Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy változtassak hogy ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy változtassak hogy ne legyek függő a páromtól?

Figyelt kérdés

Feladtam mindent, elhanyagoltam az egész életemet, a családomat, elvesztettem a barátaimat. Mindezt azért, mert bolondulásig szerelmes voltam/vagyok a páromba. Nem magamat, hanem az ő érdekeit helyeztem előtérbe, csak ő számított, és semmi más. Sajnos ezzel aláástam a boldogságomat is, mert tőle függök teljesen. Ő nem hanyagolta el a barátait, családját, az életét, a tanulmányait. Nem csupán velem foglalkozott és nem is szeretne csak velem foglalkozni. Ha van lehetősége, elmegy a barátaival szórakozni, én addig egyedül vagyok, és őt várom, mikor jön vissza.


Nekem rajta kívül nem maradt semmi értékes az életemben, megszűnt minden, feladtam saját magamat. Pedig régebben egy önálló, szabad nő voltam, el tudtam foglalni magam, szórakozni jártam. Jól éreztem magam egyedül is, nem függött senkitől a boldogságom.


Ha valaki volt már hasonló helyzetben, elmondaná mi segített megváltozni? Szeretnék megváltozni, de nem tudom hol kezdjem.


Azt is fontos megjegyezni, hogy a párom mostanra már abszolút nem féltékeny és biztosnak veszi a kapcsolatunkat. Régebben azért éreztem rajta egy kis féltékenységet. Én picit féltékeny vagyok néha, ő abszolút nem. Ha megváltoztatom a külsőmet, az segíthet? Nem tetszik, hogy ennyire elbízta magát.


2015. máj. 22. 15:42
 1/4 A kérdező kommentje:
A féltékenységet egészséges kereteken belül értem, mielőtt valaki félreértené.
2015. máj. 22. 15:47
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Ahova eljutottatok, onnan nincs visszaút. Szakítanod kellene, és ismét felépíteni az önálló életedet, majd ahhoz találni egy megfelelő társat. Nem attól lesz életed, ha a párod féltékeny lesz az új külsőd miatt. Ez még mindig arra irányuló gondolat, hogy a párodat megtartsd, mert függsz tőle minden tekintetben, és ő az életed, jajj mi lenne veled nélküle.. Hagyd a fenébe. Azért ahhoz ő is kellett, hogy idáig fajuljanak a dolgok. Neki megfelel így, neked nem. Szakíts a függőséggel.
2015. máj. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg újra felvenni a kapcsolatot a régi barátaiddal, vagy ha ez nem megy, akkor keress újakat. Járj el jógázni, tornázni vagy valamilyen klubba. Ha régebben is nyitott személyiség voltál, biztosan sikerül kapcsolatokat kiépíteni.
2015. máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Építs karriert, vállalj új munkát ami nagyobb kihívás, akár másik városban, ha kell, így egyúttal új embereket is megismersz és te is fejlődsz!
2015. máj. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!