Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nőként szoktad hátrányos/elnyo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nőként szoktad hátrányos/elnyomott helyzetben érezni magad a férfiakkal szemben? Szerinted itt Magyarországon mennyire szükséges női-férfi egyenlőségről beszélni? 25F

Figyelt kérdés
2015. ápr. 3. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem szoktam.
2015. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

Munkahelyen szoktam. Az első munkahelyemen férfi volt a főnök, ha konfliktus volt, mindenkit kielégületlen vénlánynak titulált. 23 évesen én is megkaptam, pedig már volt élettársam, fogalma sem volt a magánéletemről. Többek közt ezért is jöttem el onnan.

A második munkahelyem jól indult, de az sem végződött jól. 4 évig voltam ott, 3-szor pályáztam magasabb pozíciót, egyszer sem kaptam meg. De körülnéztem, talán ha egy főnök volt az egész osztályon. Szülés után meg simán kivágtak.

Egyébként statisztikák szerint ugyanazért a munkáért egy férfi még mindig 10-20 %-kal magasabb fizetést kap. Ha van egy férfi meg egy női jelölt, inkább a férfit veszik fel, mert nem megy el szülni, ha beteg a gyereke nem ő marad otthon vele stb.

Viszont a fiatal srácoktól egyre inkább hallom, hogy egyenjogúság na, akkor a randin fizesd a részed. Az én időmben (38 vagyok) is volt egy-két ilyen srác, de szerencsére nem sok. Most ez lett a divat? Még az apukám azt mondta nekem, ha egy nő randi ki akarja fizetni a részét, az azt jelenti, hogy nem sikerült a randi, már nem is kér másodikat...

2015. ápr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen szoktam. Olyan területen tanultam és dolgozom, ahol jóval több nő végez, mint férfi, mégis rendszerint férfiak a főnökeim és a férfiak kerülnek feljebb a ranglétrán... És ezt rendszerint a kapcsolatokkal magyarázzák, tehát több a haverja, több főnökkel ment el iszogatni... amit persze én nőként nem tehetek meg, mert "rosszul venné ki magát"


és nekem pl semmi gondom azzal, ha valaki nem fizet rám egy randin. ha ez az "ára" annak, hogy valós egyenjogúságról beszéljünk, állok elébe.

2015. ápr. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
soha
2015. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!