Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egyszerűen nem tudom rávenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyszerűen nem tudom rávenni a páromat hogy legalább beágyazzon, de ő nem ismeri el az én munkámat, ötletek?

Figyelt kérdés

Én itthon vagyok gyesen gyerekkel, mikor itthon van én elkészítem neki a reggelit, ebédet, vacsorát,számítógép elé viszem be neki, kávét, üdítőt, takarítok utána, + gyerekkel foglalkozok, állandóan pakolok utánuk, mosogatok,beágyazok, mosok, vasalok,éjjel csak én ébredek a gyerekhez, szóval mindent én csinálok,és még sorolhatnám és ő imád szerelni valamit, de képes át kiáltani a másik szobába hogy neki milyen csavarhúzót vigyek mert nem képes elhagynia helyszínt hogy ő maga keresse meg ami neki kell, aztán szid mindenkit ha nem jót vittünk, a párom annyira nem képes hogy beágyazzon fél évente 1 szer.

Tegnap már megelégeltem, mert mindig úton van vagy filmet néz vagy alszik vagy internetezik.

És éjjel ő kelt a gyerekhez.

Ma azt terveztem h azt fogom csinálni amit ő szokott.

Semmit!

Ma reggel kiharcoltam magamnak hogy csináljon mindenkinek reggelit, tükörtojást.

Oké ez meg is lett, de mint mindig a gyerek nálam van.

Nem ágyaztam be, ő fogja megcsinálni.

Mindig azt mondja nekem hogy én egész nap nem csinálok semmit, milyen jó nekem itthon stb....azt szeretném ha észrevenné hogy nem is olyan jó, és van mit csinálni.

Annyira hozzászokott a semmitevéshez hogy alig akar valamit csinálni, hozzászokott hogy mindig ki van szolgálva, hogy mindig mindenki más keresgél helyette mindent.

Csak elég kimondania, elég utasítania és már meg is van oldva helyette minden.

Erről akarom leszoktatni, anyuci úgy nevelte hogy nem kellett semmit csinálnia, mert anyuci ügyes és mindent a kezébe adott, megcsinált mindent helyette.

Jön a tavasz de már közölte velem hogy ő biztos hogy nem fog fűnyírózni.

Pedig röhejesen kicsi területről van szó.

Ellenben ha van kedve mindent megbütyköl , megszerel, na de nekem abból nem sok hasznom van ha a saját hangfalait állítgatja.

Szerintetek ez jó ötlet lesz ez az 1 napos sztrájk?

Hogyan térítsem észhez?

Azt sem szeretném ha utána azt mondaná hogy nem vagyok való semmire mert nem csinálom meg azt amit ő kér.

Mert van mikor kéri, szépen, van mikor hozzd már ide...kedvétől függ.



2015. márc. 26. 07:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kommunikáció.
2015. márc. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 bandi6891 ***** válasza:

Mivel majdnem teljes egészében azt látom leírva ami anyám és nevelőaopám között van és mivel láttam az éveket eltelve szenvedéssel ezért minden esetben azt tudom mondani hogy az ilyen egyéneket jól egyedül hagyni napokra/hetekre,kemény leckét adni nekik.

Én biztos nem beszélnék ilyen emberrel,a tettek itt fontosabbak egy ilyen (megkímélem magam a törlésemtől),az ilyen történetektől feláll a szőr a hátamon,meg az ilyen nőkön akik ilyen szerencsétlenek,már rég p*csán kellett volna rugni azt a mihasznát... vagy amin elgondolkozok hogy minek kellett gyereket szülni egy ilyennek???Jobb ha vissza se nézek ide... 28F

2015. márc. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1 nap röhejesen kevés.
2015. márc. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Lehet hogy röhejesen kevés 1 nap de túl későn jutott eszembe, holnap már megy munkahelyre dolgozni.

Amúgy nagyon nehéz rávenni dolgokra, 4-5-ször kell neki mondani mire neki áll az egy 10-ed részét sem csinálja annak amit én szoktam.

Egyszerűen hidegen hagyja minden...Egyből az első kérdése az volt hogy mi történt velem hogy így parancsokat osztok neki...nohh nem tenném ha tudná dolgát...

Ha már nem tehetem meg azt hogy tényleg 1 napig azt csinálja amit én szoktam, akkor a következő napokban nem fogok pattogni neki, ha kell neki tea, kávé, üdítő, ott ül az asztalnál akkor álljon fel töltsön magának.

Ha szerszám kell, keresse meg magának.

Én is szívesebben végezném a munkámat ha lenne egy hordár aki mindent hoz visz egy lépést se kéne megtennem, de ettől én kicsit több vagyok hogy így viselkedjek.

Nem fogok neki ugrálni még akkor sem ha lehord egy lusta disznónak akkor se.

Nem tudom ebből valami le fog e esni neki.

2015. márc. 26. 09:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Amit egyszer elrontottak, azt nehéz helyrehozni....

Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy szerintem a párod világ életében önző teremtés volt, ilyennek nevelték, így szocializálódott és most hogy a gyerek is ott van a nyakadon sokkal fáradtabb és ingerültebb Vagy mint korábban.....ezt tapasztalatból írom.

Hogy mi lehet a megoldás? A számonkérés és követelőzés semmiképen....feltéve, hogy nem akarod egyedül felnevelni a közös gyereketeket!!! Te úgy gondolod, hogy önzetlenül mindent megadsz a párodnak amire éppen szüksége van, és Ő ezt nem viszonozza Feléd..... gyakorlatilag meg akarod leckéztetni. Ki vagy akadva azon, hogy nem csinálja meg azt ami számodra fontos lenne, de órákat szöszöl olyan dolgokon ami viszont számodra lényegtelennek tűnik....eltérő értékrend, eltérő gondolkodásmód....nem tudom mióta éltek együtt, de nem igazán ismeritek egymást!!!

Szerintem a megoldás a részletekben rejlik, hogy tudatosan meggyőzöd a párodat arról, hogy mennyire fontos lenne Nektek az a munka amit éppen csinálni kéne, vagyis érdekelté teszed abban, hogy legyen kedve Neked segíteni. Egy mosoly, egy csók, egy kis kedvesség és meg fog változni a hozzáállása...feltéve, hogy még tényleg vonzódik hozzád. Nagyon jól tudom , hogy te is pont erre vágysz, de egy egoista partnertől ezt nemigen fogod önként megkapni, erre ne számíts!!! neki egy dolog a fontos, hogy jól érezze magát, ennek megfelelően cselekszik.

Nagyon sok anyuka elköveti azt a hibát, hogy a gyerek születése után megszűnik Nőnek lenni, mindent a gyerek érdekeinek rendel alá, és a pasik ezt nem akarják tudomásul venni(főleg nem egy egoista)....közönyösek, elutasítók lesznek a partnerükkel szemben(főleg szexuális téren) és visszasírják régi nyugodt életüket amiben Ők voltak a középpontban. Ha szándékosan vonul el bütykölni, tévét nézni, és egyedül jobban érzi magát mint a társaságotokban, akkor ott komoly probléma van....

37F

2015. márc. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor nálunk komoly a probléma! Megoldás?
2015. márc. 26. 09:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Eleinte gondolom nagyon aranyos, kedves és gondoskodó voltál, ő pedig ezt megszokta,aztán mikor rádgyűlt a sok tennivaló, elvárja, hogy akkor is te csinálj mindent mert megszokta

annak idején én is így kezdtem, hogy ő ne csináljon semmit, én vagyok a nő, stb,. aztán rájöttem, hogy marhára idegesít, hogy ő röhög a gép előtt ülve én meg majd megszakadok a tennivbalóban... szépen fokozatosan vettem rá, hogy csináljon dolgokat

először volt a beágyazás, konkrétan leteremtettem, hogy ő nem itt lakik, azt hiszi, hogy a csicskája vagyok? ketten vagyunk ebben a kapcsolatban

utána jött az, hogy amikor én takarítok a lakásban, mondjuk addig porszívózzon, vigye le a szemetet.. ebben meg is állapodtunk, utána ha én elmosogattam, ő pakoljon el és így tovább... most ott tartunk, hogy valamelyik nap, mikor mentünk valahová én meg épphogy hazaértem előtte munkából, ő aznap otthon volt és rendbe tette a lakást, mindent elpakolt, hogy ha szórakozni megyünk, nekem ne legyen ezzel gondom.. fél éves meló volt... megesett, hogy én sértődtem be, de az is hogy ő.. persze ezeket utána megbeszéltük, hogy akkor ne legyen veszekedés

ha nem mondod meg neki, hogy neked ez már nagyon sok, nem fogja tudni, ha viszont tudja és úgy sem érdekli, akkor próbáld vele megbeszélni, hogy nem robot vagy.. ha ez sem segít, akkor nem tudom... nagyon nagy a gond

ne félj attól, hogy mit mond! Ha neked nem jó az amit ő csinál, akkor mondd csak meg és ha elvileg szeret, akkor neki is kompromisszumképesnek kellene lennie

2015. márc. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Manócska1 ***** válasza:
szerintem is az van,hogy hozzászokott hogy neki semmit sem kellett csinálnia. próbálj meg beszélni vele,hogy neked ez már sok és hogy segítsen be ő is. sok szerencsét!
2015. márc. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ma megint említettem neki hogy, milyen szépen nő a fű hamarosan lehet fűnyíroznia, erre fő rám szólt kijavított hogy fűnyíróznod.

Szívem szerint úgy csinálnám hogy mindent ami az ő reszortja lenne ott hagynám,hogy vegye észre magát de sajnos a szomszédok a vendégek igen hamar megszólnának hogy nincs rend.

2015. márc. 27. 12:20
 10/11 Manócska1 ***** válasza:
még fűnyírózni is neked kell? ez szörnyű! nem beszéltél vele?
2015. márc. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!