Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Krónikus "félénkségben"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Krónikus "félénkségben" szenvedek, félek a férfiaktól, hogyan küzdjem le, mit tegyek?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok, elég sok tényező közrejátszott abban, hogy ennyire félénk és önbizalomhiányos vagyok. Túl vagyok csalódásokon, többször bántottak már meg, aláztak meg, vettek semmibe, én pedig nagyon nehezen tudom ezeket feldolgozni és tovább lépni. Mostanában azt vettem észre magamon, hogy nagyon félénk, bizalmatlan lettem, félek, tartok a férfiaktól, ugyanakkor vágyom kapcsolatra, hogy szeressenek. Nem vagyok magammal megelégedve, hiába bizonygatják többen, hogy szép vagyok, elég egy fél mondat hogy teljesen magamba roskadjak valami miatt. Tartok tőle, hogy nem lesz a férfiaknak türelme hozzám. Azt látom hogy az önbizalommal teli, harsány, hangos, nyomulós lányok a kelendőek, én aki mindig a háttérbe húzódom szinte láthatatlan vagyok.:(
2015. ápr. 19. 18:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
74%

Lehet hogy az "önbizalommal teli, nyomulós..." lányok (ami qrvát jelent kb :D) kelendőek, de ezek általában olyan pasit is fognak ki.


Szerintem sokkal szimpatikusabb egy önbizalomhiányos, szerény lány, mint a harsány, hangos, feltűnési viszketegséges csitrik.


Én azt gondolom, hogy egyáltalán nem baj, ha nem vagy olyan, mint a többi. Sőt, ez előny. Tény, hogy az ilyen lányokat nehezebben veszik észre. De lehet hogy éppen neked nem olyan pasi kéne, aki a "harsány" lányra vágyik, hanem egy szolidabbra.


Megpróbálhatnád azt, hogy eljársz társaságokba, belevágsz valami új sportba vagy tanfolyamba és ott nyitott vagy a beszélgetésekre. Általában ilyen helyeken könnyebben szólítják meg egymást az emberek és elég jó barátságok is kialakulhatnak. Szóval én inkább azt tanácsolnám, hogy ne legyél harsány meg nyomulós, hanem inkább "legyél jelen". Nem kell nyomulni vagy kihívóan viselkedni. Sokat beszélni sem kell. Elég ha épp ott van valaki egy 5-30 fős csoportban, ekkor szinte elkerülhetetlenül megszólítják egy idő után és elkezd ismerkedni mindenféle emberrel.


Viszont azon lehet változtatnod kéne, hogy egy fél mondattól teljesen magadba roskadsz. Nem tudom milyen dolgoktól roskadtál eddig magadba. Lehet bántóan mondta valaki. Tény, hogy én is nagyon könnyen magamba roskadok ha valami testi bírálatot kapok vagy a képességeimben. De nagyon fontos figyelni az olyan kritikára, ami építő jellegű és ami mentén elkezdhetsz jó irányba változni. Mert sokan vannak akik ezt sem tűrik el és cirkuszolnak, amikor csak fel akarta hívni a figyelmüket valaki, hogy nem jól csinálnak valamit. Ez egy elég bosszantó tulajdonság egy nőben szerintem, mivel sztem a pasik problémákat akarnak megoldani és előfordulhat hogy úgy kritizálnak egy nőt, hogy azt szeretnék változtasson vagy fejlődjön valamiben

2015. ápr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszi a jó tanácsot, próbálom megfogadni!

Nem az építő jellegű kritikáktól roskadok magamba, hanem amikor olyan dolgot tesznek szóvá amin nem tudok változtatni, vagy legalábbis gyökeresen meg kéne változtatni hozzá a személyiségemet. Pl. lány létemre nagyon magas vagyok (177 centi) és ezt már rengetegszer bírálták, gúnyoltak érte, pedig nem tehetek róla. Vagy kritizálták a személyiségemet, "kukának" tituláltak mert nem jár a szám állandóan. Vagy éppen antiszociálisnak mert nem szeretek nagy társaságba, hangos bulikba járni.

2015. ápr. 19. 20:07
 13/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Az hogy 177 centi vagy, miért lenne baj? Elég sok pasi van 180 centi vagy efölött. Amúgy meg miért lenne már gáz, ha egy nő magasabb a pasinál? Ha egyiküket sem zavarja akkor legyenek boldogok, a többi embernek meg semmi köze hozzá :D

Én ezen egyáltalán nem akadnék ki, hogy cikiznek, mert magas vagy. Ez elég gyenge cikizés, kb kiröhögném a helyedben, aki ezen problémázik.


Az meg hogy "kuka" vagy meg "antiszoc"...

Kérdező, nem lehet hogy túl sok (már bocsi :D) ri-b@nc barátnőd vagy ismerősöd van? Tény hogy a bulikba lehet pasizni meg csajozni orrba szájba, de elég sok olyan ember van aki nem szereti. Én pl eléggé lenézem a bulizós nőket. Sztem egy nő legyen inkább szolid és visszafogott, mint hangos és bulizós. Persze ez azoknak a pasiknak lehet nem fog annyira tetszeni, akik "rövidtávon" terveznek egy nővel. Illetve azok a nőtársaid sem fogják megérteni a viselkedésed, akik sokat buliznak.


Szerintem szimplán csak nem megfelelő emberek vannak körülötted és a nem megfelelő emberektől jövő információkra hagyatkozol és nagyon magadra veszed

2015. ápr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"magas vagyok"

"kukának"

"antiszociálisnak"

Hé, hé!

Az elsőn tényleg nem lehet változtatni... na de a másik kettőn?

Ahogy írták: járjál társaságba és szolidan ismerkedj.

És szerezz egy kis önbizalmat!

Ez csak ilyen hülye női általánosítás, hogy ha egy férfi rossz volt veled, akkor majd az összes rossz lesz.

2015. ápr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!