Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek a nyitott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a nyitott házasságról?

Figyelt kérdés
2015. febr. 5. 09:41
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

#20


Nem, mert a feleségemet szeretem, és nem barátként.

Ő a feleségem és kész. Nem véletlenül...


Ezen az alapon ha örök és tiszta hűséget akarsz vegyél kutyát. Baromság? Az!

2015. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez már a te dolgod.

Nekem az elképzelhetetlen, hogy valakit szeretek, de mással fekszem le. Akkor ott már valami baj van azzal a "szeretéssel".

2015. febr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Nincs értelme .Dowd! Nem fogják megérteni, nem is akarják! Csak a frázis pufogtatás! Attol hogy összejön valami mellékes, szeretjük egymást, 30 év után is feláll rá a cerkám. De nem gazudunk, nem vagyunk képmutatóak. Az első pitiáner dologra nem váltunk el. Mert ebben a kapcsolatban nincs egoizmus és jobban működik a kompromisszum készség.

A gyerekeket meg tényleg hagyjuk ki a dologból!

2015. febr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
23. Jó, erre meg én is mondhatnám, hogy ténlyeg nincs értelme, mert ti meg azt nem értitek meg, hogy mi ezt miért nem értjük meg (fogadjuk el)!
2015. febr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Én konkrétan senkit nem akarok meggyőzni ti kérdezgettek, meg félinformációk alapján ki akarjátok spekulálni azt amiben nincsen tapasztalat. Szóval agyalgatás alapján vagyunk megszólítva/elítélve.


Nekem édes mindegy, hogy ki él nyitottan vagy sem.

Az elején is annyit írtam csak, hogy abban élek, és nem élnék máshogy már.

2015. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

24. Én speciel teljesen megértem. Olvasd el a 10. válaszolót. Az ellenzők közül ő ért valamihez. Ahhoz, hogy nem szól le olyasmit amihez "nem ért". Azt látom, hogy még az is le van pontozva, ha valaki azt írja, abban él. Miért? A magánügye. Kérdezték, válaszolt.

Ha kérdezel elmondjuk miért jó és mivel valószínűleg akik nyitottban élnek éltek nem nyitottban ezért elmondjuk, hogy szerintünk (mindenkinek a saját szempontja alapján, merthogy mindenki másképp került nyitott kapcsolatba és nem csak két verzió létezik ahogy ezt valaki írta) miért jobb (nekünk) a nem nyitotthoz képest. Nem látom, hogy itt bárki közülünk, akik nyitottban vagyunk meg akarta volna győzni a másikat, hogy éljen ugyanúgy. Tartsuk tiszteletben egymás véleményét, érzéseit. Nekünk ennyi a kérésünk.. és akkor lehet beszélgetni, kérdezni, akár tromfolni is.

2015. febr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 PearlDiver ***** válasza:
100%

#18

Én pont hogy alkunak látom azt a felállást, amiben a PÁR tagjai másokkal is kefélnek: megalkuvás, mert a kalandvágy kiélése érdekében feladjátok a párkapcsolat intimitását, kikezdhetetlenségét. Nem ismerem a házasságodat, úgy gondolom, elég jól működhet azok alapján amiket írsz, de szerintem a házasság intézménye nem erre való.


A gyerek úgy jön ide, hogy a gyerekvállaláshoz sok feltételnek teljesülnie kéne, ami sokszor persze nincs így, mert a szülők tudatlanok és/vagy önzőek. Én sem értek jelenleg eléggé a gyerekneveléshez, épp ezért nincs még gyerekem. De szeretnénk idővel előteremteni az összes lehetséges körülményt, ami nálam többek közt a szülők jól tájékozottságát és erős szövetségét jelenti.


Lehet, hogy nekem nincs lövésem az évtizedes házasságról, mert nem tartok ott, neked viszont a gyereknevelésről van kb ugyanannyi lövésed, mint nekem. Így még nem tapasztalhattad meg, milyen hatással van a gyerekre, ha rájön hogy a szülei félrelépnek, akár egymás tudtával. A szexualitásnak az én olvasatomban 2 fő szerepe van: gyereknemzés és örömszerzés/szeretetkifejezés a társad felé. Emellett a kötődést erősíti két ember között. Ha olyannal fekszel le, akihez nem fűz párkapcsolat, mi történik a kötődéssel?


És attól, hogy szexuális hűség mellett is el lehet hidegülni, attól még a szexuális hűség nem lesz kevésbé értékes!!


A (legális vagy eltitkolt) megcsalással az a nagy bajom, és erről viszont van tapasztalatom, hogy azt jelzi, valami nincs meg kettőnk között ami nagyon kéne egy szeretetkapcsolathoz.


Még egyszer hangsúlyozom, nem haragszom senkire ha nyitott kapcsolatban akar élni, nem lehet mindenki sziklaszilárd erénybajnok, csak ha nem szándékozik erőfeszítéseket tenni a hűség erénye felé akkor ne legyen házas és ne neveljen gyerekeket, mert a példája esélyes hogy tovább fog terjedni és bomlasztja a tartást a társadalomban.


#23

Őszintén mondom, hogy próbálom megérteni. Tisztában vagyok vele, hogy az emberek baromi különbözőek, ami nekem működik, neked nem biztos és ugyanígy fordítva. De pl azt gondolom, hogy nagyon is egoista és kompromisszumképtelen dolog félrekuurni, ahelyett hogy önzetlenül a társad számára köteleznéd el magad.

2015. febr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Pearl


Attól, hogy te is máshogy élsz és mások másképp attól te sem erényesebb, sem jobb nem vagy, csak másképp látod.

Egyik sem jobb a másiknál a történelem ezt már fényesen bizonyította, ahogy változtak ezek az "erények", és szokások. Szóval nem jobb csak más.

Ez az lényege.

2015. febr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!