Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Homoszexuális tinédzser -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Homoszexuális tinédzser - testvérek! Nagyszülőnek hogyan lehet egy ilyet elmondani?

Figyelt kérdés

A tegnapi napon az öcsém és én elmondtuk a szüleinknek, hogy melegek vagyunk. A szüleink jól és elfogadták a dolgot. Én 18 éves vagyok öcsém 15 éves. Párkapcsolatunk van mind a kettőnknek.


A szüleimmel megbeszéltük, hogy az édesanyám szüleinél mindenképpen ott szeretnének (ill.) kell lenniük, mert van két kisebb unokatestvérünk akiket bizonyos (tragikus) okokból a nagyszüleint nevelnek. A másik nagyszülőkhöz csak az öcsém és én megyünk át. /A dolgokra holnap az ebédutáni időszakban kerül majd sor./


(A kérdéshez tartozó előzmények: http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..


Szerintetek hogyan reagálnak majd egy ilyen hírre a nagyszüleink? Mire számítsunk? Megfogják érteni? Elfogják ők is fogadni?



2015. febr. 7. 11:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
amúgy ez se biztos, ki tudja, lehet mire oda juttok, addigra engedélyezve lesz a melegeknek a gyermektartás, és talán még béranyát is tudtok szerezni, ezáltal a vérvonal sem hal ki nálatok... De ez még a jövő, csak reménykedni lehet, hogy javulni fog Magyarországon a melegek helyzete.
2015. febr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

Remélem olyan elfogadóak lesznek a nagyszüleitek is mint a szüleitek! Sok sikert!


Bár úgy lenne #11, ahogyan írod.

2015. febr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Előre jelzem, hogy Én a kérdésben érintett fiatalabb testvér vagyok!


Ma a koradélutáni órákban 'körbejártuk' a nagyszülőket. Az anyai nagyszüleink 100%-osan megértették és lefogadták a helyzetet.

Az apai nagymamám is könnyen fogadta, viszont a nagypapám pont a bátyám által a #10 kommentbe leírt háttér miatt illetve az ő életkora miatt (kb. 10 év van a nagyszüleim között) nehezebben fogadta.


Végül is mind a két helyen a nagyszülők annyit mondtak, hogy azért kiváncsiak lennének mind a kettőnk barátjára.


Erre a találkozóra akár már jövőhét hétvégén sor kerülhet, hiszen havonta egyszer szokott lenni egy családi ebéd Nálunk, amin ott szoktak lenni az apai ill. anyai nagyszüleink is.

2015. febr. 8. 18:34
 14/18 A kérdező kommentje:
Végülis nyugadtam mondhatjuk, hogy ez a hétvége mind az én mint a bátyám életében nagy mérföldkő, mert már sem a szüleink sem pedig a nagyszüleink előtt nincs semmilyen titkunk. És ELFOGADTÁK mint a SZÜLEINK mint a NAGYSZÜLEINK azt a tényt, hogy melegek vagyunk.
2015. febr. 8. 18:37
 15/18 anonim ***** válasza:

Örömmel olvasom hogy minden jól alakult nektek (a másik, szülőkre vonatkozó kérdéseteket is figyelemmel kísértem)! Tényleg becsülendő, hogy ilyen elfogadó családotok van, sajnos ez ebben az országban még nem általános :/ De nektek nagy megkönnyebbülés lehetett hogy elmondtátok. Én is most készülök rá (bár én már idősebb vagyok mindkettőtöknél), remélem nekem is el tudják fogadni, bár az biztos hogy ennyire nem lesz sima mint nektek.

Mindenesetre további sok boldogságot mindkettőtöknek, tartsatok ki a jövőben is egymás mellett! :)

2015. febr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
kezd visszatérni a remény, hogy lehet itt normális ország még ebből. ehhez persze több coming out kellene.
2015. febr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
A nagyszüleitekre is büszkék lehettek mert koruknál fogva kevés olyan nagyszülő van aki így viszonyul ehhez. Főleg amit a #10 kommentbe a mint kérdezők leírtatok.
2015. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Végülis ha jól veszem ki a szaitokból akkor a nagyszüleitek is elfogadták! Ez nagyon jó, hiszen legfőbb képpen az ő korosztályuk az a korosztály úgymondva akik úgy nőttek fel, hogy a homoszexualitás bűn és elvetendő dolog és egyébként gyógyítható betegség. Pedig ez nem igaz!

Én is idősebb vagyok (szinte már nagypapa korban), de én azóta rég beláttam, hogy ez nem betegség és nem is bűn. Ezt elsősorban az érintett(ek)nek, majd a hozzá(juk) közelállóknak kell felfogni és elfogadni.


Remélem minden rendben van veletek!

2015. febr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!