Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Homoszexuális tinédzser -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Homoszexuális tinédzser - testvérek! Nagyszülőnek hogyan lehet egy ilyet elmondani?

Figyelt kérdés

A tegnapi napon az öcsém és én elmondtuk a szüleinknek, hogy melegek vagyunk. A szüleink jól és elfogadták a dolgot. Én 18 éves vagyok öcsém 15 éves. Párkapcsolatunk van mind a kettőnknek.


A szüleimmel megbeszéltük, hogy az édesanyám szüleinél mindenképpen ott szeretnének (ill.) kell lenniük, mert van két kisebb unokatestvérünk akiket bizonyos (tragikus) okokból a nagyszüleint nevelnek. A másik nagyszülőkhöz csak az öcsém és én megyünk át. /A dolgokra holnap az ebédutáni időszakban kerül majd sor./


(A kérdéshez tartozó előzmények: http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..


Szerintetek hogyan reagálnak majd egy ilyen hírre a nagyszüleink? Mire számítsunk? Megfogják érteni? Elfogják ők is fogadni?



2015. febr. 7. 11:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell elmondani a nagyszülőknek?
2015. febr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 supra01 ***** válasza:
80%
Ugyanúgy, mint a szülőknek.
2015. febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem,mivel a nagyszüleitek nem a közvetlen környezetetekben élnek,így ők nem fognak rosszul reagálni. Egy nagyszülő más,mint a szülő,néha sokkal közvetlenebb,elfogadóbb,mint a szülők,elvégre nem közvetlenül ők nevelnek titeket. Nekem ez a tapasztalatom,egyébként az előző kérdéseteket is olvastam,és nagyon-nagyon-nagyon örülök,hogy a szüleitek jól reagáltak! Ehhez is sok sikert kívánok!
2015. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
5%

Azt a büdös k...!


Én meg azt hittem hogyha 2 gyerekem lesz, akkor már biztosítva vagyok az ellen, hogy csak meleg gyerekem legyen, mert olyan kicsi az esélye annak, hogy mindkettő az legyen.


Kérdező köszönöm, mert sokat segítettél a kérdéseddel. Most már látom hogy kb. 3-4 gyerekem lesz majd.

2015. febr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon irigyellek titeket, kérdező(k)... Az, hogy mindketten azok vagytok, meg tudjátok rendesen beszélni egymással a dolgaitok, átérzitek egymás helyzetét... Nagyon szerencsések vagytok.


De, hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem (ha tényleg mindenképpen el akarjátok mondani a nagyszülőknek) mivel tényleg nem élnek ott a közvetlen környezetedben, lehet, hogy pozitívan (vagy legalább nem negatívan) fogják lereagálni a dolgot. De azt is figyelembe kell venni, hogy a nagyszülők már idősebbek, és abban a korban mikor ők voltak fiatalok, a homoszexualitás 100%-osan elfogadhatatlan volt, egyenesen törvényellenes. És mivel ők ebben nőttek fel, lehet, hogy megmaradt bennük ez a nézet, és emiatt rosszul fogják lereagálni a dolgot...


De mindenesetre én nagyon szurkolok kettőtöknek, én nekem nem lenne merszem a nagyszüleimnek elmondani, tisztelet a bátorságotokért, és sok szerencsét :)

2015. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%

A nagyszülőkre ez egyátalán nem tartozik.Teljesen felesleges őket ebbe beavatni.Még a szülők is nehezen viselik el,ha ezt nem is érzékeltetik veletek .

Ti erről nem tehettek,de még arról sem hogy a világra jöttetek .Ilyennek kell hogy elfogadjanak bennetek .

Ez egyébként is anyai ágról öröklődik ,nem mintha ez lényeges lenne,csak az apák miatt írtam .Ebben az anyák a megértőbbek .Én azt kérném,had éljék le már a visszalévő életüket a nagyszüleitek,hogy ne haradgudjanak rátok .

Azt gondolom erre semmi szűkségetek ,és ez nem is old meg semmit sem .

2015. febr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

Azzal nem értek egyet, hogy a nagyszülőkre nem tartozik ez a dolog.


Azzal egyetértek, hogy az, hogy mind a ketten melegek vagytok az sokban szerencsés hiszen mindent könnyebben és nyiltabban megtudtok beszélni, mint ha csak az egykőtök lenne homoszexuális a másik őtök pedig heteroszexuális volna.


Azt jó ötletnek tartom, hogy őszinték akartok lenni a nagyszüleitekkel is és így még esélyt sem adtok rá, hogy ESETLEG kimagyarázhatatlan helyzetbe lássák meg bármelyikőtöket egy fiúval. Mert akkor azt nehezebb lenne "beadni" nekik, hogy félre vagy rosszul látták amit látnak!


Remélem minden rendbe lesz és elfogják fogadni!

2015. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

Én mint nagyszülő Én biztos örülnék neki, hogy az unokáim annyira megbíznak bennem, hogy egy ennyire komoly az egész életükre hatással levő dolgot is el mernek Nekem mondani akkor csak egy dolog lenne nekem a fontos az Ő boldogságuk.


Az szerintem nem jó megoldás, hogy nincsenek a közvetlen környezetetekbe így minek őket "beavatni" vagy minek ezt elmondani.


Őszintén remélem, hogy a Nagyszüleitek is legalább ugyan úgy fogják fogadni mint ahogyan a szüleitek reagáltak!

2015. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#1

Szerintem a bizalom fontos és eddig is nagyon rossz érzés volt akár a szüleink akár a nagyszüleink előtt titkolni ezt a helyzetet.


#3

Bízunk benne, hogy igazad lesz!


#4

Szerintem Te se azért vállalj gyereket, hogy titkolóznia kelljen előted ha esetleg mégis homoszexuális (meleg ill. leszbikus) vagy biszexulis lenne.

Nem beszélve arról a tényről, hogy egyébként statisztikailag nagyobb az esély arra, hogy ha az egyik gyerek meleg akkor azokat a géneket a másik örökölheti. (Nem vagyok orvos, de utána olvastam ennek.)


#5

Talán tényleg szerencse, hogy mind a ketten azok azaz melegek vagyunk. (Bár lehet, hogy még sem!)


#6

Miért ne tartoz(hatna) a nagyszülőkre is az unokájuk boldogsága?


#7

Mi is abban reménykedünk!


#8

Az Ön válasza a leg megnyugtatóbb, hiszen Ön leírja, hogy Ön mint nagyszülő hogyan állna ahhoz a dolog, hogyha az unokája egy ilyen jellegű bejelentést tenne Ön irányába!

2015. febr. 8. 08:58
 10/18 A kérdező kommentje:

#2

Ennél bonyolultabb a helyzet.

Az apai nagyszüleimnek velünk és kisebb testvéreinkkel együtt 13 unokájuk van. Ebből 4 fiú. A legidősebbnek (22 éves) egy kiskori fertőző betegsége utóhatásaként nem lehet gyermeke. A fiúk közül utána én jövök (18) utánam az idősebbik öcsém (15) majd a kisebbik öcsém (4). Én és a nagyobbik öcsém melegek vagyunk így a vérvonal legalábbis rajtunk keresztül biztos nem lesz tovább víve.

2015. febr. 8. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!