Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szülők és a homoszexuális gyerek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülők és a homoszexuális gyerek?

Figyelt kérdés
Miért nem gondolnak arra, hogy ezzel Őt bántják elsősorban, hogy nem fogadják ezt el? Miért nem gondolnak abba belem, hogy ezzel akár el is veszthetik a gyermeküket?

2015. jan. 22. 15:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
21%

Hű de toleránsak az itteni válaszolók.


Nem tudom hogy lennének képesek elfogadni a meleg gyereküket, ha azt sem fogadják el, hogy vannak más emberek, akik máshogy gondolkoznak, mint ők maguk. (pl. a 67 vagy a 69 százalékosok).


20:

Pont volt egy eset 1-2 éve, hogy két meleg megcsókolta egymást az utcán és egy boltosnak kellett kimennie a boltjából rájuk szólnia. Fú, de nagy hisztit csaptak abból is.

2015. jan. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
86%

Hű micsoda hős lehetett az a boltos... Megóvta a közerkölcsöt.


Mellesleg elég szerencsétlen szó ez az "elfogadás"...

Elfogadnia az illetékeseknek lehet. Én elfogadhatok 10 ezer forintod, de senkit nem érdekel, ha egyszer nem ajánlották fel. :)

Szóval nevetséges hangoztatni, hogy nem fogadjuk el a homoszexualitást, amikor nem tőlünk függ a létezése.

2015. jan. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
100%

Én elfogadom a másságot és szerete az őszinteséget is.


Én magam mint többszörös apuka ezt a kérdést nem kizárólag a szülői szempontot venném figyelembe ha ilyen helyzetbe kerülnék.


Természetes először mint szülő, persze önérdek is lenne. De azt is be kell látni, hogy ez a helyzet nem rólunk szülő(k)ről hanem róluk azaz a gyermekünkről. Kap a homoszexualitása miatt eleget idegenektől, legalább mi szülők ne legyünk a boldogsága ellen és ne ítéljük el azért mert meleg.

2015. jan. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat köszönöm!
2015. jan. 23. 12:37
 25/28 A kérdező kommentje:

Remélem még érkezni fognak válaszok olyan szülőktől akik már kaptak ilyen "hírt" gyermeküktől!


Számítok olyan szülők válaszára is akiknek vagy nincs még gyermekük vagy már van gyerek, de még nincs abban a korban hogy a szexuális indentitása kialakult volna. Ők hogyan reagálnának rá amikor a gyerek bejelenti, hogy a SAJÁT NEMÉHEZ vonzódik?


Várok olyan válaszokat is természetesen akik NEM szülői (rokoni) oldalról közelítik meg a dolgot, hanem SAJÁT tapastalatukat tudnák megosztani itt. (Azaz amikor elmondták otthon a szülőknek megértették-e őt vagy sem..)

2015. jan. 23. 12:55
 26/28 anonim válasza:
100%

Én nekem 2 fiam és 2 lányom van. A nagyobbik fiam 25 éves múlt, a nagyobbik lányom 19 éves lesz. (A két kisebbik: lány 14 múlt, fiú 8 múlt.) A legidősebb már majd 9 éve annak, hogy bejelentette, hogy meleg azaz homoszexuális és van egy fiú aki tetszik Neki és akinek Ő tetszik.


Én nagyon negatívan reagáltam rá. Még magamat is megleptem evvel. Másnap amikor már lejjebb nyugodtam és a feleségemmel kitudtuk beszélni négyszemközt ezt a dolgot - kiderült, hogy mégis csak egyformán gondolkodunk. Miután a fiam akkor hazaért a suliból leültünk vele beszélni és elnézést kértem, hogy olyanokat mondtam amit neg gondoltam komolyan és Nekem csak az a fontos, hogy Ő boldog legyen. De szeretném a párját megismerni. Akkor leszek igazán nyugott, hogy ha látom, hogy tényleg boldog Vele. Megbeszéltük, hogy mielőbb elhozza bemutatni a barátját, melyre kb. 1 héttel később sor került. Nagyon kedves fiú volt és létszott, hogy tényleg jól megvannak. Ezzel Én is megnyugodtam. A fiúk végül több mint 1 évig voltak együtt.

Ezután voltak rövidebb kapcsolatai is. A mostani kapcsolata már kb. 3,5 éve tart.

2015. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ #26!


Várom az újabb tapasztalatokat mind a két fél részéről!


(Szülők: hogyan fogadták a gyermekük bejelentését?

Gyerekek/Utódok: Mikor és milyen módon tudtad/tudtátok elmondani szüleiteknek ezt?)

2015. jan. 24. 19:36
 28/28 anonim válasza:

Mi már évek óta titkoltuk a szüleink előtt, de végre összeszedtük magunkat és teganpelőtt végre Én és az öcsém elmondtunk a szüleinknek hogy melegek vagyunk és barátunk is van. Talán az esetemben lehetett nagyobb sokk, hiszen az én barátom a gyermekkori legjobb haverom (akit egyébként nagyon jól ismernek), aki egyébb okok miatt a hét elején pont nálunk volt.

Nem volt könnyű sem a titkolózás sem a bevallás. De jól és el fogadták!

2015. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!