Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A párom ebben a hónapban kezdett dolgozni, 8 órázik. Én 3 órát dolgozok egy nap, mellette 3 óra iskola, de gyakran 6-7 órákat bent vagyok hétvégén is. Az elmúlt 2 hétben pl minden szombatom és vasárnapom a munkában töltöttem. Meg mellette enyém a teljes házimunka, a bevásárlástól a mosásig, sajnos mosógép híján kézzel mosok.

Anyagilag nem állunk jól, késik a fizetésem, már a saját tartalékpénzemből vásárolom magunknak a kaját.

A barátom azt az elvet vallja, hogy ne kelljen gyakran boltba venni, inkább vegyünk két halom cuccot egyszerre, aztán sajna a fele kidobódik, meg heti 2szer 10 ezret hagyunk ott.

Én inkább megyek két naponta, de veszek csak annyit, amiről tudom, hogy elfogy.


Ebben nem tudunk megegyezni.


Kinek van igaza?


2015. jún. 9. 15:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Romlandót 2 naponta,a tartósabb dolgokat pedig havonta egyszer.
2015. jún. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nálatok nem tudom, mit lehetne, nem látok bele a háztartásotokba, nekünk van egy fagyasztó, ami csak az, plusz egy hűtő. A húst, amit megveszünk, vagy egyből csomagolással, vagy félig előkészítve betesszük a fagyasztóba (pl. a pörköltet is), a frissen vett leveszöldséget megtisztítjuk, felvágjuk kisebb darabokra, és szintén fagyasztóba tesszük, kaprot, petrezselyemzöldet kiadagoljuk kisebb csomagokra, és ugyancsak megy a fagyasztóba. Sajtból teljes kereket vagy téglát veszünk, kisebb darabokra vágjuk, és ez is megy a fagyasztóba. A gyümölcsök és szendvicshez is használatos zöldségfélék, ha nincs nagy meleg, egy hétre való adag eláll hűtőn kívül is, ha meleg van, betesszük a hűtőbe, ott nem fagy át, de nem romlik meg.

Kenyérből hetente veszünk egy 1 kilósat vagy 2 kisebbet, el szokott állni, esetleg betesszük tasakba, hogy kevésbé száradjon ki. A fűszerek sokáig elállnak, azt ritkán kell venni. Tejből tartósat veszünk, azt hűteni csak felbontás után kell. Konzervfélékből veszünk egyszerre sokat, és akkor egy darabig nem kell (akár hónapokig is), ezek sokáig elállnak, csak felbontás után kell jobban figyelni, vagy azonnal megesszük, vagy hűtőbe kerül, míg elfogy, egyébként hűteni ezt sem kell. Szintén többet veszünk margarinból is, az sem fogy el egyszerre (kivéve a kocka, ha sütibe kell, de az csak alkalmanként van). Tésztaféléket sem kell venni mindig, sokáig eláll.

Nálunk így nem kell mindig mindent venni, csak utánpótlást plusz a gyorsan fogyó, romlandó árut.


Elég nehéz helyzetben vagytok, én eleve ehhez szoktam hozzá, amit mi csinálunk, az nem jó, ha rátok romlik valami, annak nincs értelme, de ha valamit tudtok így tartósan tárolni, mint mi, akkor próbáljatok erre áttérni.

2015. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én elég lassan eszem meg a dolgokat, ezért rám romlana kb minden romlandó. Így bevágom a fagyóba. Kérdező, tej, kenyér...stb. irány a fagyóba! És nincs gond. (Nyilván, idővel azok is megromlanak.)
2015. jún. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!