Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most komolyan egy macska miatt megy tönkre a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Barátnőm kapott egy macskát decemberben születésnapjára.

Már akkor mondtam, hogy allergiás vagyok a macskaszőrre, és ha lakásban fogja tartani, akkor nem fogok tudni nála aludni, mert kb egész nap tüsszögni fogok, meg begyullad a szemem. Akkor azt mondta ok, mert úgyis udvaron lesz, meg van neki az emeleten egy kis erkély, ott lesz a fekvőhelye. Ez működött is egy darabig, de aztán ahogy "belebzult" a cicába, csak beengedte a szobájába. Persze mindig takarított, mikor átmentem, de nagyon kész voltam sokszor, meg találtam az ágyon is macskaszőrt sokszor.


Ez még nem is volt gond, mert ritkán vagyunk náluk, mert szüleivel nem nagyon jön ki. Viszont most hogy pár hete megint egyetem és fent vagyunk közös albérletben, a macska meg otthon, az anyjáék azt mondták vigye fel a macskát, mert nem tudnak foglalkozni vele.

Na azóta folyamatosan azzal csesztet, hogy hadd vigyük fel, mert mi lesz szegénnyel. Hiába mondtam 50-szer, hogy nem bírok macskával egy lakásban élni, hiába szedek gyógyszert meg orrsprayt, stb. nem érti meg, és már rám haragszik, mert ennyit igazán megtehetnék érte..


Kompromisszumként arra gondoltam, hogy ráveszem szüleimet, hogy hadd vigyük hozájuk. Van ott 2 macska, kaja mindig van, mindegy, hogy 2 vagy 3 cica.

Ez megoldás lehet, vagy szerintetek mit lehetne tenni? Már nagyon elegem van a témából, pedig amúgy szeretem a barátnőmet, meg nem is volt semmi defektje, de ebbe a macskába nagyon szerelmes lett és félek előbb-utóbb a kapcsolat is rámehet, bármilyen furcsàn hangzik..



2015. márc. 28. 18:40
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

8-as, nekem semmi bajom nincs az állatokkal, sőt. Van egy ír szetter kutyusunk, aki most lesz 10 éves, imádom. A macskákért valóban nem rajongok annyira, de velük sincs bajom, HA az udvaron vannak, néha játszok meg simogatom őket is, csak a szőrüket nem bírom.


Nem direkt vagyok allergiás a macskaszőrre. Viszont az egészségemet nem igazán szeretném kockáztatni emiatt. Ha az albiban lenne legalább egy kis erkély vagy mit tudom én, akkor az mondom, ok jöjjön, de csak lakásban tudnánk tartani. Én meg nem csak hisztiből mondom, hogy nem tudok egy lakásban élni egy macskával, hanem tényleg így van.


Inkább akkor éljen szüleimnél a macska, minthogy menhelyre kelljen adni. Most is csak hétvégén látja a cicát.

2015. márc. 28. 22:49
 12/12 anonim ***** válasza:
Az én bátyám is allergiás volt sokáig a macskaszorre, de nem bírta ki cica nélkül(ahogy a család többi tagja sem:D) és egy idő után elmúlt az allergiaja:) persze azt nem erten hogy, meg kicsi voltam nem emlékszem:D de szerintem kompromisszumnak jó a Te ajanlatod is :)
2015. márc. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!