én ismeretségi körömben mindenkinek van. Ezen ha valaki megsértődik nagyon buta.

Szerintem erről beszélgetni kéne a pároddal ha ez felmerűlt benned, hogy mit is szólna hozzá, hogy ne váratlanul érje.

2015. jan. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha ennyi minimális bizalma nem lenne irányomba, ha még csak a gyanú is felmerülne benne, akár csak elméleti síkon is, hogy lehetek olyan gerinctelen féreg, hogy akár egy forintot is elvennék tőle jogtalanul a jövőben, akkor nem az az ember, akit én keresek.

Meg ennél a páromnak több esze van. Ha nem biztos benne 100 %-ig, hogy a párja jó ember, becsületes és korrekt, akkor nincs vele(m), mert úgy mi értelme...Abszurd. Összekötni az életedet valakivel, akiről el tudod képzelni, hogy később kiforgasson a vagyonodból és igényt tartson olyan pénzre, ami nem az övé, hanem a tiéd? Úristen...Nagyon nagyon kevés a korrekt, rendes ember, ez tény, de ha nem találnék ilyet, akkor inkább egyedül lennék. Ha meg nincs 100 % bizalmam afelé, hogy a másik ember nem egy patkány, akkor nem kötök vele házasságot.


Kérdésedre válaszolva: azonnal elküldenélek a fenébe.


28/N

2015. jan. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
31%
aki nem megy bele a házassági szerződésbe és megsértődik meg hepsziáskodik, nos, az a másik pénze után megy. ennyi. :)
2015. szept. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!