Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm valszeg elég...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm valszeg elég súlyos testképzavarral küzd. Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Szóval ő gyönyörű. Amikor megismertem olyan határozott volt, látszott, hogy van önbizalma. Amikor már egy ideje együtt voltunk, még mindig magabiztos volt, de az utóbbi időben azt vettem észre, hogy ez eléggé hanyatlásnak indult. Mostanság egyre rosszabb, és borzasztóan aggódok érte.

Azzal kezdődött, hogy elment edzeni, aztán egyre növelte az edzésnapok és órák számát, ma már nincs olyan nap, amikor ne edzene. Ezzel ugye nincs probléma, a sport jó dolog, de mindemellé nem akar enni sem. Az sem baj, ha egy nő vigyáz az alakjára, de hogy néha, amiko vacsorázni megyünk mondjuk együtt, nem akar semmit sem enni, kicsit aggasztó. A tükör közvetlenül a mosdója felett van, de úgy mos kezet, hogy még csak véletlenül se kelljen belenéznie. Hiába mondom neki, hogy szép az arca, gyönyörű a teste is (de tényleg, én imádom), ő ezeken vagy nevet, vagy csak mosolyog egyet, és ennyi. Undorítónak és visszataszítónak nevezi magát, amikor olyan helyen sétálunk, ahol látja magát az üvegben, remegve fordítja el a fejét, mintha félne a saját tükörképétől. Könnyezve nézi magát otthon, azt mondja, meztelennek érzi magát smink nélkül (ha nincs rajta smink éppen, akkor tényleg már majdnem sír a tükör előtt. Azt mondja, kövér az arca, kezelhetetlen és undorító a haja, azt mondja, nem elég nagyok a szemei, a fogait sem szereti, a testét meg... Arról ha már beszélnie kell, akkor könnyezik. Az mondja, soha nem fog úgy kinézni, ahogy szeretne, mindig széles lesz a csípője, sosem lesz vékony, sosem lesz kecses, stvb. és ez kicsinálja. Pedig tényleg tökéletes alakja van, vékony a dereka, széles a csípője, szép kerek feneke van, nagy mellei... Mi ez, ha nem nőies és szép?

Nem érdekli, hogy nekem tetszik, ő rühelli saját magát.

Mit tegyek? Szörnyű érzés ez a tehetetlenség. Szerintem mentális gondjai vannak, ha rákérdezek, hogy lett ilyen a magabiztos lányból, nem mond semmit, csak megvonja a vállát. Szerintetek érhette valami trauma, amit nem akar elmondani? Miért lett ilyen mellettem?


2015. febr. 19. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló helyzetben, érdemi eredmény nélkül, ki is készített az ügy. Soha többet ilyen nőt!
2015. febr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amíg nem sovány, addig el kell fogadnod, hogy változtatni akar magán, de azt tényleg mondd el neki, hogy az egészséges fogyáshoz szükség van normális étkezésre, azt ne vonja meg magától, mert ha csak edz de nem eszik, attól csak rosszabbul fog kinézni (tapasztalat). De ha félsz attól, hogy nagyon le fog fogyni, és neked úgy már nem lesz vonzó számodra, akkor ez ellen csak úgy tudsz tenni, hogy megpróbálsz beszélni vele, akár több családtaggal egyszerre. Ha nem megy, csak ideges lesz tőle, el kell fogadnod, vagy elveszted minden vonzalmadat, vagy valahogy elcipelitek pszichológushoz, mert segítségre szorul.
2015. febr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mond el a barátnődnek hogy normál étkezés nélkül hiába sportol. És fontos a pihenő nap is szóval nem kell egésznap edzeni. A regenerálodás annyira , fontos mint az edzés. Am nekem is volt , és van egy hasonló nő. jó ő azért ennyire nem visszi tulzásba de sokszor idegesitő.
2015. febr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!